Sony Xperia XZ Premium je mobil, který se učí od svého uživatele

Sony Xperia XZ Premium je mobil, který se učí od svého uživatele

Skvělý fotoaparát a 4K HDR video

dostala do vínku Sony Xperia XZ Premium, doposud nejlepší mobil, jaky pod značkou Sony vznikl. Jedná se o první telefon, který je vybaven paměťovým snímacím čipem Exmor RS s technologiemi, které běžně najdete pouze v prémiových kompaktních fotoaparátech. Snímač zajišťuje 5 x vyšší rychlost snímání obrazu a přenosu dat. Díky tomu můžete nahrávat videa vašich každodenních okamžiků snímkovou frekvencí 960 fps, umožňující i pořízení zpomalených záběrů. Ty jsou až čtyřnásobně zpomalené oproti ostatním chytrým telefonům. 

Funkce Predictive Capture vždy o krok napřed a automaticky začne ukládat snímky do vyrovnávací paměti, když zaznamená pohyb. Tedy ještě před tím než vůbec stisknete spoušť. Díky tomu možná naleznete mezi čtyřmi snímky pořízenými sekundu před tím, než jste začali fotit, zachycený okamžik, který vám utekl těsně před stisknutím spouště. Navíc má nový snímač s 19 MP rozlišením o 19% více pixelů, takže zachytí více světla. Poskytne výjimečnou kvalitu detailu a ostrost i při špatných světelných podmínkách nebo v protisvětle.

Xperia XZ Premium je prvním z chytrých telefonů v historii, který byl vybaven 4K HDR displejem (vysoký dynamický rozsah, rozlišení 2160 x 3840) o velikosti 5,5”.

Sony Xperia XZ Premium

Komponenty fotoaparátu Sony Xperia XZ Premium.

Elegantní vzhled

Ke všem těmto pokrokovým technologiím dostal přístroj také padnoucí harmonický design, díky němuž je nádherný uvnitř stejně jako zvenku. Tělo má vytříbený skleněný zaoblený povrch, který při otočení odhalí zrcadlový efekt na zadní straně. Všechny aspekty modelu XZ Premium jsou sjednocené. Od jednolitých ladných křivek a intuitivního zapínacího tlačítka se senzorem otisku prstu, přes novou dynamickou tapetu, která se elegantně promění, když telefonem pohnete, až po barvy, které vidíte na displeji a které ladí s barvami těla telefonu.

Opravdu chytrý telefon

Xperia XZ posouvá také „chytrost“ telefonu na vyšší úroveň, protože se učí, jak telefon využíváte. Adaptuje se a dává doporučení, aby vám tak poskytla doposud nejchytřejší a nejosobnější uživatelský zážitek. Režim Smart Stamina, který využívá „samoučící“ nástroje Xperia, maximalizuje životnost baterie. Na základě vašeho obvyklého využívání telefonu odhadne, jak dlouho vám ještě nabitá baterie vydrží. Dokonce vás upozorní, když zjistí, že by se vám během dne mohla baterie vybít a vyzve vás, abyste aktivovali režim Stamina šetřící baterii. Telefon byl vybaven také technologií Battery Care a technologií adaptivního nabíjení Qnovo, které baterii chrání a její dobrou kondici prodlouží až na dvojnásobek.

Xperia Tips a nové Xperia Actions vám nabídnou šikovné rady týkající se funkcí, které využíváte, a dokonce navrhují stahování map podle toho, kde se právě nacházíte. Účelem toho všeho je, aby vám telefon pomohl co nejvíce usnadnit život.

Zvuk a kompatibilita s Playstation

Výjimečný uživatelský zážitek nabídne také audio a herní potenciál. Přehrávání audia ve vysokém rozlišení vám umožní zaznamenat každou nuanci a každý detail skladby, jako byste právě byli vedle interpreta. Nativní technologie DSEE HX od Sony dokonce umí dopočítat streamované skladby nebo MP3 na kvalitu blížící se vysokému rozlišení. Připojíte-li bezdrátová sluchátka nebo reproduktory, zajistí technologie LDAC přenášející trojnásobné množství audio dat oproti běžnému Bluetooth, abyste neztratili ani trochu z kvality zvuku. Xperia XZ Premium je kompatibilní s konzolí PlayStation 4, takže si můžete zahrát nejnovější špičkové hry také na svém telefonu. Pokrokové zpracování dat a rychlý přístup k paměti znamenají, že hraní her bude vždy plynulé a pohotově reagující. 4K displej a výkonné reproduktory navíc zařídí, abyste měli pocit, že jste součástí samotné hry.

Varianty Sony Xperia XZ Premium

Xperia XZ Premium bude celosvětově dostupná v barevných variantách Luminous Chrome a Deepsea Black a to od pozdního jara 2017. V nabídce bude také řada doplňkového příslušenství, včetně adaptéru Quick Charger UCH12W, který nabije baterii na celé hodiny během pouhých několika minut. Dále Bluetooth sluchátka SBH56, které díky silnému reproduktoru fungují jako handsfree.  Nabízí také dálkovou spoušť fotoaparátu.

Asociace GSMA vyhlásila na výročním udílení cen Global Mobile Awards (Glomo Awards) Xperii XZ Premium za „nejlepší nový smartphone nebo související mobilní zařízení veletrhu MWC 2017“ v Barceloně.

Více zde.

Sony Xperia XZ Premium

Další příspěvky
Malé ženy se dočkaly nové, hvězdné filmové adaptace
Malé ženy se dočkaly nové, hvězdné filmové adaptace
Kultovní román americké spisovatelky Louisy May Alcott Malé ženy se stává filmovým námětem už potřetí. Po zpracování z roku 1933...
Příliš osobní známost se pokusila být komedií
Příliš osobní známost se pokusila být komedií
Natálie a Simona jsou kamarádky ve věku 30+. Natálie (Petra Hřebíčková) je úspěšná manažerka, svobodná a spokojená. To Simoně Taťána...
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Hlavním hrdinou filmu Psi nenosí kalhoty je chirurg Juha (Pekka Strang). Jeho žena (Ester Geislerová) se před pár lety nešťastnou...