Sony α7 III – přírůstek mezi plnoformátové „bezzrcadlovky“ 

Sony α7 III – přírůstek mezi plnoformátové „bezzrcadlovky“ 

Přístroj zaujme inovací

obrazového snímače. Je totiž vybaven zcela novým senzorem Exmor R CMOS se zadním osvětlením a s rozlišením 24,2 MPix. Sony α7 III má zvýšenou citlivost, výjimečné rozlišení a dynamický rozsah o 15 krocích při nízké citlivosti. K působivým vlastnostem tohoto snímače patří extrémní pokrytí zaostřování, dosahující 93 %. Fotografování s rychlostí až 10 snímků za sekundu, buď s mechanickou závěrkou nebo při tichém snímání.

Velkolepá kvalita plnoformátového obrazu

Nový obrazový snímač Exmor je doplněn pomocným LSI čipem, který efektivně zdvojnásobuje rychlost čtení dat. Dále také přepracovaným procesorem BIONZ X, zvyšujícím rychlost zpracování na přibližně 1,8 násobek v porovnání s α7 II. Tyto výkonné komponenty společně fungují tak, že je fotoaparát schopen snímat vyšší rychlostí, a zároveň také umožňují jeho působivý rozsah citlivosti ISO 100 až 51 200 (rozšiřitelné na ISO 50 – 204 800 u statických snímků).

Tento nový plnoformátový model produkuje výstup v 14bitovém formátu RAW, a to i v tichém režimu nebo při sériovém snímání. Je vybaven pětiosým optickým stabilizačním systémem, který umožňuje prodloužení udržitelné expozice o 5 EV.

Působivý pokrok v rychlosti AF i ve výkonu

Nový inovativní plnoformátový model bezzrcadlového fotoaparátu α7 III představuje výkon AF, který byl ve srovnání s modelem α7 II značně vylepšen, včetně nové možnosti ostření 4D Focus. Nový fotoaparát disponuje 425 body AF kontrastního ostření, které spolupracují se systémem 693 bodů AF detekce fáze. To novinka zdědila po uznávané α9. Tento inovativní systém automatického ostření pokrývá přibližně 93 % plochy a zajišťuje spolehlivé zaostření a sledování i těch nejobtížněji zachytitelných předmětů.

Odezva autofokusu dosahuje ve srovnání s předchozím modelem téměř dvojnásobné rychlosti ostření v podmínkách se slabým osvětlením. To umožňuje zachytit i nepředvídatelný pohyb s mnohem větší přesností.

Rychlost pro zachycení okamžiku

Nová α7 III je vybavena zdokonaleným systémem zpracování obrazu, který umožňuje pořizovat snímky v plném rozlišení rychlostí až 10 snímků za sekundu. S průběžným, přesným sledováním AF/AE až pro 177 standardních snímků v JPEG, 89 komprimovaných snímků v RAW nebo 40 nekomprimovaných snímků v RAW. Tento vysokorychlostní režim je k dispozici při fotografování buď s mechanickou závěrkou, ale také při focení v úplně tichém režimu. Ještě více se tím zvyšuje obrovská flexibilita tohoto modelu. Fotoaparát také zvládá sériové snímání rychlostí až 8 snímků za sekundu v režimu živého náhledu (live view) s minimální prodlevou hledáčku nebo LCD displeje.

Další vymožeností je, že při focení ve velkých dávkách zůstávají během jejich ukládání na kartu dostupné klíčové funkce fotoaparátu. Včetně tlačítek „Fn“ (Function), „Menu“ a přehrávání snímků.

V případě, je-li fotografovaná scéna osvětlena zářivkami nebo umělým světlem, může fotograf aktivovat funkci „Anti-flicker“. Ta umožňuje α7 III automaticky detekovat frekvenci světel a načasovat závěrku tak, aby se minimalizoval vliv parazitního osvětlení. Eliminují se tak anomálie expozice a barvy, které se někdy mohou objevit v horní a dolní části snímku.

Vysoce kvalitní 4K video

Nová α7 III je také výjimečná jako videokamera. Nabízí nahrávání videa ve 4K (3840 x 2160 pixelů) v celé šíři plnoformátového obrazového snímače. V režimu nahrávání videa využívá fotoaparát technologii „full pixel read out“ bez slučování pixelů, takže shromažďuje přibližně 2,4 krát množství dat potřebných pro nahrávání ve 4K, které převzorkuje tak, aby vytvořila vysoce kvalitní záznam.

Zdokonalená konstrukce, osobního nastavení

Nejnovější plnoformátový fotoaparát od Sony disponuje množstvím vlastností, které byly poprvé použity u modelu α9 a poté znovu u α7R III. Patří mezi ně duální sloty pro média, přičemž jeden ze slotů podporuje paměťové karty SD typu UHS-II. Uživatelům se nabízí množství možností, jakým způsobem mohou svůj obsah na každou z karet ukládat. Oddělené ukládání v JPEG / RAW, samostatného ukládání statických snímků / nahrávání videa, zpožděné nahrávání a další. Výdrž baterie se také značně prodloužila. Podle měření CIPA zvládne až 710 snímků na jedno nabití, nabízí nejdelší výdrž na světě ze všech bezzrcadlových fotoaparátů. Nový fotoaparát totiž využívá baterii série Z od Sony NP-FZ100. Ta nabízí přibližně 2,2násobnou kapacitu ve srovnání s baterií série W NP-FW50, používanou v α7 II.

Model α7 III přináší vysoké rozlišení, kontrast, pohotový hledáček XGA OLED Tru-Finder s přibližně 2,3 miliony bodů pro extrémně přesné a realistické zachycení detailů. Nastavení standardní nebo vysoké kvality umožňuje hledáček i displej. Model umí také plynule přenášet soubory do chytrého telefonu, tabletu, počítače nebo na FTP server prostřednictvím Wi-Fi. Nabízí také superrychlé USB (USB 3.1 generace 1) USB terminál typu C pro zvýšenou flexibilitu napájení a rychlejší přenos snímků při snímání prostřednictvím vzdáleného počítače.

Softwarový balíček Imaging Edge od Sony rozšiřuje kreativní možnosti celého procesu fotografování. Přináší tři počítačové bezplatné aplikace pojmenované „Remote“, „Viewer“ a „Edit“. Podporují například snímání s živým náhledem prostřednictvím vzdáleného počítače a zpracování snímků v RAWu. V nejnovější verzi 1.1 naleznete několik zlepšení včetně o 10 % rychlejšího přenosu dat při snímání prostřednictvím vzdáleného PC (PC tether shooting) s přibližně o 65 % rychlejší odezvou při editaci snímků v RAWu.

Dostupnost a cena Sony α7 III

Do Evropy se začne dodávat v březnu 2018 a přibližná cena bude €2300 (pouze tělo) nebo €2500 v sadě s objektivem SEL2870.

Příspěvky pořízené novým fotoaparátem α7 III a za pomoci dalších výrobků Sony naleznete na stránkách www.alphauniverse.com, které byly vytvořeny, aby inspirovaly fanoušky a zákazníky značky Sony.

Sony α7 III

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...