Přinesl iPhone 7 a iPhone 7 Plus překvapení?

Přinesl iPhone 7 a iPhone 7 Plus překvapení?

Rok se s rokem sešel, a máme tu jablečné novinky

v podobě hodinek, IOS 10 a především telefonů. Avšak přinesl iPhone 7 a iPhone 7 Plus překvapení?

Tak jsme se dočkali představení nového telefonu Apple. Inu, jako každý rok, letí to letí, vzpomínám na ten první, co jsem si tenkrát musel dovézt z USA. Jak jsem na něj nevěřícně zíral. Kochal se ovládacím rozhraním a zoufal si nad tím, že neměl funkcionalitu ani jako laciná tlačítková Nokia za pár stovek. 

To už je ale skoro pravěk. Dnešní Apple iPhone 7 je skvělý telefon, výkonnější, než leckterý počítač a s lepším vybavením oproti předchůdci. Jako třeba nový čip A10 Fusion s 64bitovou architekturou a integrovaným pohybovým koprocesorem M10, natáčení HD videa, voděodolnost, větší rozlišení „selfie fotoaparátu“ nebo stereofonní reproduktory. Velikost zůstala zachována, iPhone 7 i verze Plus jsou ale o nějaký ten gram lehčí. 12 MPx fotoaparát s optickou stabilizací obrazu, a další funkce známé z předchozích modelů zůstaly zachovány nebo byly mírně vylepšeny. Údajně byla prodloužena výdrž baterie, patrně snížením energetické náročnosti čipové sady. Zcela nově funguje tlačítko Home pod displejem, které nyní reaguje i na sílu stisku.

Jedinou, zřejmě značně diskutovanou, byť avizovanou novinkou, je absence 3,5 mm Jacku pro připojení sluchátek. V balení ještě najdete redukci lightning/3,5 Jack, což je mimochodem zvláštní, protože lightning je určen pro přenos digitálních dat, zatímco tradiční 3,5 Jack analogových. Zdá se, že dlouholetá historie starého známého Jacku spěje ke svému závěru. Podle mého názoru není důvod k obavám nebo starostem. Jednak zbývá možnost připojit sluchátka mnohem pohodlněji bezdrátově, všichni významní výrobci sluchátek již tuto možnost nabízejí, a pak možnosti sběrnice Lightning jsou mnohonásobně větší. Tento osmipinový konektor, poprvé osazený do iPhone 5, byl od počátku plánován mimo jiné pro zlepšení přenosu audiosignálu. Uvědomme si, že v minulosti bylo poprvé v telefonech použito jako jiné sluchátkové připojovací rozhraní místo oblíbeného Jacka už USB-C.

Samozřejmě jasnou nevýhodou se v této chvíli jeví, že nelze zárověň dobíjet a poslouchat přes Lightningem připojená sluchátka. Odpovědí jsou nová bezdrátová sluchátka Airpods. Nejvyšší kapacita ůložného prostoru byla zvýšena na 256 MB.

V prodeji bude u nás iPhone 7 od 23, září za 21 990 Kč, iPhone 7 Plus začíná na ceně 24 990 Kč, nejdražší se 256GB úložištěm vás bude stát 31 390 Kč.

www.apple.cz

iphone7plus-lineup-pb_pr-print-1 iphone7plus-matblk-pb_iphone7-jetblk-pb_pr-print

Další příspěvky
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Hlavním hrdinou filmu Psi nenosí kalhoty je chirurg Juha (Pekka Strang). Jeho žena (Ester Geislerová) se před pár lety nešťastnou...
Richard Jewell – hrdina nespravedlivě obviněný z atentátu
Richard Jewell – hrdina nespravedlivě obviněný z atentátu
Clinta Eastwooda zaujal skutečný příběh z roku 1986. Tehdy byl spáchán atentát na olympijských hrách v Atlantě. Jen díky bdělosti...
Nejvíce nominací na cenu Český lev 2020 patří filmu Vlastníci
Nejvíce nominací na cenu Český lev 2020 patří filmu Vlastníci
Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) oznámila nominace pro 27. ročník výročních cen Český lev. Akademici vybírali z celkem 64...