Rukojeť se stabilizací pro natáčení videa mobilem

Rukojeť se stabilizací pro natáčení videa mobilem

Dnešní moderní mobilní telefony

umožňují natočit video i ve 4K kvalitě. Problém při akčních a dynamických scénách představují prudké a nechtěné výkyvy přístroje do všech stran. Takové záznamy jsou obtížně sledovatelné a při delším prohlížení únavné. Řešením je rukojeť se stabilizací, jako například tato, od renomované začky Rollei.

Na trh přichází nová řada stabilizátorů pro akční kamery a mobilní telefony, Rollei Steady Butler Mobile a Rollei Steady Butler Action. Nároky na kvalitu a stabilitu videa rostou a stabilizátory napomáhají docílit profesionálních výsledků, Rollei Steady Butler tak ocení každý uživatel, který hledá dostupné řešení.

Rukojeť se stabilizací ve třech osách

Oba modely Rollei Steady Butler jsou vybavené tříosou stabilizací, která vyrovná nežádoucí otřesy a pohyby ruky při natáčení. To má za následek dokonale plynulé záběry a přechody scén.

Gimbal je možné provozovat ve třech režimech. Vyrovnání s pohybem do stran při stálém pohledu vpřed, vyrovnání s pohybem do stran se současným nakláněním nahoru a dolů, a třetí režim nabízí vyrovnání s uzamčením všech os. Kamera je tak směrována stále stejným směrem nezávisle na pohybu gimbalu. Otočení i naklonění jde navíc ovládat pomocí joysticku na rukojeti.

Bezdrátové ovládání na dálku

Stabilizátory jsou vybavené rozhraním Bluetooth pro komunikaci s mobilním telefonem vybaveným aplikací pro rozšířená nastavení. Aplikace také umožňuje ovládání gimbalu. Rollei Steady Butler Mobile dokáže spolu s aplikací v mobilu sledovat natáčený objekt nebo jen tvář. To zaručuje, že i když je Gimbal uchycený na stativu, bude sledovat uživatele stojícího před kamerou. Tuto funkci ocení například vlogeři, kteří se rádi při natáčení pohybují po scéně.

Gimbaly Rollei Steady Butler jsou vybavené 4000mAh akumulátorem a USB portem, který poslouží zároveň jako powerbanka. Baterie umožňuje provoz Gimbalu až po dobu deseti hodin. Součástí obou balení je praktická brašna, USB kabel a cestovní mini stativ.

Ceny a dostupnost

Toto užitečné zařízení přichází na trh s relativně atraktivní cenou. Rollei Steady Butler Mobil pořídíte za 2 990 korun, vyšší model Rollei Steady Butler Action pak za 3 990 Kč, pochopitelně s DPH.

O společnosti Rollei

Společnost Rollei vznikla roku 1920 ve městě Braunschweig (Brunswick), kdy Paul Franke roku 1916 vymyslel nový druh fotoaparátu na svitkový film, známý jako Rolleiflex. Poté založil spolu s  investorem Reinholdem Heideckem obchodní firmu „Franke & Heidecke”. Tyto dvouoké zrcadlovky brzy díky své kvalitě a preciznímu zpracování dobyly svět a značka Rollei se stala uznávanou značkou kvality a ikonou ve fotografickém průmyslu.

Od roku 2015 se společnost jmenuje Rollei GmbH & Co. KG a působí ve více než 20 evropských zemích jako výrobce vysoce kvalitních akčních kamer, fotoaparátů, stativů a dalšího foto příslušenství. Společnost Rollei klade stále maximální důraz na vysokou kvalitu, čímž pokračuje v historii jména značky Rollei.

O jiném produktu této tradiční značky jsme psali například zde.

Rukojeť se stabilizací

Další příspěvky
Kalifornský sen – hudební romantika plná emocí
Kalifornský sen – hudební romantika plná emocí
Jít za svým snem se rozhodne Maggie (Dakota Johnson) v ne právě idylické branži, jakou je šoubyznys. Na zvolené cestě...
Téměř dokonalá tajemství – další remake filmu o pokrytectví
Téměř dokonalá tajemství – další remake filmu o pokrytectví
Naprostí cizinci se jmenoval první film na toto téma, natočený v roce 2016 podle scénáře italského režiséra a scenáristy Paola...
Problémissky popisují skutečný skandál na Miss World
Problémissky popisují skutečný skandál na Miss World
Soutěž Miss World se v roce 1970 konala v Londýně. V té době šlo o show s více jak stomilionovou...