Sportovní náramky Fitbit rozpoznají různé druhy sportů

Sportovní náramky Fitbit rozpoznají různé druhy sportů

Obliba sportovních náramků stále roste

Fitbit představuje nové sportovní náramky Fitbit Charge 2 a Fitbit Flex 2. Fitbit Charge 2 dokáže s funkcí Smart Track automaticky rozpoznat různé druhy sportů. Zobrazí notifikace z připojeného smartphonu a provede uživatele dechovým cvičením s ohledem na jeho momentální tepovou frekvenci. Mezi dalšími funkcemi je také vylepšená funkce PurePulse, která kontroluje tep v průběhu celého dne. Fitbit Charge 2 tak může pomoci při sledování celkové kondice, ale také odhalit závažná onemocnění. Novinkou je i schopnost zhodnotit maximální využití kyslíku, které je dalším důležitým ukazatelem kondice. Zákazníci se mohou těšit i na větší displej. Fitbit Charge 2 nahradí klasické hodinky, a díky vyměnitelným páskům jsou vhodné i do společnosti.

Inovace se nevyhnuly ani náramku Fitbit Flex 2. Jeho rozměry se zmenšily a stal se nejmenším zařízením v nabídce společnosti. Dokáže sledovat spánek, sportovní aktivitu nebo upozornit na nevyřízené notifikace z telefonu. Flex 2 se nezastaví ani před plaváním, a tak dovoluje monitorovat téměř jakýkoliv sport. Mezi příslušenstvím se nyní nenachází nejen klasické sportovní náramky, ale také kovový náramek a přívěsek, se kterým se Fitbit Flex 2 změní v elegantní šperk.

Sportovní náramky Fitbit

Fitbit Charge 2 počítá s každým úderem srdce

Nejoblíbenější sporttracker Fitbit ve verzi Fitbit Charge 2 přináší inovace, které posouvají monitoring aktivity ještě dál. Jeho výdrž narostla na 5 dní nepřetržitého sledování aktivity a spánku. Díky funkci Smart Track je teď vše mnohem jednodušší. Náramek sám rozpozná, zda uživatel spí, jde z práce nebo se pustil do skutečného sportování. Také rozezná, o který z oblíbených sportů se jedná a uživatel tak nepřijde o data ani ve chvíli, kdy zapomene spustit sledování aktivity. Na velkém displeji se při cvičení objeví vybrané informace k aktuálnímu tréninku, a tak má uživatel pod kontrolou vše včetně aktuální tepové frekvence. Sympatickým bonusem je také využití propojení s GPS mobilního telefonu. Tu Fitbit Charge 2 využije pro záznam trasy, převýšení a další detaily, kterými zpřesní svá měření a dá uživateli lepší přehled o jeho pokrocích. Samozřejmostí jsou pak upozornění na dlouhá období neaktivity.

Sportovní náramky Fitbit

Sportovní náramky Fitbit pracují, i když odpočíváte

A nejsou to jen funkce sledující sport co Fitbit Charge 2 nabízí. Uživatel jej ocení i ve chvílích odpočinku, kdy ho dokáže provést relaxačním dechovým cvičením, v závislosti na jeho aktuální tepové frekvenci. Právě tepová frekvence je také klíčovým údajem, který umožní náramku vyhodnotit kondici uživatele prostřednictvím maximálního využití kyslíku (VO2 max). Právě to je jedním z nejlepších ukazatelů aerobní vytrvalosti. Tyto informace tak mohou posloužit nejen sportovcům, ale také upozornit na zdravotní problémy projevující se prudkým nárůstem klidové tepové frekvence.

Náramek zastane také funkci chytrých hodinek s mnoha různými ciferníky. Informuje o SMS, hovorech i upomínkách z kalendáře, aniž by bylo třeba sáhnout po telefonu. Fitbit Charge 2 může být výrazným sportovním doplňkem, ale nové kožené pásky s kovovým rámečkem, jejichž výměnu zvládne každý za pár vteřin, jej posouvají na úroveň módních minimalistických hodinek.

Sportovní náramky Fitbit

Štíhlý a vodotěsný Fitbit Flex 2

Nový Fitbit Flex 2 přichází s výrazným zeštíhlením, jeho tělo je o 30 % menší a lze jej snadno vyjmout ze samotného náramku. Není tak problém používat pro každou příležitost ten nejvhodnější. Pro intenzivní trénink jeden z barevných elastomerových náramků, společnosti pak ručně leštěný náramek, nebo přívěsek z nerezové oceli, který je kromě stříbrné varianty k dispozici i v provedení s 22karátovým zlacením.

Zanedbána nebyla ani funkční výbava. Nový sporttracker je vodotěsný až do hloubky 50 metrů, takže dokáže sledovat nejen sportovní aktivity na suchu, ale i plavání, třeba i v oceánu. Zaznamenána budou tempa, počet bazénů, ale také trvání aktivity a spálené kalorie. Přítomna je i funkce Smart Track, díky které náramek sám rozpozná běh, chůzi, jízdu na kole, eliptickém trenažeru, aerobik a nyní i plavání. A pro silnější motivaci je náramek vybaven sadou barevných LED diod, která informuje o pokroku při plnění denního cíle. A v případě dlouhých období neaktivity upozorní, že by bylo dobré se trochu protáhnout.

Dostupnost a cena

Fitbit Charge 2 bude dostupný za cenu od 4 290 Kč a Fitbit Flex 2 mohou zákazníci koupit již od 2 690 Kč.

Sportovní náramky Fitbit

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...