Samsung Galaxy S8 přináší prvotřídní Infinity displej, ekosystém služeb a inteligentní rozhraní

Samsung Galaxy S8 přináší prvotřídní Infinity displej, ekosystém služeb a inteligentní rozhraní

Rok se sešel s rokem a je tu chytrý telefon Samsung Galaxy S8

Posouvá hranice tradičních smartphonů. Samsung Galaxy S8 je možné pořídit ve dvou velikostech. A pochopitelně v široké paletě barev včetně odstínů černé (Midnight Black), šedivé (Orchid Gray), stříbrné (Arctic Silver) a modré (Coral Blue). Modrá barva bude v České republice dostupná exkluzivně pouze na Alza.cz a v Samsung Brand Storech.

„Samsung Galaxy S8 zahajuje novou éru designu i skvělých služeb chytrých telefonů. Otevírá tak nové cesty ke vnímání světa,“ řekl DJ Koh, prezident divize mobilní komunikace společnosti Samsung Electronics. „Galaxy S8 je důkazem toho, že dokážeme znovu získat důvěru zákazníků novým vymezením bezpečnostních možností. Stane se novým milníkem trvalého odkazu chytrých telefonů Samsung.“

Samsung Galaxy S8

Větší obraz i zážitek

Samsung Galaxy S8 vychází z tradice designu a funkčnosti zařízení Samsung.  U modelu Galaxy S8 s úhlopříčkou 5,8 a Galaxy S8+ 6,2 palců vytváří displej Infinity v zaobleném designu zcela hladký souvislý povrch bez tlačítek a ostrých hran. Výsledkem je nerušený zážitek z obrazu, jenž vás zaujme. Telefon rovněž umožňuje pohodlný multitasking. Díky kompaktnímu designu lze zařízení Galaxy S8 pohodlně ovládat jednou rukou. Ochranné sklo Corning Gorilla Glass 5 na přední i zadní straně je zárukou odolnosti i vysoké kvality.

Základní parametry Samsung Galaxy S8

Vedle designových inovací pokračuje společnost Samsung v tradici špičkových technologií, které mají uživatelé rádi:

♣ Prémiový fotoaparát: Samsung Galaxy S8 je vybaven 8Mpx předním fotoaparátem se světelností f/1,7 a chytrým automatickým ostřením. 12Mpx zadní fotoaparát se světelností f/1,7 a snímačem Dual Pixel zaručuje maximální kvalitu snímků při zhoršených světelných podmínkách, jejich vysokou ostrost a dokonalejší zpracování.

♣ Nekompromisní výkon: Výkon a konektivitu v zařízení Galaxy S8 zajišťuje vůbec první 10nm procesor. Telefon je rovněž vybaven gigabit-ready technologiemi LTE a Wi-Fi, které dokáží podporovat přenos až 1 Gb/s, a tedy rychlé stahování souborů bez ohledu na jejich velikost.

♣ Propracovaný systém zábavy: Jako první mobilní zařízení na světě je Galaxy S8 certifikován UHD Alliancí jako MOBILE HDR PREMIUMTM. Při sledování pořadů zprostředkovává přesně tak syté barvy a kontrast, jak je filmoví tvůrci zamýšleli. Kromě toho nabízí Galaxy S8 o třídu vyšší herní zážitky díky realistické špičkové grafice a herní balíček Game Pack. Obsahuje nejlepší herní tituly včetně několika titulů na platformě Vulkan API.

♣ Světový standard z hlediska mobilní bezpečnosti: Samsung Galaxy S8 je postaven na platformě Samsung Knox, která splňuje bezpečnostní parametry obranného průmyslu. Kromě toho nabídne Galaxy S8 širokou škálu biometrických technologií, mezi jinými čtečku otisků prstů, snímač oční duhovky a rozpoznávání obličeje. Uživatelé si mohou zvolit způsob biometrického zabezpečení, který jim vyhovuje nejlépe.

