Snappgrip na smartphone s ovládáním funkcí fotoaparátu

Snappgrip na smartphone s ovládáním funkcí fotoaparátu

Komfortní focení smartphonem umožní Snappgrip, pouzdro s ovladači základních funkcí

Další hřebíček do rakve kompaktních fotoaparátů se snaží zatlouct zajímavý projekt britského inženýra Lee Harrise, díky kterému můžete při focení svůj smartphone držet pohodlně v jedné ruce. Jeho Snappgrip se skládá za dvou částí: rukojeti s ovladači a ochranného pouzdra na telefon.

Rukojeť jednoduše připnete zezadu k telefonu a vznikne tak fotoaparát, který přesně padne do ruky skoro jako zrcadlovka. Na horní hraně, kde se dají ovládat ukazováčkem, je spoušť (namáčknutím zaostříte, domáčknutím fotíte), zoom a otočné kolečko pro změnu módu (portrét, krajina, blesk a video). Po skončení focení rukojeť zase odepnete, což je operace asi na půl vteřiny a schováte ji do kapsy – je malá a vejde se i do kapsičky u košile. S telefonem Snappgrip komunikuje přes bluetooth, aplikace na ovládání je dostupná pro Android i iOS. Lithium-ionová baterie se nabíjí přes microUSB port a měla by zajistit 60 hodin ve stand-by režimu. Na spodní straně je dokonce závit pro upevnění standardního stativu.

Celá zažitost má jeden háček: zatím je ve stádiu prototypu a její tvůrci shánějí přes Kickstarter peníze na zahájení výroby. Stačí jim vybrat do 28. ledna 18 000 liber. Pokud budete mezi první stovkou sponzorů, získáte Snappgrip za velmi přátelských 19 liber. No nekupte to!

Více info na: http://www.snappgrip.com/

 

 

Další příspěvky
EOS R5 a EOS R6 – Canon uvedl na trh dva nové fotoaparáty
EOS R5 a EOS R6 – Canon uvedl na trh dva nové fotoaparáty
Jedná se o dvojici pokročilých plnoformátových bezzrcadlových přístrojů založených na systému EOS R s bajonetem RF. Přístroj EOS R5 profesionální...
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Nová zrcadlovka a bezzrcadlovka, mimořádně rychlé přístroje s mimořádně vysokým rozlišením. Jsou určené především pro pokročilé fotoamatéry, kteří chtějí zdokonalovat...
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...