Seznam.cz přináší off-line mapy celého světa

Seznam.cz přináší off-line mapy celého světa

Off-line mapy a další novinky

Za poslední půlrok investoval nejznámější český portál Seznam.cz přes dvěstatisíc hodin práce svých vývojářů do zlepšení nabídky služeb. Výsledky práce se dotkly naprosté většiny oblastí jeho zájmů. Podívejme se ve stručnosti, co nás na příklad od října čeká.

Mapy celého světa v mobilu off-line

Dlouho slibované aktualizace se konečně dočká aplikace Mapy.cz, do které bude možné stáhnout všechny státy světa tak, aby byly k dispozici v off-line režimu. V říjnu si budou moci uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android stáhnout mapy evropských zemí. Další státy budou během podzimu přibývat. Nejprve země, které píší latinkou, po nich ty, které používají abecedy se speciálními znaky. Aktualizace pro telefony s iOS a Windows Phone budou bohužel k dispozici až později během roku. „Snažíme se, aby podkladová data pro jednotlivé země zabírala co nejméně místa. Německo se nám zatím nepodařilo dostat pod 1 GB, ale například oblíbené cíle letních dovolených, jako je Chorvatsko či Itálie, nebudou o moc větší, než jsou data pro ČR. Zatím nabídneme v off-line módu pouze podkladová data. Na tom, aby šlo v mapách světa i off-line hledat stejně jako v ČR, budeme pracovat v příštím roce,“ vysvětluje Pavel Zima, generální ředitel Seznam.cz.

Aktualizace prohlížeče

Domovská stránka je úzce navázána na prohlížeč. Po jeho průběžných úpravách chystá Seznam.cz na říjen velkou aktualizaci, která přinese řadu novinek. Společnost už nyní prozradila, že přibyde funkce, která pracuje s firemním maskotem Krastym. U prohlížených stránek dokáže z výsledků hledání nabídnout doplňující informace. Jde o integraci fulltextového vyhledávání přímo do prohlížeče. Pokud si například prohlížíte stránky konkrétní banky, dokáže k ní Krasty najít a v panelu po pravé straně zobrazit další užitečné informace. Pokud máte zapnutou geolokaci, umí zobrazit třeba nejbližší pobočku, její otevírací dobu nebo třeba uživatelská hodnocení ze serveru Firmy.cz.

Nové Hry.cz

Novou optikou se vývojáři podívali také na koncept serveru Hry.cz. Nabízet pouze možnosti on-line hraní her ve světě, kde každý měsíc vzniknou stovky her pro různé platformy – od tabletů a mobilních telefonů přes herní konzole až po desktopy – už nestačí. Proto Seznam.cz na přelomu září a října spouští beta verzi nového konceptu serveru Hry.cz. Uživatelům přinese možnost najít si pro sebe tu nejlepší hru a rovnou se k ní dostat. Bude tedy také nabízet možnost stažení, koupě či přímo on-line hraní. Aby se dalo v nepřeberné nabídce her snáze vyznat zajistí spolupráce s redakcí odborníků, která bude nejen shromažďovat všechny potřebné informace k hrám, ale hlavně bude hry hodnotit a recenzovat.

Horoskopy v mobilu

Zcela nová aplikace vznikla pro milovníky horoskopů a astrologie. V nejbližších dnech bude ke stažení aplikace Můj Věštec, která na denní bázi nabídne různé předpovědi – jako horoskop, kartu či číslo dne. Aplikace je postavená na možnosti interakce přímo s věštcem. Kromě klasických horoskopů tak budou mít lidé možnost položit věštci své konkrétní dotazy. Vše je jednoduché, intuitivní, fungující na bázi messengeru.

 

IMG_3468 IMG_3470 IMG_3476 IMG_3475

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...