Komplexní řešení pro lepší zabezpečení od hardwaru až po aplikační vrstvu
Samsung KNOX má tzv. „kontejner“, samostatné zabezpečené prostředí pro běh prověřených aplikací a ukládání dat. Aplikace spuštěné mimo kontejner mají jen omezený přístup k datům uloženým v kontejneru, kde je zabezpečení vynucováno ochranou na systémové úrovni. Uživatelská data uložená v kontejneru jsou chráněna před malwarem a phishingovými útoky stejně tak jako před pokusy o průnik do fyzických zařízení v případě odcizení nebo ztráty.
V kontejneru platformy lze mít uložené např. důležité osobní fotografie nebo videonahrávky bez obavy, že by kvůli hackerskému útoku mohlo dojít k úniku údajů. Můžete si také zvolit možnost ukládat podnikové aplikace a data, jako jsou firemní e-maily, kontakty a kalendář, což umožní IT oddělení spravovat příslušný kontejner prostřednictvím serveru EAS (Exchange ActiveSync Server).
Kromě toho Samsung podepsal smlouvu s americkým výrobcem antivirových řešení, jehož software bude chránit androidovské přístroje z řady Galaxy. Program od Lookoutu bude pravidelně scanovat telefony a tablety a hledat případné hrozby, které se do nich mohly dostat jako příloha emailu, z webové stránky nebo přes službu sdílení dokumentů. Tato nová aktivita je zaměřena hlavně na firemní zákazníky a bude součástí celkového bezpečnostního řešení Knox, který Samsung ohlásil už v únoru.
Četné studie z poslední doby potvrzují, že nejvíce hackerů přitahuje (tedy kromě Windows samozřejmě) právě Android. Od začátku tohoto roku se objevilo 57 000 nových tipů malwaru. Samsung se spoluprací s Lookoutem snaží přesvědčit firmy, že jeho „androidovské“ přístroje mohou být plnohodnotnou alternativou platformám Blackberry a Windows Phone, které zdůrazňují své bezpečnostní funkce pro podniková řešení.
Ochrana proti malwaru je stále důležitější, protože stále více zaměstnanců používá své osobní přístroje pro přístup k citlivým firemním datům. Oficiálně to údajně povoluje zhruba jedna ze tří firem, ale řada lidí se k datům dostane i bez povolení – ne že by tím chtěli svého zaměstnavatele poškodit, prostě to je pro ně pohodlnější. Ostatně problém bezpečnosti Androidu bere vážně i Google: v srpnu odstranil ze svého Play Store tisíce aplikací, které prováděly změny v přístrojích uživatelů aniž by od nich k tomu dostaly souhlas.