Samsung Knox

Samsung Knox

Komplexní řešení pro lepší zabezpečení od hardwaru až po aplikační vrstvu

 

samsung-knox-520x272

 

Samsung KNOX má tzv. „kontejner“, samostatné zabezpečené prostředí pro běh prověřených aplikací a ukládání dat. Aplikace spuštěné mimo kontejner mají jen omezený přístup k datům uloženým v kontejneru, kde je zabezpečení vynucováno ochranou na systémové úrovni. Uživatelská data uložená v kontejneru jsou chráněna před malwarem a phishingovými útoky stejně tak jako před pokusy o průnik do fyzických zařízení v případě odcizení nebo ztráty.

 

V kontejneru platformy lze mít uložené např. důležité osobní fotografie nebo videonahrávky bez obavy, že by kvůli hackerskému útoku mohlo dojít k úniku údajů. Můžete si také zvolit možnost ukládat podnikové aplikace a data, jako jsou firemní e-maily, kontakty a kalendář, což umožní IT oddělení spravovat příslušný kontejner prostřednictvím serveru EAS (Exchange ActiveSync Server).

 

Kromě toho Samsung podepsal smlouvu s americkým výrobcem antivirových řešení, jehož software bude chránit androidovské přístroje z řady Galaxy. Program od Lookoutu bude pravidelně scanovat telefony a tablety a hledat případné hrozby, které se do nich mohly dostat jako příloha emailu, z webové stránky nebo přes službu sdílení dokumentů. Tato nová aktivita je zaměřena hlavně na firemní zákazníky a bude  součástí celkového bezpečnostního řešení Knox, který Samsung ohlásil už v únoru.

 

Četné studie z poslední doby potvrzují, že nejvíce hackerů přitahuje (tedy kromě Windows samozřejmě) právě Android. Od začátku tohoto roku se objevilo 57 000 nových tipů malwaru. Samsung se spoluprací s Lookoutem snaží přesvědčit firmy, že jeho „androidovské“ přístroje mohou být plnohodnotnou alternativou platformám Blackberry a Windows Phone, které zdůrazňují své bezpečnostní funkce pro podniková řešení.

 

Ochrana proti malwaru je stále důležitější, protože stále více zaměstnanců používá své osobní přístroje pro přístup k citlivým firemním datům. Oficiálně to údajně povoluje zhruba jedna ze tří firem, ale řada lidí se k datům dostane i bez povolení – ne že by tím chtěli svého zaměstnavatele poškodit, prostě to je pro ně pohodlnější. Ostatně problém bezpečnosti Androidu bere vážně i Google: v srpnu odstranil ze svého Play Store tisíce aplikací, které prováděly změny v přístrojích uživatelů aniž by od nich k tomu dostaly souhlas.

 

screen-shot-2013-09-04-at-12-03-55-v3-620x458

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...