Samsung Galaxy Tab Active2 – tablet pro drsnější zacházení

Samsung Galaxy Tab Active2 – tablet pro drsnější zacházení

Samsung uvádí na trh nový tablet

se zvýšenou odolností. Zároveň přináší navíc Samsung Galaxy Tab Active2 další zdokonalené funkce pro použití i ve firmách. Značnou konstrukční „nerozbitnost“ potřebnou pro nasazení v drsných podmínkách ocení uživatelé nejen v outdoorovém využití, ale především v průmyslových provozech.

„Samsung Galaxy Tab Active2 byl navržen na základě zpětné vazby získané od uživatelů. Mimořádný důraz jsme kladli na vytvoření zcela nové kategorie tabletu určeného pro pracovníky působící ve firmách po celém světě,“ uvedl Suk-Jea Hahn, výkonný viceprezident globálního B2B týmu pro mobilní technologie společnosti Samsung Electronics. „Strategicky jsme se zaměřili na vybudování širšího partnerského ekosystému podporujícího rozšířené funkce na základě spolupráce s předními hráči v oboru. Mezi ně patří společnosti IBM, ECOM Instruments, Gamber Johnson, Ram Mounts, iKey, Otterbox či Koamtac. Jsme potěšeni, že prostřednictvím systému Maximo společnosti IBM můžeme na zařízeních Samsung poprvé nabídnout špičkové funkce, které usnadní pracovníkům působícím v terénu jejich každodenní život.“

Partnerský ekosystém

Tým Samsung Mobile se rozhodl pro otevřenou spolupráci s partnery. Cílem bylo rozšířit škálu funkcí nabízených tabletem Galaxy Tab Active2 uživatelům. Ta nyní zahrnuje i možnost využít systém Maximo společnosti IBM, takže přístroj nyní podporuje i funkce pro správu aktiv a pracovních procesů. Mezi ně patří integrace biometrických prvků, podpora současného zobrazení více oken na obrazovce či možnost využít pero S Pen. Pracovníci získávají možnost plnit své úkoly při kontrole i údržbě zařízení mnohem snáze bez ohledu na složitost prostředí, ve kterém pracují.

„Díky této spolupráci nabízejí IBM Maximo a Samsung Mobile B2B řešení, jak vyhovět neustále se měnícím požadavkům kladeným ve firemním prostředí na mobilní zařízení určená pro průmyslové použití. Poskytují pracovníkům v terénu nové nástroje vyvinuté s ohledem na prostředí, ve kterém pracují,“ uvedl Sanjay Brahmawar, generální ředitel zodpovědný za platformu Watson IoT Sales společnosti IBM. „Uživatelé budou moci přímo v terénu provádět klíčové analýzy a činnosti, jako je například aktualizace pracovních výkazů nebo počítání inventárních položek. To vše v  intuitivním, uživatelsky přívětivém rozhraní na robustním a spolehlivém zařízení.“

Galaxy Tab Active2 je dále také díky partnerství se společnostmi Gamber Johnson a Ram Mounts vybaven profesionálními možnostmi montáže do užitkových vozidel či vozidel policejních a jiných silových složek. Spolupráce s dalšími partnery přináší nové funkce. Mezi ně patří ochrana před explozí pro ropný, plynárenský a farmaceutický průmysl podporovaná společností ECOM Instruments. Dále přenosné skenování čárových kódů Koamtac, pouzdra Otterbox a odolné přenosné klávesnice a  klávesnice do vozidel iKey.

