Schyluje se k bitvě na poli chytrých brýlí
Začalo to levnými tričky Made in China, pak přišly na řadu hračky a další jednodušší výrobky a dnes už se v Asii kopíruje všechno na co jen pomyslíte. Včetně nápadů. Chytré brýle SiMEye představila na veletrhu Computex v tchajwanském Tai-Pei místní značka ChipSip. Tento nejnovější přírůstek mezi nositelné technologie se ani nesnaží zastírat inspiracemi brýlemi Google Glass. Ty ale zatím stále nejsou v běžném prodeji a pár tisíc šťastlivců, kteří získali minulý měsíc testovací verzi, museli zaplatit 1500 amerických dolarů.
Je tedy celkem logické, že se konkurence snaží Google předběhnout: nižší pořizovací cenou a rychlejším nástupem na trh. ChipSip byl dosud znám pouze zasvěceným coby obskurní výrobce paměťových čipů a síťových zařízení. Za své brýle si však z Computexu odnesl ocenění Best Choice Award. Pokud by se firmě skutečně podařilo vypálit Googlu rybník, byl by to nejúspěšnější „převrat“ od té doby, kdy čínské Lenovo, další značka z této části světa, překonala v prodeji PC zavedený Hewlett-Packard.
ChipSim nastavil třetinou cenu, za své brýle SiMEye (čtěte „see me“) si účtuje jen 500 dolarů. Oproti konkurenci také zdůrazňuje možnost stahovat androidovské aplikace z Google Play přímo do brýlí. S Google Glass musíte aplikaci nejdřív stáhnout do jiného androidího zařízení, telefonu či tabletu, a teprve je z něj přenést do brýlí. Kromě toho SiMEye nahrají video v 1080p, což je 4x vyšší rozlišení než umožňují Google Glass. Ale to ještě neznamená, že tento David googlovského Goliáše překoná. Brýlím SiMEye totiž chybí například ovládání hlasem, nebo přenos zvuku pomocí vibrací po lebeční kosti (musíte používat sluchátka). Ani design není nijak úchvatný, ale je fakt, že zmíněné nedostatky by neměl být velký problém časem odstranit.