Logan: Wolverine tentokrát definitivně, naposledy

Logan: Wolverine tentokrát definitivně, naposledy

Rozhodující kapitola ve filmové historii,

příběh největšího komiksového hrdiny, jaký byl kdy stvořen, přichází do kin v režii vizionářského scénáristy a režiséra, Jamese Mangolda. Ve snímku Logan: Wolverine se Hugh Jackman  (nominovaný na Oscara) vrací ještě jednou a naposledy ve své ikonické roli jako Wolverine, tentokrát v syrovém, působivém a dramatickém příběhu o obětování se a vykoupení. A dokonce ve dvojroli. Zahraje si i jednoho ze svých nepřátel.

Konec jedné legendy

Wolverine je zpět. Jenže je na tom nyní nějak špatně. Jeho schopnost uzdravování se pomalu vytrácí a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na všechno skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier, známý také jako Profesor X (Patrick Stewart). Ten je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími své okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici.

Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka s překvapivě stejnými schopnostmi jako Wolverine. V patách má nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny“, se z nich stávají štvanci, jimž jde po krku velmi nemilosrdný a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale hlavně předal Lauře své zkušenosti.

Vše začalo programem X

Hugh Jackman poprvé propůjčil svou elektrizující energii mutantovi známému jako Wolverine už v roce 2000 v původním filmu režiséra Bryana Singera X-Men, který byl prvním moderním komiksovým trhákem. Od té doby se uznávaný australský herec vtělil do nejznámějšího mutanta na světě na filmovém plátně ještě rekordně desetkrát.

Logan: Wolverine má partnerku malou holku

„Laura je na začátku velmi tiché dítě,“ říká její představitelka Dafne Keenová. „Neumí vyjádřit smutek jako normální děti, takže když se opravdu rozzlobí, začne zabíjet lidi. Je zábavné dělat tohle, a zároveň mít rád růžová trička, plyšáky, duhy a tak.“

Kromě nebezpečných kaskadérských jízd je film nabitý brutálními bojovými scénami. Keenová je trénovala v blízkosti svého domova ve Španělsku.

„Když přiletěla do Ameriky, měli jsme asi jeden měsíc na její tréninkovou přípravu,” říká koordinátor kaskadérů, Garrett Warren. „Dal jsem jí do rukou drápy, aby viděla, jak se s nimi pracuje. Dostala kus papíru a nechal jsem ji, aby ho rozřezala na kousky. Tímto způsobem si vyzkoušela, jaké by bylo, kdyby je měla opravdu použít.”

 Bohaté zkušenosti Keenové s gymnastikou a akrobacií pomohly zvládnout choreografii bojových scén. Jackman byl svou mladou kolegyní fascinován. „Dafne úplně sama perfektně zvládla většinu svých bojových scén ve filmu,“ říká. „Pracovala tvrdě a užila si to. Nechtěla se spokojit jen s kaskadérským tréninkem. Jednou jsem se za ní ohlédl. Držela mé drápy a zářila!”

Wolverine Dafne

Zdá se, že tentokrát Wolverine skončil nadobro. Rozloučil se ale opravdu důstojně. Film má spád, akci, smysluplný děj, jsou v něm emoce, akorát na v jednom kuse pajdajícího Wolverina je tak nějak smutný pohled. A Dafne je naprosto úžasně roztomilá vražedkyně. Těm, kteří si myslí, že viděli všechno a nic je nepřekvapí, musím vzkázat: Jestli jste viděli čerta ve vzduchu spát, stíhačku couvat a žábu do skály pěstí mlátit, pořád vám něco důležitého chybí. Neviděli jste nejdrsnějšího zabijáka všech dob v roli taťuldy.

7,5/10

JJ

Logan: Wolverine (Logan, USA, 2017)

žánr: akční/dobrodružný/fantasy

režie: James Mangold

scénář: Michael Green, Scott Frank, James Mangold

kamera: John Mathieson

hudba: Marco Beltrami

hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Richard E. Grant, Boyd Holbrook, Dafne Keen, Doris Morgado, Stephen Merchant

délka: 137 minut

Wolverine Hugh

Další příspěvky
Laserový televizor se zvukem přímo z obrazovky
Laserový televizor se zvukem přímo z obrazovky
První sonický laserový televizor na světě Hisense HE88L5V dokonale propojuje 4K obraz se zvukem v nejpokročilejším zvukovém standardu Dolby Atmos. Zvuk...
Luxusní obytný vůz na pohodlné cestování a pobyt v přírodě
Luxusní obytný vůz na pohodlné cestování a pobyt v přírodě
Spokojte se prostě s tím nejlepším Popularitu obytných vozů ještě umocnila pandemie covid-19. Naprostá nezávislost a svoboda na cestách, spojená...
Šarlatán se ocitl před soudem kvůli nelegálnímu šíření
Šarlatán se ocitl před soudem kvůli nelegálnímu šíření
CinemArt se obrátil na soud kvůli porušování autorských práv provozovatelem služby ulož.to v případě filmu Šarlatán a uspěl. Předběžné opatření...