Revoluční Bluetooth reproduktor Bose umožní poslech i stereo

Revoluční Bluetooth reproduktor Bose umožní poslech i stereo

Plný, čistý zvuk, který zaplní místnost kolem

reproduktoru do všech stran, hutné basy, neuvěřitelný poměr velikosti reproduktoru a hlasitosti, odolnost vůči vodě i nárazům a hudba na baterie až po dobu 16 hodin. Tak se dají charakterizovat dva nové Bluetooth reproduktory Bose SoundLink Revolve a Revolve+ (na obrázku). Navíc lze dva reproduktory díky volně stažitelné aplikaci spárovat a poslouchat stereo. Až neuvěřitelným poměrem velikosti zvuku v porovnání s malými rozměry reproduktorů jsou audio produkty Bose proslulé již řadu let. Tento fenomén posílilo i nedávné uvedení systému pro domácí kino Bose Lifestyle 650. Nyní ho dále utvrzují nový Bluetooth reproduktor SoundLink Revolve a Revolve+, které již na první pohled svou hliníkovou konstrukcí s otvory pro šíření zvuku po celém obvodu zmíněný systém připomínají. Revolve doplní stávající nabídku Bluetoth reproduktorů Bose, na jejímž vrcholu stál doposud SoundLink Mini II, který je nejprodávanějším Bluetooth reproduktorem na světě. Mnoho odborníků ho považuje v oblasti kvality reprodukce za referenční, neboli vzorový produkt. 

Bluetooth reproduktor s kvalitním výkonem

„Když přišel na trh SoundLink Mini, rychle se etabloval jako měřítko kvality. Při vývoji nových reproduktorů jsme nechtěli, abyste vylepšení sotva zaznamenali. Dali jsme si za cíl vyrobit reproduktor, jehož zvuk si nespletete. Výsledkem je nejlepší zvuk, jaký jste z tak malého Bluetooth reproduktoru kdy slyšeli,“ říká Glenn Gomes-Casseres, ředitel divize bezdrátových reproduktorů Bose.

Komu by ani výkon Revolve nestačil, může pomocí aplikace Bose Connect propojit bezdrátově dva reproduktory a využít výkon obou pro poslech ve stereo módu. „Takovou sestavou lze pak bez obav ozvučit i setkání s množstvím přátel a vytvořit malou klubovou atmosféru včetně prostoru k tanečním kreacím. Oba reproduktory Revolve mě nesmírně překvapily. Jsem přesvědčený, že stejně zapůsobí na každého, kdo je uslyší,“ říká David Hilpert, produktový manager Bose společnosti BaSys a odborník na zvukové instalace.

SoundLink Revolve můžete položit doprostřed místnosti, na venkovní party ho našroubovat na fotografický stativ, nebo v případě Revolve+ ho pověsit za integrované poutko. Zvuk je rovnoměrně šířen do všech stran, přednes je čistý, a když budete chtít, také (vzhledem k velikosti) neuvěřitelně hlasitý. Díky vestavěnému mikrofonu může zastoupit také hlasité handsfree. Uživatelé iPhone, iPadu a digitální asistentky Google mohou pro ovládání funkcí reproduktoru a výběru požadované hudby využít také tyto varianty. Momentálně však rozumí pouze anglicky diktovaným příkazům, takže si s ní budou rozumět jen znalci tohoto jazyka.

Bluetooth reproduktor Bose

Odolnost a značná výdrž

Reproduktory Bose SoundLink Revolve a Revolve+ jsou určeny pro použití doma i na venkovní party. Jejich tělo z jednolitého kusu hliníku je chráněno na obou koncích měkkým pogumovaným povrchem, zajišťujícím odolnost vůči nárazům, pádům či jiným mechanickým vlivům. Nemusíte se bát ani deště nebo postříkání vodou, nové reproduktory můžete použít i například u bazénu.  Vestavěná baterie zajišťuje dostatek energie na celodenní zábavu i mimo dosah elektrické energie. SoundLink Revolve může hrát na vestavěný zdroj až 12 hodin, větší Revolve+ dokonce 16 hodin.

SoundLink Revolve je vysoký 15 cm, má lehce přes 8 cm v průměru a váží přibližně 0,7 kg. Jeho výkonnější sourozenec Revolve+ je při průměru 10 cm vysoký přibližně 18,5 cm. Oba nabízí snadné párování pomocí NFC, hlasovou navigaci stavu a intuitivní ovládání.

Pozadí vzniku SoundLink Revolve

Konstruktéři Bose začali s čistým stolem. Definovali si ideální poměr mezi velikostí, kvalitou a hlasitostí zvuku a výdrží na baterii. V první fázi vznikla kompletní eletroakustická sestava, která byla následně vestavěna do těla tvořeného jediným kusem hliníku. Reproduktory využívající princip 360° šíření akustických vln nemají přední ani zadní stranu. Zvuk je ve stejné kvalitě jednoduše všude kolem. Konstrukce využívá dvojici proti sobě směrovaných pasivních měničů s mimořádně efektivním reproduktorem hrajícím směrem dolů. Výsledný zvuk s bohatými basy a vyrovnanou reprodukcí všech slyšitelných frekvencí je mimořádně působivý, a to i díky technologii, která eliminuje zkreslení. Basy lze ještě více umocnit umístěním reproduktoru blízko zdi nebo do rohu.

Reproduktory Bose SoundLink Revolve a SoundLink Revolve+ jsou na našem trhu dostupné od června letošního roku. Revolve za 6 290 Kč a Revolve+ za cenu 8 890 Kč.

Bluetooth reproduktor Bose

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...