Skládací smartphone Galaxy Fold vytváří novou kategorii

Skládací smartphone Galaxy Fold vytváří novou kategorii

První dynamický displej

AMOLED Infinity Flex na světě, větší možnosti multitaskingu a u Samsungu doposud nejflexibilnější fotoaparát. To vše v jednom revolučním zařízení. Samsung představil s napětím očekávaný Galaxy Fold, skládací zařízení, které vytváří zcela novou mobilní kategorii. Galaxy Fold je vybaven vůbec prvním 7,3palcovým displejem Infinity Flex na světě, který umožňuje složit přístroj do kompaktních rozměrů s displejem na vnější straně. Galaxy Fold, jehož vývoj trval roky, nabízí nové a výkonné možnosti multitaskingu. Sledování videí, hraní her a mnohem více, uvádí tak do života nové zážitky i možnosti. 

„Samsung dnes píše novou kapitolu v historii mobilních inovací. Galaxy Fold je zástupcem zcela nové kategorie mobilních zařízení. Díky displeji Infinity Flex otevírá cestu dosud nevídaným možnostem,“ uvedl DJ Koh, prezident a generální ředitel divize IT & Mobile Communications společnosti Samsung Electronics. „Galaxy Fold jsme vytvořili pro ty, kdo chtějí překročit omezení běžných chytrých telefonů.“

Galaxy Fold – vše v jednom

Galaxy Fold nabízí uživatelům nový druh mobilní zkušenosti, neboť jim umožňuje dělat věci, jaké by s běžným telefonem nebyly možné. Uživatelé nyní dostávají do ruky to nejlepší z obou světů. Kompaktní zařízení, které lze rozložením proměnit v chytrý telefon s doposud největším displejem, jaký telefon Samsung kdy nabídl. Galaxy Fold je výsledkem více než osmiletého vývoje, který následoval po představení prvního prototypu ohebného displeje značky Samsung v roce 2011. Snoubí se v něm inovace zaměřené na použité materiály, konstrukční řešení i technologii displeje.

Přeložitelný displej

Vnitřní displej není jenom ohebný. Lze jej úplně přehnout. Samsung vynalezl novou polymerovou vrstvu a vytvořil displej, který je přibližně o polovinu tenčí než běžný displej chytrého telefonu. Díky novému materiálu je Galaxy Fold ohebný a odolný.

Nový pantový mechanismus

Galaxy Fold se otevírá hladce a přirozeně jako kniha a zavřít jej lze do zcela ploché a kompaktní podoby, což potvrdí slyšitelné zacvaknutí. Aby bylo možné něčeho takového dosáhnout, vyvinul Samsung sofistikovaný pantový mechanismus s do sebe zapadajícími ozubenými kolečky. Celý mechanismus je umístěn ve skrytém pouzdře, čímž je zaručen ničím nerušený a elegantní vzhled.

Ergonomie a designové prvky

U žádného prvku, který je vystaven pohledu či doteku, nezůstal kámen na kameni. Čtečka otisků prstů je umístěna na straně, kde se o přístroj přirozeně opírá palec. Dvě baterie a další součásti přístroje jsou v těle zařízení rozmístěny rovnoměrně, takže Galaxy Fold je při držení v ruce vyváženější. Nabízeny budou barvy s jedinečnou povrchovou úpravou. Space Silver (vesmírná stříbrná), Cosmos Black (kosmická černá), Martian Green (marťanská zelená) a Astro Blue (hvězdná modrá). A rytím zdobený pant s logem Samsung dotvářejí elegantní vzhled i povrchovou úpravu.

Galaxy Fold

Obrazovka podle potřeby

Galaxy Fold dokáže nabídnout takovou obrazovku, jakou v daný okamžik potřebujete. Jednoduše jej vylovte z kapsy, když chcete jen vyřídit telefonát, či napsat zprávu. Rozevřete jej pro multitasking bez hranic a pro sledování obsahu ve vyšší kvalitě na našem největším mobilním displeji. Ideálním pro prezentace, čtení digitálních časopisů, sledování filmů, či rozšířenou realitu.

Několik aktivních oken

Můžete otevřít současně až tři aktivní aplikace na hlavním displeji, abyste mohli surfovat, textovat, pracovat, sledovat nebo sdílet. Po zavření a opětovném otevření Galaxy Fold se aplikace automaticky zobrazí ve stavu, v jakém jste je opustili. Když potřebujete, rozložíte displej a získáte velkou obrazovku.

Samsung spolupracoval se společností Google a s komunitou vývojářů aplikací pro Android, aby aplikace a služby mohly být k  dispozici i v uživatelském prostředí Galaxy Fold.

Špičkový výkon ve skládacím provedení

Aby vše běželo hladce i při současném spuštění tří aplikací, osadila společnost Samsung telefon Galaxy Fold vysoce výkonnou čipovou sadou AP nové generace. Doplněna je o 12 GB RAM, takže celkově disponuje výkonem blížícím se osobním počítačům. Galaxy Fold je také po připojení k běžné nabíječce schopen nabíjet současně také druhé zařízení. Jednu nabíječku tedy můžete nechat doma.

Dosud nejvšestrannější fotoaparát

Nezáleží na tom, jak přístroj držíte nebo složíte, fotoaparát (viz specifikace v tabulce dole) bude vždy připraven zachytit aktuální scénu, takže nikdy o nic zajímavého nepřijdete. Díky šesti objektivům – třem vzadu, dvěma na vnitřní straně a jednomu na vnější – je soustava fotoaparátů mimořádně flexibilní.

Další služby

Galaxy Fold je více než jen mobilní zařízení. Je to vstupní brána do celé spousty připojených zařízení a služeb. Samsung je vyvíjí řadu let, aby spotřebitelům umožnil dělat to, co dříve nemohli. Pro ještě vyšší produktivitu blížící se práci na stolním počítači můžete telefon spárovat s dokovací stanicí Samsung DeX. Hlasový asistent Bixby je podporován novými funkcemi osobní inteligence, jako jsou Bixby Routines. Dokáží předvídat vaše potřeby, zatímco Samsung Knox ochrání vaše data a informace.

O dostupnosti zařízení Galaxy Fold v České republice a jeho lokální ceně nebylo zatím rozhodnuto.

O jiném zajímavém smartphonu si můžete přečíst zde.

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...