Nové LED telky Sony BRAVIA

Nové LED telky Sony BRAVIA

Rozlišení 4K Ultra HD nebo Full HD a zajímavá klínová konstrukce Wedge

 

kd-55x9005b_cw_wd-4037

 

 

Souboj na televizní frontě se přiostřuje, žádná značka si už nemůže dovolit ignorovat 4K, které se pomalu stává standardem. Mezi jarními novinkami ze stáje Sony jsou 3 řady se sedmi 4K modely a dalších 6 řad s celkovým počtem 14 modelů s rozlišením Full HD.

 

Nové televizory BRAVIA mají díky technologii X-tended Dynamic Range skvělý obraz s vysokým kontrastem. Sportovní fanoušci ocení standard 4K/60p, který je ideální právě pro sport. Kromě toho televize podporují HDMI 2.0 a jsou kompatibilní i s rozhraním MHL 3.0, které umožňuje zobrazit výstup ze smartphonů a tabletů v rozlišení 4K. Fajnšmekry potěší nový dekodér s podporou kodeku HEVC, který umožní přehrávání obsahu z internetových služeb ve formátu 4K/60p. Všechny 4K modely dokážou díky obrazovému procesoru 4K X-Reality PRO přepočítat a zobrazit veškerý obsah. O dokonalé zobrazení barev se stará technologie TRILUMINOS, vše vypadá velice reálně: nebe, moře, louka i lidské tváře.

 

Už na první pohled zaujme tvar nových televizorů, kterému se říká Wedge (klín). Inženýři ze Sony jej navrhli pro větší stabilitu obrazovek s velkými úhlopříčkami. Díky snížení těžiště stačí menší podstavec a televizor tak můžete umístit blízko u stěny nebo na úzký stolek. Tato konstrukce také zajišťuje více prostoru pro reproduktory Magnetic Fluid Speakers. U nich se nepoužívá klasické tlumení, ale skleněná vlákna vyztužená slídou, což snižuje zkreslení zvuku. V nabídce je také volitelný bezdrátový subwoofer SWF-BR100.

 

Zcela přepracované je také ovládání: nové rozhraní One Flick Entertainment zajišťuje dokonale intuitivní práce s televizorem. Dálkové ovládání One-Flick Remote má technologii NFC pro bezdrátové spojení i s dalšími zařízeními.

 

kd-55x9005b_sl_wd-6669

Další příspěvky
Kalifornský sen – hudební romantika plná emocí
Kalifornský sen – hudební romantika plná emocí
Jít za svým snem se rozhodne Maggie (Dakota Johnson) v ne právě idylické branži, jakou je šoubyznys. Na zvolené cestě...
Téměř dokonalá tajemství – další remake filmu o pokrytectví
Téměř dokonalá tajemství – další remake filmu o pokrytectví
Naprostí cizinci se jmenoval první film na toto téma, natočený v roce 2016 podle scénáře italského režiséra a scenáristy Paola...
Problémissky popisují skutečný skandál na Miss World
Problémissky popisují skutečný skandál na Miss World
Soutěž Miss World se v roce 1970 konala v Londýně. V té době šlo o show s více jak stomilionovou...