Sennheiser HE 1 – nejlepší sluchátka skoro za dva miliony

Sennheiser HE 1 – nejlepší sluchátka skoro za dva miliony

Výrobce sluchátek a audiotechniky

Sennheiser představil novou exkluzivní sestavu sluchátek pro letošní výstavu špičkového audia High-End Mnichov. Hvězdou stánku bude nekompromisní systém Sennheiser HE 1, který se může chlubit statusem nejlepších sluchátek na světě, čemuž ovšem bohužel odpovídá i cena. 1 665 000 Kč není zrovna málo.

Sennheiser HE 1 – nejlepší sluchátka na světě

Elegantní blok kararského mramoru ukrývá nekompromisní sluchátkový systém jménem Sennheiser HE 1. Souhra elektrostatických sluchátek s platinovými membránami a jedinečného zesilovače není náhodná. Představuje kombinaci tranzistorového a elektronkového zesílení. I proto se pyšní extrémním frekvenčním rozsahem 8 Hz – 100 kHz a nejnižším zkreslením, které bylo kdy u audio systému dosaženo. Jeho reprodukční schopnosti sahají daleko za hranice lidského sluchu, kterému však dopřejí i ty nejjemnější detaily, bezkonkurenční separaci nástrojů a dokonalou interpretaci prostoru.

Pro co nejvyšší kvalitu signálu z digitálních zdrojů je součástí systému i vestavěný D/A převodník s osmi ESS SABRE ES9018 čipy, umožňující perfektní reprodukci Hi-Res nahrávek až do extrémní vzorkovací frekvence 384 kHz. Samozřejmostí je kompletní nabídka digitálních i analogových vstupů a výstup pro připojení sluchátek druhého posluchače.

Sennheiser HE 1

Klidový stav. Sluchátka jsou zavřená, elektronky zasunuté.

Nechybí ani podívaná

Třešničkou na dortu je motorizovaný systém přípravy systému, vyplňující čas potřebný ke správnému zahřátí elektronek. Ty se po jeho spuštění postupně vysunou ze svého uložení, stejně tak jako ovládací prvky, usazené v  mramorovém těle. Jako poslední se otevře schránka sluchátek, která dává jasně najevo, že čas dokonalého poslechu právě nastal.

Nová uzavřená HD 820

Perfektní prezentace prostoru byla vždy doménou především otevřených sluchátek. Sennheiser HD 820 ale vše mění. Jejich unikátní kryt ze skla Gorilla Glass odráží zvukové vlny ze zadní strany membrány do absorpčních komor, čímž odstraňuje nežádoucí rezonance vlastní uzavřeným sluchátkům. HD 820 tak posluchači nabídnou skvělou prostorovost a zároveň nadstandartní izolaci od okolí. Navíc krycí sklo odhaluje krásu akustického mechanismu podobně, jako zadní strany náramkových hodinek ukazují špičkové hodinářské stroje.

Další novinka HD 660 S

V tradici špičkových otevřených sluchátek Sennheiser pokračuje model HD 660 S. Ten snoubí ověřené technologie legendárních HD 600 s nejaktuálnějšími poznatky o konstrukci reproduktorů. O kmitání membrány se stará lehoučká cívka, která reaguje na změny v signálu s velkou rychlostí. Má mizivou setrvačnost, díky níž vynikne každý detail hudby i prostor nahrávky.

Pověstný perfekcionalismus německého výrobce se odráží i ve faktu, že jsou reproduktory párovány tak aby si byly co nejpodobnější. Veškeré schopnosti odhalí sluchátka ve společnosti zesilovače Sennheiser HDV 820. Díky nízké impedanci pouhých 150 ohmů ale budou výborným partnerem i pro mobilní Hi-Res přehrávače nebo smartphony s výkonným sluchátkovým zesilovačem.

Headset Ambeo a cestovní bezdrátová sluchátka

Na stánku společnosti nebudou chybět ani prémiová cestovní sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku Sennheiser PXC 550 a unikátní headset pro záznam binaurálního prostorového zvuku Sennheiser Ambeo Smart. S  jeho pomocí mohou majitelé iOS zařízení s konektorem Lightning poslouchat hudbu, telefonovat ale také zaznamenávat zvuk s nečekanou prostorovostí. To umožňují mikrofony umístěné přímo ve sluchátkách, díky čemuž zachycené zvukové vlny přesně odpovídají tomu, co by posluchač slyšel, kdyby byl v místě záznamu osobně.

Luxusní sluchátka Sennheiser HE 1 za 1 665 000 Kč budou naplno odtajněna a poprvé možno veřejně vyzkoušet na výstavě High-End v Mnichově v polovině května 2018.

Sennheiser HE 1

Sennheiser HE 1

A je odstartováno, poslech může začít.

O dalších zajímavých špičkových sluchátkách se dočtete zde.

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...