Průzkum: Mobil při sportu?

Průzkum: Mobil při sportu?

Nejčastěji na kolo a turistiku

Lidé jsou čím dál víc zvyklí využívat mobil a mobilní aplikace i při sportu. Nejčastěji to jsou sociální sítě a sportovní aplikace. Ukázal to srpnový průzkum společnosti NMS.

Češi si s sebou berou mobilní telefon nejčastěji na turistiku (43 %) nebo na kolo (29 %). Při běhání používá mobil 14 % Čechů. Téměř pětina Čechů používá mobil při sledování sportu v televizi.

„Průzkum ukázal, že lidé mají rádi věci pod kontrolou, a to kdykoliv a kdekoliv. Při sportu sledují své výsledky, ale jsou schopni užívat i bankovní aplikaci na různé platby nebo kontrolu výdajů. Uvědomují si, že ušetřený čas s aplikací můžou pak věnovat právě třeba sportu,“ hodnotí výsledky šéf vývoje produktů a elektronického bankovnictví banky Zuno Miroslav Endresl.

Více než pětina Čechů i Slováků využívá také alespoň jednou týdně mobilní aplikaci svojí banky. Denně se do aplikace přihlásí 15 % Čechů. Přes 80 % uživatelů mobilní aplikace by uvítalo možnost, aby vyřídili přes mobil všechny finanční úkony a nemuseli vůbec chodit do banky.

„Počet uživatelů bankovních mobilních aplikací meziročně vzrostl o více než 30 %. Předpokládám, že banku v mobilu bude příští rok využívat tolik lidí jako internetové bankovnictví,“ říká Miroslav Endresl.

Až 71 % Čechů vůbec nechodí na pobočky bank, finance vyřizují prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví, případně telefonicky. Přes 24 % Čechů stráví na pobočce banky nejčastěji kolem dvou hodin měsíčně.

(Průzkumu se zúčastnilo 2 000 respondentů.)

Screen Shot 2016-08-24 at 18.59.00 Screen Shot 2016-08-24 at 18.56.55

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...