Milované dotykové displeje

Milované dotykové displeje

Samozřejmě, že nejsledovanějšími novinkami mezi vystavovateli letošní výstavy IFA 2012 bylo vše, co má displej, nejlépe dotykový.

 

Není divu, se svými smartphony a tablety mnozí z nás tráví více času, než se svými nejbližšími, a tak je pochopitelně zajímá, oč by si ještě polepšili.

 

 

Tablet nebo notebook?

 

Zajímavé řešení pro všechny, kteří potřebují k tabletu občas i klávesnici, představila Toshiba. Její konvertibilní ultrabook, jak ho sama nazývá, nese označení Satellite U920T. Může se pochlubit dotykovým displejem s úhlopříčkou 12,5 palce a LED podsvícením. Klávesnice je s ním pevně spojená a lze ji zasunout pod displej. Máte tak možnost přístroj používat jako tablet nebo notebook. Nechybí plnohodnotná připojení pomocí dvou USB 3.0, HDMI, čtečky SD karet a dokonce WLAN. Potěší podpora technologie Wireless Display pro bezdrátové streamovámí obsahu na obrazovku televizoru a v neposlední řadě i rychlý SSD disk o kapacitě až 256 GB.

Zaujal nás také na dotek příjemný texturovaný povrch.

 

 

 

Nová řada produktů ATIV

 

Označení ATIV nese zcela nová produktová řada společnosti Samsung. Jejich společným jmenovatelem je využití platforem Windows 8 a Windows Phone 8. Název vychází z pozpátku napsaného latinského VITA, což znamená život. Má se tak prý stát symbolicky výrazem snahy usnadnit život uživatelům. Samsung tímto uvedl na trh kompletní řadu ATIV zařízení, mezi něž patří ATIV Smart PC, ATIV Smart PC Pro, ATIV Tab a ATIV S.

 

 

Samsung ATIV Smart PC a Samsung ATIV Smart PC Pro

 

Spojují v sobě výkon notebooku a pohodlí používání tabletu. Tato zařízení nabízejí výpočetní výkon a funkcionalitu Windows 8, včetně plné kompatibility se systémem Windows 7. Obě zařízení jsou vybavena odnímatelným systémem pro dokování klávesnice, což uživatelům umožňuje používat zařízení buď jako notebook, nebo jako tablet.

Displej o velikosti 11,6 palců podporuje vícedotykové ovládání až deseti prsty. Obraz tak lze roztáhnutím prstů přiblížit, otáčet či posouvat zobrazenou stránku a plně si užívat nejnovější aplikace sloužící k zábavě. Kromě běžného využití jsou ATIV Smart PC a ATIV Smart PC Pro vybaveny také velmi pěknou funkcí S Pen, která umožňuje realistické psaní a kreslení. Digitální pero Wacom se používá stejně jako pero nebo tužka a díky své citlivosti dokáže vyhovět i potřebám profesionálních grafiků.

 

 

Galaxy Note II

 

 

Druhé generace se dočkal oblíbený telefon s obřím displejem Samsung Galaxy Note II. Je vybaven 5,55 palcovým displejem, na němž je radost používat nadstavbové aplikace.

 

Aplikace S pen nabízí vylepšené možnosti, jak okamžitě zachytit vlastní nápady nebo zkombinovat rukopis s jakýmkoliv digitálním obsahem přímo na obrazovce. Pouhým stisknutím tlačítka S Pen přístroj okamžitě pozná, že chcete oříznout nebo upravit vybraný obsah na obrazovce. Tímto způsobem lze okamžitě oříznout obrazovku nebo jen část jejího obsahu v potřebném tvaru a výsledek rovnou uložit, sdílet či vložit, kamkoli chcete.

 

Díky aplikaci Air View lze nahlédnout do e-mailu, poznámek S Note, plánovače S Planner, obrázkové galerie nebo spustit videa, aniž je nutné otevřít obsah. Díky Air view se rychle dostanete k požadovaným informacím se všemi detaily bez nutnosti přeskakovat mezi okny. Nová funkce „rychlý příkaz“ (Quick Command) umožňuje využít S Pen pro rychlé zadání požadovaného pokynu.

 

 

U smartphone zcela ojedinělá a užitečná nám připadá funkce Screen Shot, díky níž si může uživatel „vyfotit“ obsah vlastní obrazovky, okopírovat ho, nebo rovnou sdílet. A dokonce pomocí Screen Recorder si lze nahrát celou posloupnost akcí na obrazovce. Pro přesnější práci na displeji je pohodlnější pracovat s přiloženým stylusem.

 

 

 

 

Skrytá dotyková klávesnice

 

Ve smršti dotykových displejů nás rovněž zaujal tablet Xperia S od společnosti Sony. Nevíme sice, co přesně znamená upozornění výrobce, že přístroj má tělo odolné proti postříkání vodou (docela rádi bychom se zúčastnili nějaké reklamace na toto téma), každopádně všechny ostatní parametry již budí uznání. Čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 3, operační systém Android 4.03 a zejména originální příslušenství, ve kterém jsme kromě stojánku a reproduktoru objevili praktickou dotykovou klávesnici přímo ve vrchním krytu obalu. Díky ní lze z tabletu v okamžení naimprovizovat takřka notebook a výrazně tím zlepšit komfort psaní.

 

Na závěr opět jedna úplná blbina

 

 

Tihle robůtci umí jen trochu tančit, dělaji stále stejné pohyby, občas natočí hlavu a zablikají očima. Pohled na ně se omrzí nejpozději tak asi do třiceti sekund. Trochu málo za 59 eur, připadá nám…

 

-jaj-

 

 

 

 

Další příspěvky
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Hlavním hrdinou filmu Psi nenosí kalhoty je chirurg Juha (Pekka Strang). Jeho žena (Ester Geislerová) se před pár lety nešťastnou...
Richard Jewell – hrdina nespravedlivě obviněný z atentátu
Richard Jewell – hrdina nespravedlivě obviněný z atentátu
Clinta Eastwooda zaujal skutečný příběh z roku 1986. Tehdy byl spáchán atentát na olympijských hrách v Atlantě. Jen díky bdělosti...
Nejvíce nominací na cenu Český lev 2020 patří filmu Vlastníci
Nejvíce nominací na cenu Český lev 2020 patří filmu Vlastníci
Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) oznámila nominace pro 27. ročník výročních cen Český lev. Akademici vybírali z celkem 64...