Tablet Emgeton Consul One

Tablet Emgeton Consul One

Tablety v současnosti představují zřejmě nejsledovanější spotřební elektroniku.

První tablet znovuzrozené značky Consul tedy přichází do vysoce konkurenčního prostředí, v němž ale má rozhodně co nabídnout.

 

Stručná historie značky Consul

Ještě než se dostaneme k samotné první novince znovuzrozené značky Consul, připomeňme si krátce klíčové okamžiky a produkty této legendární česká značky. Consul poprvé spatřil světlo světa v šedesátých letech minulého století – v roce 1957, kdy se začal prodávat první psací stroj. Hned v dalším roce odstartovala masová výroba těchto psacích strojů s průměrnou roční produkcí 40 tisíc kusů. V roce 1964 byla zahájena výroba elektrických psacích strojů Consul.

 

Během dalších let se značka Consul přesunula do oblasti počítačů – první 8bitový počítač Consul vzniknul v devadesátých letech minulého století. CONSUL 2715 se skládal z vlastního počítače, klávesnice, jednotky obsahující monitor (24 řádků po 80 znacích) a 3 x 8″ FDD s oboustranným záznamem až 1,2 MB na disk. Vše bylo instalováno do speciálního stolu vyráběného pro tento účel a příkon celé sestavy byl 300 VA.

 

Ikonou značky Consul se ovšem stal až nástupce tohoto modelu, Consul 2717, vyráběný v letech 1989 až 1990, který podle místa výroby (Zbrojovka Brno) získal lidovou přezdívku „Zbrojováček“. Tento 8bitový počítač s 2MHz procesorem, 32 KB RAM a monitorem (grafika 288 x 256 bodu, text 25 řádků x 48 sloupců) v jednom celku vážil 8 kg a byl klonem počítače Tesla PMD 85-2, jehož 2kg externí klávesnice obsahovala i malý reproduktor. Počítače Consul 2717 se nejčastěji používaly v síti, v níž jich mohlo být maximálně 64. K počítači se dodávaly programy a hry odpovídající potřebám základních a středních škol, např. dětský programovací jazyk Mravenec, programy pro násobení, kombinatoriku, anglická slovíčka, výuku některých předmětů apod. Cena počítače v roce 1990 byla 12 200 Kč, což byl v té době zhruba pětinásobek průměrného platu.

 

Tablet Emgeton Consul One

Tablety v současnosti představují zřejmě nejsledovanější spotřební elektroniku. První tablet znovuzrozené značky Consul tedy přichází do vysoce konkurenčního prostředí, v němž ale má rozhodně co nabídnout – je nejtenčím a jedním z nejstylovějších 7″ přístrojů tohoto typu na trhu, který bez problémů zvládne rychlou emailovou komunikaci, surfování po internetu, sdílení fotografií, sledování filmů, prohlížení fotografií, hraní her, čtení elektronických knih, chatování na Facebooku a další každodenní činnosti moderního uživatele internetu.

 

Limitovaná edice mobilního, moderního a prakticky vybaveného tabletu Emgeton Consul One nabízí robustní hliníkovou konstrukci s rozměry 172 x 134 mm a s tloušťkou pouhých 10 mm – to je méně, než nabízí kterýkoli jiný 7″ tablet na trhu. Ovládání tabletu CONSUL One je zajištěno prostřednictvím kvalitního multidotykového kapacitního LCD displeje s LED podsvícením, zobrazujícího velmi jemné rozlišení 1 024 × 600 bodů při poměru stran 16:9 – pracovní plocha je tedy dostatečně rozměrná i pro pohodlné umístění postranních panelů či pro přehrávání videí. Displej nabízí i automatické přetáčení obrazu, které uživatelé využijí zejména při práci s dokumenty, čtení elektronických knih nebo pro pohodlné prohlížení internetových stránek.

 

Energii tabletu dodává Li-Pol baterie poskytující provoz po dobu až sedmi hodin surfování na internetu, patnácti hodin při přehrávání hudby nebo pět hodin při přehrávání videa.

 

Vysoký mobilní potenciál a multimediální výkon zajišťuje procesor na bázi Cortex A8 pracující na frekvenci 1,2 GHz, který je nejen výkonný, ale i vysoce energeticky úsporný. Jeho zdatným pomocníkem je velmi rychlá paměť 512 MB DDR a uživatelsky přístupná úložná kapacita 8 GB, kterou lze dále rozšířit o dalších až 32 GB pomocí paměťové karty.

 

Uživatelsky velmi přívětivý a ověřený operační systém Google Android 2.3 s českou lokalizací zajišťuje obrovskou variabilitu použití, díky Android Marketu si mohou uživatelé stáhnout nepřeberné množství placených i nezpoplatněných aplikací.

 

Ve výbavě tabletu Emgeton Consul One lze mimo jiné najít i G-senzor, na přední straně webovou kameru s rozlišením 2 Mpix, pro periferní zařízení lze využít rozhraní USB 2.0 či Bluetooth 2.1+EDR. Při poslechu hudby uživatelé jistě ocení standardní 3,5mm jack výstup, díky němuž mohou připojit sluchátka dle vlastní volby. Internetový obsah je přístupný díky citlivému bezdrátovému Wi-Fi připojení. Tablet navíc obsahuje i konektor USB host, jehož prostřednictvím lze připojit například klávesnici nebo externí disk.

 

Součástí balení je rovněž elegantní kožené pouzdro, které chrání tablet na cestách a navíc nahrazuje i stojánek např. během sledování filmů. „V rámci oslav 60 let od založení značky Emgeton máme pro zákazníky připravenu řadu zajímavých přístrojů jak stávajících, tak i zcela nových značek,“ řekl Martin Motl, obchodní a marketingový ředitel společnosti Bell Technology. „Tablet Emgeton Consul One, kterým oživujeme legendární českou značku Consul, je jednou z našich klíčových novinek, navíc bude během příštího roku doplněn dalšími výkonnými tablety. Se značkou Consul budeme samozřejmě intenzivně pracovat.“

A to nejlepší nakonec: tablet Emgeton Consul One je již v prodeji v síti všech obchodních partnerů Bell Technology za doporučenou koncovou cenu 5 499,- Kč vč. DPH.

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...