Samsung Galaxy S9 – mobil s nejlepším zvukem i fotoaparátem

Samsung Galaxy S9 – mobil s nejlepším zvukem i fotoaparátem

Stereoreproduktory a fotoaparát

Zdá se to jako včera, když se na trhu objevil model S8 s výrazně zakulaceným displejem, a už tu je jeho nástupce. Telefon Samsung Galaxy S9 (a samozřejmě i větší S9+) obsahuje nový objektiv s variabilní clonou, který podporuje fotografování za špatných světelných podmínek. Dále umožňuje snímání superzpomalených záběrů a vytváření Animovaných emoji za pomoci rozšířené reality.

Galaxy S9 a S9+ poskytují lepší hudební zážitek díky výkonným stereofonním reproduktorům vyladěným od renomované značky AKG. Nechybí ani zvuk ve standardu Dolby Atmos a bezrámečkový displej Infinity. Hlavní součást tradičního designu, ale také hlavní obava uživatelů před poškozením. Mobily Galaxy S9 a S9+ budou navíc vybaveny novou aplikací SmartThings, propojující stávající služby společnosti Samsung v oblasti IoT do jediného inteligentního způsobu ovládání.

Nová dimenze fotoaparátu

Fotoaparáty dnes neslouží jen k pořizování snímků – využíváme je i k propojení a komunikaci. Spotřebitelé chtějí mít v chytrém telefonu fotoaparát vybavený nejmodernějšími technologiemi, aby se mohli vyjádřit pomocí vysoce kvalitních záběrů a nástrojů, které jim umožní vyprávět vlastní jedinečný příběh. Právě s ohledem na tyto spotřebitele jsou fotoaparáty v přístrojích Galaxy S9 a S9+ osazeny snímačem Super Speed Dual Pixel se speciálním výpočetním výkonem a pamětí k  pořizování fotografií ve vysoké obrazové kvalitě. Fotoaparát v přístrojích Galaxy S9 a S9+ obsahuje následující funkce.

Snímání superzpomalených záběrů

Dodejte běžným okamžikům na výpravnosti pomocí dynamického nahrávání zpomalených záběrů, které umožňuje zachytit až 960 snímků za sekundu. Telefony S9 a S9+ rovněž nabízejí chytrou funkci automatické detekce pohybu. Ta rozpozná pohyb na snímku a automaticky spustí nahrávání. Uživatelům tak stačí pouze správně nastavit kompozici. Po nasnímání superzpomalených záběrů si mohou uživatelé zvolit hudbu na pozadí z 35 různých možností nebo k videu přiřadit melodii ze seznamu oblíbených písní. Jednoduchým poklepáním lze také vytvářet, upravovat a sdílet soubory ve formátu GIF a využít při tom tří hravých režimů smyčky pro opakované přehrávání záznamu.

Fotoaparát pro špatné světelné podmínky

Tajemstvím každé kvalitní fotografie je správné světlo. Snímky se však často pořizují za podprůměrných světelných podmínek. Většina chytrých telefonů je vybavena pevnou clonou, která se nedokáže přizpůsobit málo či příliš světlému prostředí. Výsledné snímky jsou proto zrnité nebo vybledlé. Stejně jako duhovka v lidském oku roztahuje a smršťuje nyní nová variabilní clona fotoaparátu (F1.5/F2.4). Automaticky vpouští v tmavém prostředí světla více a za jasných podmínek světla méně, a vytváří tak ostré a jasné snímky.

Animované emoji

Samsung S9 umožňuje (podobně jako předchůdce) vytvářet emoji, které budou vypadat, znít a chovat se podobně jako vlastník mobilu. Funkce emotikonů využívajících rozšířenou realitu (AR Emoji) využívá algoritmus strojového učení na základě dat. Analyzuje dvojrozměrný obraz uživatele, zmapuje více než 100 obličejových rysů a následně vytvoří trojrozměrný model. Ten umí vyjadřovat a napodobovat výrazy jako např. mrkání nebo kývání, čímž umožňuje skutečnou personalizaci. S funkcí Animované emoji můžete sdílet své skutečné pocity nejen prostřednictvím videa, ale i celé řady nálepek ve standardním formátu animovaných obrazových souborů (AGIF). Uživatelé tak mohou své emotikony sdílet na většině platforem pro instant messaging provozovaných třetími stranami.

Bixby

Inteligentní platforma společnosti Samsung integrovaná do fotoaparátu poskytuje prostřednictvím rozšířené reality a technologií hlubokého učení užitečné informace o okolí uživatele. Pomocí detekce a rozpoznávání objektů v reálném čase platforma Bixby okamžitě dodává informace přímo do obrazu, na nějž fotoaparát míří. Uživatelé si tak mohou pomocí okamžitého překladu nechat v reálném čase přeložit cizojazyčné texty nebo přepočítat cenu v cizí měně. Dozvědět se informace o svém okolí, zakoupit si výrobky, které před sebou vidí, nebo si po celý den počítat kalorický příjem.

