Nečekaně „chytré“ hodinky

Nečekaně „chytré“ hodinky

Samsung dnes v Berlíně na IFA 2016 představil hodinky s nadčasovým designem,

nové, nečekaně „chytré“ hodinky Samsung Gear S3, které jsou inspirovány tradičními hodinkami a uměním hodinářských mistrů, přičemž v sobě spojují nadčasový design s nejmodernějšími mobilními technologiemi, včetně odolnosti proti prachu a vodě, možnosti mobilních plateb, LTE připojení, vestavěného reproduktoru a GPS modulu. 

Samsung Gear S3 budou k dispozici ve dvou variantách, aby uspokojily potřeby uživatelů vyznávajících různé životní styly: modely frontier a classic. Model Gear S3 frontier je inspirován aktivními lidmi a vyznačuje se robustním a stylovým vzhledem, který v sobě spojuje moderní funkce. Design hodinek byl navržen tak, aby byly dokonalým doplňkem pro každou příležitost, ať už při obchodních jednáních, nebo při trávení volného času. Model Gear S3 classic svůj minimalistický a elegantní design převzal od slavných ikonických modelů.  Velikostí, tvarem a řemeslným zpracováním dosahují kvality  luxusních hodinek.

lifestyle1

„Modelem Gear S3 stavíme na vlastních úspěšných kolekcích nositelných zařízení, které vždy uživatelům přinášely možnost volby, a  spotřebitelům nabízíme další inovace pro jejich životní styl,“ uvedl Younghee Lee, výkonný viceprezident globálního marketingu divize mobilních zařízení ve společnosti Samsung Electronics. „Samsung Gear S2 dosáhly v kategorii chytrých hodinek značného pokroku díky personalizovanému ciferníku a unikátnímu otočnému rámečku. Nyní chceme novým modelem Gear S3 představit nejen dokonalé chytré hodinky, ale dokonalé hodinky jako takové. Díky unikátním funkcím a sofistikovanému a elegantnímu designu tak budou Gear S3 významným přírůstkem portfolia chytrých hodinek Samsung.“

Při představení nových chytrých hodinek Samsung Gear S3 na veletrhu IFA 2016 v Berlíně Ariel Adams z „aBlogtoWatch“ poznamenal: „Vždy jsem byl fascinován komplikovanými detaily luxusních hodinek. Samsung však u svých nových chytrých hodinek Gear S3 předvedl dokonalé řemeslné zpracování, které z nich dělá skutečně exkluzivní hodinky – od intuitivního otočného rámečku až po kontrastní povrchovou úpravu. Gear S3 dávají všem milovníkům hodinek přesvědčivý důvod ke zvážení nákupu zařízení, které snoubí tradiční design a digitální technologie.“

Ve snaze odkrýt to, co definuje skutečné hodinky, čerpal Samsung inspiraci od výrobců z celého světa. Důraz přitom kladl na dovednosti a jemné řemeslné zpracování velmi složitých a sofistikovaných hodinek. Gear S3 byly vytvořeny na základě intenzivního výzkumu a průzkumu mezi spotřebiteli a odborníky na hodinky po celém světě. Všechny rysy, od otočného rámečku až po precizní povrch a přezky, byly vytvořeny tak, aby působily jako klasické hodinky. Kromě toho jsou Gear S3 kompatibilní s 22mm hodinkovými řemínky, takže si je uživatel dokáže snadno přizpůsobit jakémukoliv oblečení nebo zvláštním příležitostem.

Kromě elegantního vzhledu splňují Gear S3 standardy prachu a voděodolnosti (stupeň krytí IP68) a nabízí odolnost splňující armádní požadavky na odolnost. Uživatel s nimi může prožít celý den bez ohledu na počasí. Poprvé v historii jsou hodinky vybaveny sklíčkem Corning Gorilla Glass SR+, které je speciálně určeno pro nositelné zařízení a vyznačuje se větší odolností proti poškrábání a rozbití displeje.

