Přírůstek do legendární rodiny

Přírůstek do legendární rodiny

Canon dnes představil nejnovější zrcadlovku

do své legendární rodiny fotoaparátů – netrpělivě očekávaný Canon EOS 5D Mark IV. Ta se může pochlubit CMOS snímačem s rozlišením 30,4 megapixelů a vysokou expoziční pružností, slušně rychlým fotografováním (7 snímků za sekundu), záznamem filmů ve 4K rozlišení, vestavěným Wi‑Fi rozhraním i přijímačem GPS.

Canon EOS 5D Mark IV je navíc prvním fotoaparátem systému EOS, který využívá inovativní formát RAW s dvojitými pixely. Díky této technologické novince mohou fotografové snímky v rámci postprodukčních úprav ještě jemně doladit – k dispozici mají posun roviny zaostření, úpravu rozostření popředí i redukci nežádoucích odlesků.

Současně Canon uvedl i dva nové objektivy řady L, které budou pro EOS 5D Mark IV věrnými společníky – EF 24-105mm f/4L IS II USM a EF 16‑35mm f/2,8L III USM.

Ďábel je ukrytý pod kapotou

Základem fotoaparátu EOS 5D Mark IV je nový snímač CMOS s rozlišením 30,4 megapixelů. Tento full frame snímač z dílny společnosti Canon umožňuje vytvářet snímky s velmi podrobnými detaily, a to i v oblastech s vysokým jasem a s tmavými stíny. Díky rozsahu citlivosti ISO 100 až 32 000, který mohou uživatelé rozšířit na hodnoty 50 až 102 400, lze fotografovat v širokém spektru světelných podmínek.  Za lepšími možnostmi pořizování snímků při nedostatečném osvětlení stojí i dokonalejší algoritmus pro zpracování šumu a Canon EOS 5 Mark IV je tak ideální pro fotoreportéry, kteří potřebují zachytit důležité události bez ohledu na kvalitu okolního osvětlení.

xEOS 5D Mark IV TOP

Díky širokoplošnému retikulárnímu systému automatického zaostřování se 61 body je s fotoaparátem EOS 5D Mark IV sledování obličeje i barvy rychle se pohybujících objektů velmi snadné. Celkem 61 bodů – z nichž je 41 křížových – pokrývá rozšířenou plochu snímače a pomocí hledáčku umožňuje zaostřovat dokonce i za měsíčního svitu při úrovní osvětlení -3 EV. A v režimu živého náhledu je zaostřování funkční i při hodnotě -4 EV. Automatické zaostřování se 61 body včetně 21 křížových pro ještě větší přesnost mají uživatelé v případě zrcadlovky EOS 5D Mark IV k dispozici i při použití telekonvertorů, a to na všech teleobjektivech s třídou světelnosti f/8. Součástí fotoaparátu je displej LCD s vysokým rozlišením a s úhlopříčkou 8,1 cm (3,2 palců), který podporuje dotykové ovládání u všech položek nabídky a spolupracuje s novým tlačítkem pro výběr oblasti automatického zaostřování, výběr konkrétního bodu je tak ještě rychlejší. Canon EOS 5D Mark IV navíc využívá pokročilý měřící snímač RGB+IR s rozlišením 150 tisíc pixelů, který je vybavený samostatným obrazovým procesorem DIGIC 6. Tato kombinace zajišťuje velmi přesnou expozici a dokonalou detekci objektů i jejich sledování.

xCanon EOS 5D Mark IV FSR w EF 24-105mm (2)

Skok do světa filmů v rozlišení 4K

S digitální zrcadlovkou EOS 5D Mark IV mohou nyní natáčet filmy v rozlišení 4K všichni, kteří chtějí využít síly videa k vyprávění opravdu působivých příběhů. Novinka od Canonu je univerzální fotoaparát, který podporuje rozlišení DCI 4K (4096 x 2160) při rychlostech snímání 30, 25 a 24 snímků za sekundu i současné získávání samostatných snímků ve formátů JPEG s rozlišením 8,8 megapixelů ze 4K filmů.

Širší použitelnost a dokonalejší konektivita

Díky vestavěné Wi-Fi mohou uživatelé ze svých chytrých zařízení pomocí aplikace Canon Camera Connect fotoaparát vzdáleně ovládat a bezpečně přenášet soubory do cílového umístění (k dispozici je podpora protokolů FTPS/FTP). Nový 5D Mark IV navíc umožnuje automaticky ukládat do EXIF dat lokalizační informace o aktuální poloze a usnadňuje tak správu snímků.

Klíčové vlastnosti fotoaparátu EOS 5D Mark IV:

• CMOS snímač s rozlišením 30,4 megapixelů  a vysokou expoziční pružností

• Rozšířené možnosti díky inovativnímu systému CMOS AF s dvojitými pixely a formátu RAW s dvojitými pixely

• Možnost profesionální filmové produkce v rozlišení 4K s podporou DCI 4K při rychlostí snímání až 30p

• Možnost neustálého připojení díky vestavěné Wi-Fi konektivitě a NFC

• Vestavěná jednotka GPS

xEOS 5D Mark IV BCK

EOS 5D Mark IV Detail Dual card slots Beauty 02

 

xCanon EOS 5D Mark IV MAGNESIUM BODY

Další příspěvky
Laserový televizor se zvukem přímo z obrazovky
Laserový televizor se zvukem přímo z obrazovky
První sonický laserový televizor na světě Hisense HE88L5V dokonale propojuje 4K obraz se zvukem v nejpokročilejším zvukovém standardu Dolby Atmos. Zvuk...
Luxusní obytný vůz na pohodlné cestování a pobyt v přírodě
Luxusní obytný vůz na pohodlné cestování a pobyt v přírodě
Spokojte se prostě s tím nejlepším Popularitu obytných vozů ještě umocnila pandemie covid-19. Naprostá nezávislost a svoboda na cestách, spojená...
Šarlatán se ocitl před soudem kvůli nelegálnímu šíření
Šarlatán se ocitl před soudem kvůli nelegálnímu šíření
CinemArt se obrátil na soud kvůli porušování autorských práv provozovatelem služby ulož.to v případě filmu Šarlatán a uspěl. Předběžné opatření...