Nová koncepce zábavy

Chytré telefony jsou často naší upřednostňovanou volbou, pokud jde o zábavu. Společnost Samsung proto vytvořila zařízení, které nabízí špičkový zvukový zážitek pomocí stereofonních reproduktorů vyladěných od AKG. Ať už uživatelé sledují svůj oblíbený film nebo poslouchají nejnovější album oblíbeného interpreta, zvuk je vždy zřetelný, čistý a kvalitní. Telefony Galaxy S9 a S9+ také podporují moderní technologii prostorového zvuku Dolby Atmos.

Zvukový zážitek u telefonů Galaxy S9 a S9+ doplňuje revoluční displej Infinity. Jasný a ostrý Super Amoled displej Infinity, který byl poprvé představen v telefonech Galaxy S8, je zakomponován přímo do telefonu prakticky bez jakéhokoli rušivého napojení rámečku. Díky možnosti adaptivního zvýšení kontrastu mohou uživatelé používat svůj přístroj i na přímém slunečním světle.

Splňuje požadavky online životního stylu

Jako první chytré telefony, které podporují novou aplikaci SmartThings, jsou Galaxy S9 a S9+ centrálním zařízením pro správu různých aspektů online životního stylu. Ať už doma, v kanceláři nebo na cestách. Aplikace SmartThings má v telefonech Galaxy S9 a S9+ premiéru.

Lidem, kteří jsou neustále v pohybu, usnadní mobilní životní styl další generace dokovací stanice Samsung, jež umožňuje používat mobilní telefon v kombinaci s velkou standardní obrazovkou. Díky novému dokovacímu systému Dex Pad mohou uživatelé snadno připojit Galaxy S9 a S9+ k většímu monitoru, klávesnici a myši. Rozšíří se tak mobilní zážitek o možnost uživatelsky přívětivější úpravy dokumentů nebo dokonce hraní her na plnohodnotné obrazovce. Uživatelé mohou také Galaxy S9 a S9+ prostřednictvím stanice Dex Pad proměnit v touchpad.

(Dokovací systém Dex Pad bude v České republice dostupný v průběhu dubna za doporučenou maloobchodní cenu 2 499 Kč.)

Vícestupňové zabezpečení

Telefony Galaxy S9 a S9+ poskytují uživatelům kromě toho pocit klidu a bezpečí, protože jsou chráněny nejnovější bezpečnostní platformou Knox 3.1. Přístroje Galaxy S9 a S9+ podporují tři různé možnosti biometrického ověření totožnosti. Rozpoznávání oční duhovky, otisků prstů a obličeje. Jejich aktivace je pochopitelně volitelná.

Zařízení je vybaveno funkci Intelligent Scan, což je nový způsob ověření totožnosti, který inteligentně využívá kombinovaných předností snímání oční duhovky a technologie rozpoznávání obličeje k rychlému a pohodlnému odemknutí telefonu uživatele.

Telefony Galaxy S9 a S9+ nově představují i funkci Dedicated Fingerprint. Dává uživatelům možnost použít pro přístup k zabezpečené složce otisk jiného prstu, než jaký byl použit k odemknutí telefonu.

Závěrem něco pro zdraví

Díky vylepšenému optickému snímači zabudovanému přímo do přístroje posouvají zařízení Galaxy S9 a S9+ na vyšší úroveň též péči o zdraví. Poskytují totiž bohatší a přesnější informace o zdravotním stavu uživatele. Tento snímač umožňuje telefonům Galaxy S9 a S9+ sledovat faktor srdeční zátěže, což je nový způsob měření nároků kladených na srdce, a to v reálném čase.

Ceny a dostupnost Samsung Galaxy S9 a S9+

Oba modely budou dostupné ve třech barevných verzích – Midnight Black, Coral Blue a zcela nové barvě Lilac Purple. Doporučená cena modelu Galaxy S9 bude 21 999 Kč (64 GB) a 24 499 Kč (256 GB), u modelu Galaxy S9+ pak 24 499 Kč (64 GB) a 26 999 Kč (256 GB).

V České republice bude možné si telefony Samsung Galaxy S9 a S9+ ve verzi 64 GB předobjednat se speciální nabídkou dodání až o 7 dní dříve před oficiálním spuštěním prodeje. Navíc mohou prostřednictvím webu www.novysamsung.cz odprodat používaný telefon a k výkupní ceně získat bonus ve výši 2 500 Kč.

Další informace o telefonu Galaxy S9 získáte na internetových stránkách výrobce.

O předchozím modelu S8 jsme psali zde.

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...