Pořádně prohulené Prázdniny v Provence

Pořádně prohulené Prázdniny v Provence

Nevázanost plná růžového vína, trávy a sexu

je hlavním tématem filmu režiséra Vladimíra Michálka nazvaného Prázdniny v Provence. Film se kompletně natáčel přímo v Provence v městečku Six-Fours-les-Plages, ležícím na pobřeží mezi Marseille a Nice.

Štáb i herci strávili měsíc společně v domě na jihu Francie. Pokud je pravda, že letní atmosféra natáčení spojená s geniem locci se prolínala s tou filmovou, muselo být natáčení pořádný mejdan. Což je dobře, protože film působí díky tomu svěže autenticky. Kdo by čekal výraznou dějovou linku, bude zklamán. Jde především o pohodu a relax, umět si užívat života, když růžové víno teče proudem od rána do večera.

Tři kamarádi a členové rockové kapely se z minuty na minutu rozhodnou utéct před koloběhem práce a přísnou manažerkou do slunné Francie k tetě jednoho z nich. Trochu se poflakují, hodně si užívají nečekanou volnost a potkávají místní postavičky ospalého přímořského městečka, včetně krásné dívky, která umí lámat srdce. Každý z nerozlučné trojky kámošů je jiný, společně pak vrství více či méně šílené situace a průšvihy. Zapřisáhlý hulič marihuany (Vojta Kotek), nepřetržitě hláškující lidový filosof (Jakub Prachař), a nesmělý basák Kryštof Hádek) dělají rozhodně všechno ve větším, než malém množství. Občas dojde i na muziku, nástroje si sebou vzali, ale spíš symbolicky. Vojta Kotek při nedostatku „matroše“ ke kouření bez váhání zkusmo vyhulí i lanýže za sto tisíc.

Skutečné prázdniny v Provence

„Točili jsme přímo v Provence a byl to výlet hodně podobný tomu, jako mají ty kluci, které hrajeme. Ve Francii jsme byli pár týdnů v jednom kuse všichni dohromady, úplně pryč od všeho tady doma. To se normálně nestane, byl to vlastně takový filmový letní tábor“ vzpomíná Kryštof Hádek. Ten hraje ve filmu nesmělého člena party, který ale postavě Vojty Kotka přebral už dvě holky.

„Nebyly to úplný prázdniny, pracovali jsme, ale bylo to díky tomu úplně výjimečné natáčení a atmosféra v reálu a atmosféra filmu si byla v lecčems podobná,“ doplňuje Kryštofa Jakub Prachař. Jakub Prachař doplňuje trojici kamarádů postavou lidového filosofa, který na každém kroku trousí moudré hlášky. „Když o tom tak přemýšlím, hraju asi trochu blbce,“ směje se Jakub.

Je vidět, že všechny zůčastněné natáčení bavilo a užili si ho. Možná víc, než se pobaví diváci v kině, ale každopádně jsou Prázdniny v Provence příjemným, lehce vtipným filmovým osvěžením, byť tak trochu o ničem.

6/10

JJ

Prázdniny v Provence, ČR, 2016

žánr: komedie

režie: Vladimír Michálek

kamera: Martin Štrba

hudba: Roman Holý

hrají: Vojtěch Kotek, Jakub Prachař, Kryštof Hádek, Denisa Pfauserová, Jana Krausová, Chantal Poullain, Jaromír Nosek, Igor Bareš, Eva Leimbergerová, Jan Novotný, Anna Stropnická

délka: 95 minut

 

 

www.bontonfilm.cz

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...