Galaxy S8 je vybaven i oblíbenými funkcemi a parametry

• Odolnost proti vlhkosti a prachu třídy IP68

• Podpora MicroSD karty o kapacitě až 256 GB

• Always-on displej

• Rychlé a bezdrátové dobíjení

Nové způsoby interakce s vaším telefonem

Bixby je inteligentní rozhraní, díky kterému uživatelé vytěží ze svých telefonů ještě více. Pomocí nového tlačítka Bixby budete moci pohodlně přistupovat na rozhraní Bixby a procházet služby a aplikace jednoduchými hlasovými, dotykovými, vizuálními a textovými příkazy. V první fázi budou hlasové funkce rozhraní Bixby zahrnovat několik přednastavených aplikací a funkcí. Mezi nimi fotoaparát, kontakty, galerii, zprávy a nastavení; v blízké budoucnosti je pak v plánu jeho rozšíření na další aplikace společnosti Samsung i třetích poskytovatelů. Díky schopnosti kontextové orientace dokáže rozhraní Bixby svou nabídku personalizovat na základě průběžných poznatků o uživatelových zájmech, situacích a lokalitách, v nichž se vyskytuje.

Pomocí technologie rozpoznávání obrázků umožňuje Bixby uživatelům také nakupovat a vyhledávat obrázky a zjišťovat podrobné informace o jejich okolí. S postupným rozšiřováním ekosystému Bixby se z něj stane všudypřítomné rozhraní mezi zařízeními, aplikacemi a službami, které otevře dveře novým zážitkům i scénářům, jež uživatelům usnadní život.

Více než telefon

Galaxy S8 nabízí široké portfolio produktů a služeb, které umocní celkový dojem z tohoto modelu.

S Galaxy S8 budou fungovat nové brýle pro virtuální realitu Gear VR pomocí ovladače od společnosti Oculus. Ovladač umožní praktické ovládání a navigaci jednou rukou a lepší pohybovou interakci při přistupování k interaktivnímu obsahu virtuální reality. Model Galaxy S8 bude také možné propojit s novou kamerou Gear 360, která dokáže pořídit 360° videa v 4K rozlišení a fotografie v rozlišení 15 Mpx.

Dokovací stanice Samsung DeX nabízí jedinečné řešení, které spolu s využitím výkonného procesoru v Galaxy S8 promění váš chytrý telefon ve stolní počítač a zajistí stejný komfort a bezpečnost. S dokovací stanicí Samsung DeX si uživatelé mohou snadno zobrazovat a upravovat data ze svého telefonu, přičemž jejich práce bude rychlejší.

Galaxy S8 také přichází s vylepšenou službou Samsung Health. Jednou z nejpoužívanějších aplikací společnosti Samsung, s 60 miliony aktivních uživatelů měsíčně a 11 miliony denních aktivních uživatelů po celém světě. Kromě jiného nabízí možnost osobního koučování nebo interakci s jinými uživateli, což mění tradiční pohled na zdraví, kondici a cvičení.

Díky Samsung Pay si mohou uživatelé Galaxy S8 nechat peněženku v zadní kapse kalhot. Využijí telefon jako digitální peněženku, kterou lze použít prakticky kdekoli, kde se používá kreditní nebo debetní karta. S více než 870 bankovními partnery, zpracovala služba Samsung Pay k dnešnímu dni více než 240 milionů transakcí.

Balení obsahuje jako příslušenství nová sluchátka AKG od společnosti Harman. Tato sluchátka mají praktické hybridní uchycení do uší pro lepší potlačení hluku a mají kablík z kovolátkového materiálu, odolnějšího proti zamotání.

Samsung Galaxy S8 se v České republice prodává za doporučenou maloobchodní cenu 21 999 Kč, model Galaxy S8+ za 24 999 Kč.

Samsung Galaxy S8

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...