Photokina 2012

Photokina 2012

Vždy jednou za dva roky se brány výstaviště v Kolíně nad Rýnem otevřou největšímu fotografickému veletrhu na evropském kontinentě s názvem Photokina. 

 

Žádný výrobce, který má co do činění s tímto odvětvím, zde nesmí chybět. Letošní výstava je přitom novinkami doslova nabitá.

Hned první den jsme měli možnost podívat se na s napětím očekávaný fotoaparát Panasonic Lumix GH3. Jde o nástupce úspěšného modelu GH2. Podle prvních snímků, jež jsme měli možnost vidět, je výrazně vylepšená kvalita fotografií s nastavením vysoké citlivosti, tedy za špatných světelných podmínek. Tradičně má čtyřtřetinový snímač CMOS 16 MPix, rozsah citlivosti ISO 100 až 12 800 a s největší pravděpodobností jde o tentýž snímač jako ve vynikajícím fotoaparátu Olympus OM-D. Dalšími přednostmi jsou například dotykový a výklopný OLED displej, hořčíkové tělo, jakož i rozsáhlé příslušenství nejen nabídky objektivů, ale i battery gripu nebo externího mikrofonu. Lumix GH3 jde také s dobou vestavěným Wi-Fi rozhraním a  komunikací s tablety i chytrými telefony, jedno zda s operačním systémem Android nebo iOS. Díky nim lze fotoaparát ovládat, prohlížet si snímky, případně je i vytisknout.

 

 

 

 

Nikon jedničkou ve fotoaparátech

 

Tisková konference Nikonu přinesla evropské představení novinek, o nichž jsme vás informovali nedávno. Nejprve přišel nejvyšší šéf evropského Nikonu slavnostně oznámit zprávu, na kterou je náležitě hrdý. Nikon je jasnou jedničkou na trhu fotoaparátů. Přístroje této značky jsou mezi zákazníky nejvyhledávanějšími a nejžádanějšími.

 

 

A pak už přišly na řadu jednotlivé novinky. Mezi nejzajímavější určitě patří kompaktní fotoaparát Coolpix S800c s operačním systémem Android – stejným, jako mají chytré telefony, tedy s možností okamžitého uploadu fotografií na internet prostřednictvím Wi-Fi, využíváním různých aplikací, atd. Dále pak plnoformátová zrcadlovka D600 se skvělou kvalitou snímků a přitažlivě lehkým, do ruky dobře panoucím tělem. Od staršího a pokročilejšího sourozence ho dělí jen nižší cena a rozlišení frekvence sériového snímání. Fotograf Florian Schulz seznámil přítomné novináře s výsledky svého rozsáhlého a dlouhodobého testování této nové zrcadlovky na severoamerickém kontinentě – od pekelného vedra v Údolí smrti přes Antelope Canyon až po aljašské mrazy. Z jeho slov bylo znát nefalšované nadšení. Z cest natočil se svým bratrem dokument – jak jinak, než Nikonem D600.

 

O dalších novinkách vás budeme informovat zase zítra.

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...