Rodina telefonů Moto Z

Rodina telefonů Moto Z

Konečně svěží vítr mezi smartphony

Společnost Lenovo představila na letošní konferenci Tech World v San Franciscu novou rodinu smartphonů Moto Z (Motorola je pozicována jako prémiový brand) spolu s příslušenstvím Moto Mods, díky kterému mohou uživatelé měnit podobu svého telefonu podle aktuální potřeby.

„Od poloviny devadesátých let firmy zhruba jedno desetiletí vsázely na inovace v oblasti bezdrátového připojení. Světlo světa spatřily rozevírací telefony, oblíbená „véčka“ (mezi nimi například legendární Moto RAZR) stejně jako telefony s QWERTY klávesnicemi, první chytré aplikace a samozřejmě dotykové telefony. Od doby tohoto prudkého vývoje začaly ale inovace stagnovat nebo jsou přinejlepším velmi pozvolné. Drobné změny mají na celkovou uživatelskou zkušenost tak malý vliv, že smartphony začaly být předvídatelné a zaměnitelné,“ říká Michal Lojek, manažer společnosti Lenovo Česká republika.

Představou společnosti Lenovo je ale svět, ve kterém si uživatelé mohou mnohem zásadněji určovat schopnosti svého smartphonu. Proto Lenovo představilo rodinu chytrých telefonů Moto Z.

Moto Z

Díky tělu zkonstruovanému z nerezové oceli a prémiovému hliníku je nový Moto Z mimořádně odolný a přitom tenký a lehký. Uživatelům nabídne tělo tenké 5,2 milimetrů a 5,5palcový QHD AMOLED displej. Výjimečný výkon zajišťuje kombinace procesoru Qualcomm SnapdragonTM 820, 4 GB RAM a 32 či 64GB vnitřního úložiště. Úložný prostor pro všechny fotografie, videa a aplikace mohou uživatelé navýšit až na 2 TB pomocí microSD karty.

Moto Z je vybaven 13Mpx fotoaparátem s vysokým rozlišením, optickou stabilizací obrazu a automatickým laserovým ostřením. Spojení těchto prvků umožní uživatelům pořídit skvělé snímky prakticky v jakémkoliv světle. Přední 5Mpx fotoaparát přináší širokoúhlou čočku, díky které se nyní všichni přátelé při focení selfie vejdou do záběru. S přídavným předním bleskem budou všechny portréty vypadat dobře i při nízkém osvětlení.

S vodoodpudivým povrchem telefonu se uživatelé nemusí bát deště či náhodného polití. Čtečka otisků prstů zajistí jednoduché odemčení telefonu jediným dotykem, zatímco kapacitní baterie se postará až o 30hodinovou výdrž bez nutnosti nabíjení. V případě nedostatku energie mohou uživatelé díky technologii Turbo Power dobít telefon až na 8 hodin používání již za 15 minut.

Moto Z Force

Celokovový design smartphonu Moto Z Force spolu s druhou generací technologie Moto ShatterShield zaručí, že displej tohoto telefonu nepraskne ani se neroztříští v případě pádu.

Ve svém těle přináší všechny vlastnosti telefonu Moto Z doplněné o až 40hodinovou výdrž baterie a zatím nejrychlejší dobíjení TurboPower. To poskytne telefonu energii až na 15 hodin další výdrže již po 15 minutách nabíjení. Uživatelé mohou snadno zachytit mimořádně jasné fotografie s prémiovým 21Mpx fotoaparátem, který je vybaven optickou stabilizací obrazu, automatickým ostřením s fázovou detekcí (PDAF) a automatickým laserovým ostřením.

Rozšíření s příslušenstvím Moto Mods

S novým příslušenstvím Moto Mods mají uživatelé možnost změnit smartphone Moto Z na zařízení, jaké aktuálně potřebují. Díky přídavnému reproduktoru JBL a technologií SoundBoost si mohou hudební fanoušci poslechnout oblíbenou hudbu skutečně nahlas, a klidně uspořádat vlastní večírek. Nebo zorganizovat filmový maraton a změnit telefon na 70palcový filmový projektor s Moto Insta-Share Projector. Pokud budou uživatelé potřebovat prodloužit výdrž baterie, dodá jim Power Pack až dalších 22 hodin používání.

Uživatelé mohou přizpůsobit smartphone svému osobnímu stylu také díky zadním krytům Style Shells. Vybrat si mohou z materiálů jako skutečné dřevo, kůže nebo vzorované látky.

Připojení jednotlivých příslušenství k telefonu Moto Z je maximálně zjednodušeno. S pomocí výkonných magnetů mohou být Moto Mods snadno připojeny k telefonu podle aktuálních potřeb. Všechno příslušenství ze sady Moto Mods bude možné použít i k budoucí generaci telefonů Moto Z.

Nový smartphone Moto Z bude společně se sadou příslušenství Moto Mods celosvětově dostupný od začátku září. Dostupnost ani cena pro český trh zatím nebyly stanoveny.

 

Created by ImageGear, AccuSoft Corp.

 

Created by ImageGear, AccuSoft Corp.

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...