Dalšími unikátní prvky, které odlišují Gear S3 od předchozích modelů, jsou plnobarevný Always On Display (AOD) s 16 miliony barvami a Super AMOLED technologie. AOD neustále zobrazuje čas displeji, čímž ještě více napodobuje vzhled a dojem z luxusních analogových hodinek.

03

Unikátní otočný rámeček Gear S3 byl obohacen o nové funkce. Bez dotyku obrazovky mohou uživatelé přijmout nebo odmítnout hovor nebo odložit upozornění. Navíc se psaním po displeji zprávy automaticky převedou do textu. Uživatelé mohou také prostřednictvím aplikace Reminders jednoduše vytvářet krátké připomenutí nebo seznam úkolů.

Pokud uživatelé nepotřebují mít svůj smartphone po ruce, mohou ho jednoduše nechat doma. Vestavěná GPS funkce Gear S3 umožňuje přesné sledování fitness aktivity uživatele, zatímco Alti/barometr a rychloměr umožňují sledovat vše od nadmořské výšky a atmosférického tlaku až po náhlé změny v počasí, ujetou vzdálenost či rychlost.

Navíc vestavěný reproduktor umožňuje aktivaci hlasových zpráv, nebo poslech oblíbené hudby. Baterií, která vydrží až 4 dny na jedno nabití, si uživatel může vychutnat poslech hudby, volání i jedinečný styl hodinek déle.

Uživatelé Gear S3 mohou na vybraných trzích využít své chytré hodinky k nákupu téměř všude, kde je možná platba kartou a to prostřednictvím integrované služby Samsung Pay pro Gear S3.*

Samsung Gear S3 byly navrženy s ohledem na maximální bezpečnost uživatelů. V případě nouze mohou aktivovat SOS a funkci sledování polohy a upozornit tak na krizovou situaci. Záchranáři tak okamžitě zjistí polohu uživatele, aniž by měl u sebe mobilní telefon.

Spotřebitelé mají s Gear S3 přístup k pestré škále aplikací, včetně fitness, hudby, zpráv, sportu a cestovních aplikací. Všechny jsou přitom optimalizované jak pro nový model Gear S3, tak i předcházející Gear S2. Díky široké nabídce různých vzhledů displeje mohou uživatelé přizpůsobit své chytré hodinky vlastnímu životnímu stylu. Stačí si jen vybrat konkrétní vzhled a ten se poté stáhne přímo do chytrých hodinek, aniž by bylo zapotřebí jej stáhnout ještě do mobilního telefonu. Prostřednictvím otevřené spolupráce s vývojáři a partnery tak Samsung i nadále obohacuje ekosystém nositelných zařízení o nové zážitky, které zprostředkovává svým spotřebitelům.

Díky speciální spolupráci s Arikem Levym, proslulým umělcem a průmyslovým designérem, představí Samsung umělecké ciferníky a vzory pásků. Arik Levy se stal známým zejména díky jeho sochám Rock pieces, unikátním instalacím a limitovaným edicím, z nichž všechny jsou založeny na jeho přesvědčení, že „svět je o lidech, ne o objektech.“

Díky operačnímu systému Tizen hodinek Gear S3 má Samsung možnost představit unikátní funkci pro majitele vozů BMW. Nový mobilní společník pomáhá uživatelům přijíždět na čas, zůstat připojen a mít pod kontrolou své vozidlo. S aplikací BMW Connected mohou uživatelé dostávat upozornění, když je čas vyrazit na jejich další cestu, kontrolovat hladinu paliva v automobilu, odemknout své BMW a využívat i další funkce, a to vše přímo prostřednictvím ciferníku Gear S3.

Poprvé v historii chytrých hodinek budou mít zájemci z třetích stran možnost získat Samsung Knox Tizen Wearable SDK, software development kit, který umožňuje správu a vývoj nových aplikací pro nositelná zařízení Samsung. S bezpečnostní platformou Samsung Knox tak budou Gear S3 umožňovat více obchodních příležitostí.

techdata

05

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...