Makerbot digitizer

Makerbot digitizer

Stolní 3D scanner umí naskenovat malé předměty pro tisk ve 3D tiskárně

 

makerbot-digitizer-3d-scanner-designboom01

 

Makerbot Digitizer bude stát 1400 amerických dolarů (tedy asi 28 000 Kč) a na trhu se objeví začátkem října. Výrobce ho začal prodávat už tento týden, ale poprávka dramaticky převýšila nabídku a všechny vyrobené přístroje zmizely během pár hodin.

 

Díky revolučnímu scanneru se 3D tisk opět posouvá o něco blíž k řadovému uživateli. S jeho pomocí totiž můžete předměty skenovat aniž byste měli k dispozici 3D modelovací software (a uměli s ním zacházet). Princip jeho práce je celkem jednoduchý: požadovaný objekt si „změří“ několika lasery umístěnými po obvodu. Naskenovanou věc pak můžete nechat automaticky uploadovat na web Thingiverse, kde se sdílí nekomerční 3D plány. Doba potřebná ke skenování se liší podle toho, o jak složitý předmět se jedná. V demo videu výrobce trvá skenování malého trpaslíka 12 minut.

 

„MakerBot Digitizer je připravený pro experimentátory a vizionáře, kteří chtějí být pionýry v oboru 3D skenování a tisku,“ píše se v prohlášení výrobce. „Přístroj může být velmi užitečný pro architekty, designéry, umělce, učitele i nadšence všeho druhu.“ Zároveň ale zástupce firmy dodává, že Makerbot Digitizer neumí zázraky a zatím zvládne opravdu jen jednoduché předměty. Špatně se pak skenují například věci, které se lesknou a odrážejí světlo.

 

http://store.makerbot.com/digitizer.html

Další příspěvky
Budoucnost televizního zobrazování je v HDR
Budoucnost televizního zobrazování je v HDR
Na ústupu je naopak 3D a prohnuté obrazovky TP Vision, výrobce televizorů Philips, letos na svém produktovém představení nových modelů...
Smartphone Alcatel s virtuální realitou
Smartphone Alcatel s virtuální realitou
3D kino zdarma jako bonus Alcatel uvádí na český trh svou prémiovou řadu smartphonů IDOL 4. Telefony IDOL 4 a...
Den nezávislosti: Nový útok
Den nezávislosti: Nový útok
Řežba, jakou svět neviděl Režisér Roland Emmerich se po dvaceti letech vrátil k tématu, o kterém už jeden film natočil....