Smartphone Alcatel s virtuální realitou

Smartphone Alcatel s virtuální realitou

3D kino zdarma jako bonus

Alcatel uvádí na český trh svou prémiovou řadu smartphonů IDOL 4. Telefony IDOL 4 a IDOL 4S designově navazují na loňské modely IDOL 3. Kromě vylepšených parametrů a materiálů novinky poskytnou i multimediální zážitky díky speciálnímu bočnímu tlačítku Boom, a také příslušenstvím pro trojrozměrnou virtuální realitu přímo v balení.

IDOL 4 nabídne 5,2“ IPS displej s Full HD rozlišením, o výkon se stará osmijádrový procesor Snapdragon 617 a 3 GB operační paměti. Fotoaparát IDOLu 4 má rozlišení 13 Mpx a velmi rychlé ostření. Nová vlajková loď, model IDOL 4S, je vybavena 5,5“ 2K AMOLED displejem, pohání jej osmijádrový procesor Snapdragon 652 opět v kombinaci se 3 GB RAM. Jeho hlavní fotoaparát již disponuje rozlišením 16 Mpx, zadní kamerka je stejně jako u modelu IDOL 4 osmimegapixelová. Obě varianty pochopitelně podporují LTE sítě a běží na operačním systému Android 6.0. V Česku se začnou prodávat na konci června. IDOL 4 za 7499 Kč, cena modelu IDOL 4S je 11 999 Kč s DPH.

Vylepšení ovládání

Vždy nás potěší, když občas některý z výrobců mobilních telefonů vybočí z takřka komoditní uniformity, a přijde se zajímavou inovací. Tentokrát je to Alcatel se svým multifunkčním tlačítkem Boom, ovládajícím všechny multimediální funkce telefonu od zvuku, fotoaparátu až po herní výkon – záleží na tom, kdy ho zrovna použijete.

Fotoaparát: okamžitě pořídí fotku v automatickém režimu i v režimu vypnutého displeje. Zmáčknutím a podržením tlačítka se fotoaparát přepne do režimu sekvenčního snímání a kamera udělá snímky v rychlé sérii.

Galerie: “umělecky” smíchá fotky v galerii a vytvoří z nich fotokoláž nebo krátkou videoprezentaci, kterou můžete ihned sdílet s ostatními.

Video: vytvoří ve vašich videích překvapivé efekty, jako je přehrávání předchozí sekundy třikrát nebo změnu rychlosti přehrávání. Při nahrávání videa, zmáčknutí tlačítka Boom okamžitě aktivuje živé vysílání tototo videa.

Hudba: Boom vylepšuje basy, hlasitost a čistotu zvuku. Když se díváte na film bez zapojených sluchátek, zapne se efekt prostorového zvuku.

Hry: Fanoušci legendární závodní hry Asphalt si oblíbí to, jak tlačítko Boom zrychlí rychlost jejich auta. Zesílí se také audio zážitky ze hry zvýšením hlasitosti a aktivací reprodukce prostorového zvuku.

3D efekty: vytvoří intenzivnější 3D efekty (paralaxní UI efekt) v prostředí spouštěče (launcheru) a efektně zobrazí informace o počasí jako součásti domácí obrazovky.

Virtuální realita v balení

Balení modelů IDOL 4 a IDOL 4S standardně obsahují brýle pro virtuální realitu. Poté, co do nich vložíte smartphone, stávají vstupní branou do světa nevšední zábavy, což oceníte zejména na cestách. Obsah pro virtuální realitu, jako jsou 3D videa nebo hry, lze stáhnout do zařízení prostřednictvím předinstalované aplikace Centrum VR.

Oba smartphony jsou vybaveny displeji, které umožňují znamenitou čitelnost i na přímém slunečním světle včetně širokého pozorovacího úhlu. Větší 5,5” model IDOL 4S navíc nabídne AMOLED displej.

Řada smartphonů IDOL 4 sází na kvalitní fotoaparáty s bleskově rychlým automatickým ostřením (0,1-0,3 sekundy), a možností pořizovat fotky a selfie v úhlu 84 stupňů. Uživatelé mohou při focení zvolit jeden z mnoha přednastavených režimů nebo si vše nastavit manuálně. Telefony navíc dokážou díky kvalitním snímačům a optice pořizovat i za špatných světelných podmínek jasné záběry bez šumu.

Audio zážitky s prostorovým efektem u obou telefonů série IDOL 4 zajišťují dva výkonné 3,6wattové reproduktory, a přiložená značková sluchátka JBL.

Předinstalovaná aplikace Onetouch Music nabízí uživatelům zábavný hudební ekosystém. Pomůže objevovat nové skladby, mixovat hudbu uloženou nebo streamovanou, vytvářet remixy nebo přehrávat a procházet vlastní playlisty.

Tři dimenze zábavy

Nezáleží, jak telefon vezmete do ruky, displej se otáčí vzhůru nohama a reproduktory hrají zepředu i zezadu

Telefony IDOL 4 a IDOL 4S jsou stejně jako modely předchozí řady IDOL 3 zcela symetrické a jejich rozhraní samo pozná, v jaké poloze se zařízení nachází, a podle toho otočí obraz na displeji. Díky reproduktorům a mikrofonům na obou stranách je možné je používat bez ohledu na to, jestli uchopíte telefon normálně nebo hlavou dolů. Oboustranný je ale nově i stereo zvuk – reproduktory jsou umístěny tak, že zvuk nic netlumí, ať leží telefon displejem nahoru nebo dolů.

Precizní design – skleněná záda a kovový rámeček

IDOL 4 a IDOL 4S se bude v Česku prodávat ve dvou barevných provedeních (zlatém a tmavě šedém), které se liší barvou kovového rámečku. Tenký profil (6,9, resp. 7,1 mm), přední odolné dotykové sklo Dragontrail a 2,5D skleněná zadní strana Gorilla s efekty odlesků světla dávají telefonům IDOL 4 prémiový vzhled s nádechem luxusu.

 

IDOL 4S Dark Gray back-rightIDOL 4_IDOL 4SIDOL4S+VR16_forEUpackshot

Další příspěvky
Budoucnost televizního zobrazování je v HDR
Budoucnost televizního zobrazování je v HDR
Na ústupu je naopak 3D a prohnuté obrazovky TP Vision, výrobce televizorů Philips, letos na svém produktovém představení nových modelů...
Den nezávislosti: Nový útok
Den nezávislosti: Nový útok
Řežba, jakou svět neviděl Režisér Roland Emmerich se po dvaceti letech vrátil k tématu, o kterém už jeden film natočil....
Muž na laně je o lidské touze jít za svým snem
Muž na laně je o lidské touze jít za svým snem
Cesta za splněným snem Působivý, dechberoucí snímek Muž na laně režiséra Roberta Zemeckise, oslavující nejen newyorské, dnes již bohužel neexistující World...