Inovace inspirovaná zákazníky

Samsung Galaxy Tab Active2 má certifikát MIL-STD-810, který zajišťuje, že tablet je dostatečně odolný i vůči zvýšenému tlaku, teplotám, různým prostředím, vibracím a pádům. Galaxy Tab Active2 nabízí firemním uživatelům funkce a vlastnosti umožňující práci v náročných podmínkách. Patří mezi ně například ochranný kryt proti otřesům při pádu z výšky až 1,2 m (součást prodejního balení), odolnost proti vlhkosti a  prachu třídy IP68 a zdokonalený režim dotykového ovládání v rukavicích a ve vlhkém prostředí. Tyto funkce zajišťují delší životnost v extrémních podmínkách a jednoduchý design a rozhraní umožňují zařízení držet i ovládat jednou rukou.

Ergonomie pro pracovníky v terénu

Nejnovější tenký a lehký tablet Samsung byl navržen přímo s ohledem na pracovní ergonomii. Má funkce rozšiřující produktivitu uživatelů, kteří jej používají při práci, včetně nového pokročilého a oblíbeného pera S Pen pro přesné ovládání,  4 096 úrovní citlivosti na tlak a funkci Air Command. Pero S Pen je odolné proti vlhkosti a prachu třídy IP68. Lze ho tedy používat venku za deště i ve vlhku.

Při používání vylepšené přední 5Mpx kamery nebo zadní 8 Mpx s automatickým ostřením budou uživatelé schopni pořídit kvalitnější fotografie pro pracovní účely. Nový snímač otisků prstů, který nabízí zdokonalené bezpečnostní ověřování totožnosti. Funkce rozpoznání tváře, je praktickou volbou pro odemčení zařízení pomocí jedné ruky. Díky novému gyroskopu a geomagnetickým čidlům mohou pracovníci také využít řadu funkcí z  kategorie rozšířené reality. Rozšířenou realitu lze u tabletu Galaxy Tab Active2 využít například pro školení zaměstnanců a zákaznickou podporu. Firmy tak mohou své zaměstnance vyškolit v realistickém prostředí.  Ještě před tím, než se příslušný pracovník poprvé dostane do skutečného pracovního prostředí. Tablet je také vybaven funkcí NFC.

Zařízení podporuje sítě LTE, a disponuje účinnými možnostmi správy baterie. Samozřejmostí je podpora POGO konektoru, díky kterému můžete hromadně nabíjet několik tabletů najednou, případně jej využít k připojení volitelné klávesnice.

Požadavky na bezpečnost

Samsung Galaxy Tab Active2 firmám nabízí pokročilé bezpečnostní možnosti podporované platformou Knox. Splňuje parametry obranného průmyslu, a praktické biometrické ověření totožnosti, včetně nového snímače otisků prstů s rozpoznáním tváře pro zajištění přístupu bez použití rukou.

Dostupnost Samsung Galaxy Tab Active2

Samsung Galaxy Tab Active2 bude na vybraných trzích k dispozici od října 2017. V  České republice se začne prodávat počátkem prosince. Doporučená maloobchodní cena je stanovena na 11 999 Kč. U verze s LTE pak na 12 999 Kč.

Další informace o  Galaxy Tab Active2 najdete zde.

Samsung Galaxy Tab Active2

Samsung Galaxy Tab Active2

Další příspěvky
Šarlatán se ocitl před soudem kvůli nelegálnímu šíření
Šarlatán se ocitl před soudem kvůli nelegálnímu šíření
CinemArt se obrátil na soud kvůli porušování autorských práv provozovatelem služby ulož.to v případě filmu Šarlatán a uspěl. Předběžné opatření...
Tenet – nové akční sci-fi Christophera Nolana
Tenet – nové akční sci-fi Christophera Nolana
Hrátky s časem jsou Nolanovo oblíbené téma (Dokonalý trik, Interstellar, Počátek). Filmy britského režiséra Christophera Nolana jsou vždy promyšlené do...
Palm Springs – zdařilá komedie dorazila do českých kin
Palm Springs – zdařilá komedie dorazila do českých kin
Originalita a humor tomuto ztřeštěnému snímku v krátké době vynesly řadu ocenění. Pohodový bavič Nyles (Andy Samberg) se na jedné...