Rolleiflex Instant kamera – návrat „dvouoké“ legendy

Rolleiflex Instant kamera – návrat „dvouoké“ legendy

Rollei uvádí na trh dlouho očekávanou

dvouokou zrcadlovku v limitované edici Rolleiflex Instant kamera Je nostalgickým ohlédnutím za touto známou ikonou fotografického průmyslu a spojuje tak klasický retro design s novými technologiemi. 

Rolleiflex byl legendární fotoaparát klasické dvouoké konstrukce, jakou u nás proslavily světoznámé Flexarety české výroby. Rolleiflex se stal v roce 1930 spolu s Leicou nejoblíbenějším fotoaparátem profesionálních fotografů, stejně jako reportérů a bohatých společenských tříd. Nešlo pochopitelně o pouhý módní trend, ale především o prvotřídní kvalitu těchto přístrojů, o něco později společně s takovými špičkovými značkami jako Hasselblad nebo Mamiya.

Nostalgická klasika

Rolleiflex Instant kamera tak navazuje na klasiku v moderním provedení. Přináší opět požitek z klasické fotografie ve formě instantních fotografií. Aby byl zážitek opravdu autentický, je asférický objektiv vybaven ručním ostřením v rozsahu 48 cm až nekonečno a nastavením clony v  rozsahu f/5.6, f/8, f/16, f/22 a Bokeh. Diskrétně umístěný expozimetr ukazuje v hledáčku ve dvou stavech, zda je osvětlení scény dostatečné či nikoliv. Co bychom u fotoaparátů z 30. let hledali marně, je integrovaný blesk, který je elegantně, avšak opět diskrétně umístěn v otočném logu Rolleiflex.

Rolleiflex Instant kamera

Ovládání

Mezi další ovládací prvky paří přepínaní korekce expozice EV +/- 1 a přepínaní režimu A a B. V režimu A je rychlost závěrky v rozmezí 1/500 až -1s a režim B umožňuje expozici až 10s, pro který je fotoaparát vybaven také 1/4“ závitem pro umístění na stativ. Krom dlouhé expozice a efektu Bokeh skýtá Rolleiflex Instant kamera také další tvůrčí možnost v podobě dvojité expozice.

Fotoaparát je vybaven dvojicí objektivů, kde je tradičně horní objektiv pro náhled scény a ostření a spodní pak pro samotné zachycení snímku. Komponování záběru se provádí stejně jako u klasických dvouokých zrcadlovek pohledem shora, na výběr je také průhledový hledáček. Při pohledu shora je možnost vyklopit přídavnou lupu usnadňující přesné zaostření na focený detail. Fotografování probíhá na fotokazety Instax mini s velikostí fotografií 54 x 86mm včetně bílého rámečku. Velikost samotné fotografie je pak 46 x 62mm.

Rolleiflex Instant kamera – záruka a cena

Na fotoaparát Rolleiflex Instant kamera se vztahuje záruka 24 měsíců. Můžete si ho pořídit za doporučenou koncovou cenu 10 290 Kč s DPH. Pozor, jedná se o limitovanou edici!

Rolleiflex Instant kamera

O společnosti Rollei

Společnost Rollei má tradici již od roku 1920 ve městě Braunschweig (Brunswick), kdy Paul Franke roku 1916 vymyslel nový druh fotoaparátu na svitkový film a nazval ho Rolleiflex. Poté založil spolu s investorem Reinholdem Heideckem obchodní firmu „Franke & Heidecke”. Tyto dvouoké zrcadlovky brzy díky své kvalitě a preciznímu zpracování dobyly svět a značka Rollei se stala uznávanou značkou kvality a ikonou ve fotografickém průmyslu.

Od roku 2015 se společnost jmenuje Rollei GmbH & Co. KG a působí ve více než 20 evropských zemích jako výrobce vysoce kvalitních akčních kamer, fotoaparátů, stativů a dalšího fotopříslušenství. Společnost Rollei klade stále maximální důraz na prémiovou kvalitu a tím tak pokračuje v historii jména značky Rollei.

O jiném produktu značky Rollei se dočtete zde.

Rolleiflex Instant kamera

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...