Nikon Df

Nikon Df

Revoluce ve fotografickém světě prý přichází jednou za 10 let. Teď je tady.

 

Df_SL_50_1.8_SE_frt34l

 

 

Špičková digitální jednooká zrcadlovka ve stylu retro je lahůdkou pro milovníky fotografování v klasickém stylu. Přístroj s designem inspirovaným ikonami fotografické techniky Nikon z období filmových fotoaparátů nepostrádá technologie z nejmodernějších profesionálních modelů. Retro styl je v porovnání s uniformitou moderních zrcadlovek jedinečný.

 

Srdcem fotoaparátu je stejný obrazový snímač CMOS formátu FX (36 × 23,9 mm) s 16,2 milionu pixelů a systém zpracování obrazu EXPEED 3, jaký má vlajková loď profesionálních fotoaparátů Nikon, model D4. Rozsah citlivosti je ISO 100–12 800, a lze jej dále rozšířit až na 204 800 (ekvivalentní hodnota). Rychlé sériové snímání umožňuje pracovat frekvencí až 5,5 sn./s při použití formátu FX i DX. Vroubkované mechanické voliče umožňují nezávisle nastavovat citlivost ISO, korekci expozice, expoziční režim a snímací režim a nabízejí přístup ke všem parametrům důležitým pro fotografování bez nutnosti použití menu. Fotoaparát je stavěn tak, aby odolal náročným podmínkám, a využívá horní, spodní a zadní kryt z odolné a současně lehké hořčíkové slitiny a sofistikovaný systém těsnění.

 

Tělo je k dispozici v klasickém černém provedení nebo ve stříbrné verzi s černými prvky. Fotoaparát se bude prodávat v setu se základním objektivem AF-S 50mm f/1,8 Special Edition.

 

www.nikon.cz

 

Df_SL_50_1.8_SE_top

 

Df_SL_back

Další příspěvky
EOS R5 a EOS R6 – Canon uvedl na trh dva nové fotoaparáty
EOS R5 a EOS R6 – Canon uvedl na trh dva nové fotoaparáty
Jedná se o dvojici pokročilých plnoformátových bezzrcadlových přístrojů založených na systému EOS R s bajonetem RF. Přístroj EOS R5 profesionální...
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Nová zrcadlovka a bezzrcadlovka, mimořádně rychlé přístroje s mimořádně vysokým rozlišením. Jsou určené především pro pokročilé fotoamatéry, kteří chtějí zdokonalovat...
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...