Prodejna budoucnosti je otevřená 24 hodin, sedm dní v týdnu

Prodejna budoucnosti je otevřená 24 hodin, sedm dní v týdnu

Koncept prodejny, která vás obslouží sama

není v principu žádná novinka, záleží jen na propracovanosti a funkčnosti provedení. U nás je v tomto ohledu jednoznačně nejdál Alza.cz. Otevírá již druhé prodejní místo v konceptu prodejna budoucnosti, a to po Floře nyní na Praze 4, v ulici Antala Staška.

Kapacita této prodejny je necelých čtyřista schránek, nejprodávanější zboží je naskladněno dopředu, takže je bez čekání ihned k vyzvednutí. V plánu je motivovat zákazníka k rychlému vyzvednutí. Pokud si zboží vyzvedne v boxu do hodiny, má dopravu zdarma, jinak stojí prozatím 35 korun.

A jak to celé funguje?

Tím nejjednodušším způsobem. Objednáte si zboží (nejsnáze přes mobilní aplikaci), vyberete si místo, kde si ho nejraději vyzvednete a obdržíte přes SMS kód. Zaplatíte buď při nákupu nebo na místě. Tento kód vám otevře bezpečnostní skleněné dveře, zadáte ho na dotykové obrazovce monitoru uvnitř a následujete instrukce. Dvířka s objednávkou se otevřou a nákup je váš. Nezapomeňte pak dvířka zase zavřít.

Prodejna budoucnosti

Celý interiér dostalo industriální obložení z neošetřeného vláknocementu, tzv. cembritu. Moderní závěsný stropní systém umožňuje navolit libovolnou barvu nasvícení interiéru. Do zdi byla poprvé zapuštěna obrazovka pro video chat s prodejcem. K vyzvednutí zboží nakupujícího doprovodí pulzní světlo v horní části úložných panelů, namísto dosavadních LED diod v podlaze. Ta je oproti původní provozovně pokryta výrazným protiskluzovým kaučukem. Zákazník bude moci s operátorem nově komunikovat i mimo obrazovku, a to díky mikrofonům přímo u slotů.

Další vylepšení

Jednotlivé boxy mají nové rozměry, které lépe odpovídají dosavadní praxi. Přibudou sloty pro uložení větších produktů (např. televize s širokou úhlopříčkou) i drobnější schránky na příslušenství. Právě to patří spolu s mobilními telefony a sportovním vybavením k neprodávanějším produktům na Floře.

Další futuristickou pobočku chce Alza otevřít ještě letos v létě přímo v  prostoru metra Můstek. I zde jsou naplánovány desítky inovací.

Některé z těchto doplňků k telefonům koupíte i na Alza.cz.

Prodejna budoucnosti

Další příspěvky
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Hlavním hrdinou filmu Psi nenosí kalhoty je chirurg Juha (Pekka Strang). Jeho žena (Ester Geislerová) se před pár lety nešťastnou...
Richard Jewell – hrdina nespravedlivě obviněný z atentátu
Richard Jewell – hrdina nespravedlivě obviněný z atentátu
Clinta Eastwooda zaujal skutečný příběh z roku 1986. Tehdy byl spáchán atentát na olympijských hrách v Atlantě. Jen díky bdělosti...
Nejvíce nominací na cenu Český lev 2020 patří filmu Vlastníci
Nejvíce nominací na cenu Český lev 2020 patří filmu Vlastníci
Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) oznámila nominace pro 27. ročník výročních cen Český lev. Akademici vybírali z celkem 64...