Telefon LG V30 poslouží skvělou kamerou, ale i jako váš sluha

Telefon LG V30 poslouží skvělou kamerou, ale i jako váš sluha

Nejnovějším přírůstkem ke špičkovým chytrým

telefonům řady V je netrpělivě očekávaný telefon LG V30. Tento smartphone je plný průmyslových inovací. První objektiv s clonou F1.6, první skleněná čočka Crystal Clear, první displej OLED FullVision, režim Cine Video pro vytváření videa v profesionální kvalitě, špičkový zvuk s pokročilým Hi-Fi Quad DAC, zvukové ladění pomocí B & O PLAY a rozpoznání hlasu.

Pokročilé natáčení videa

V30 nabízí vynikající možnosti v oblasti videa, které z něj dělají prvotřídní model. Jeho hlavní kamera na zadní straně dostala jako první v celém odvětví světelnost F1.6. Společně se skleněným objektivem Crystal Clear, přinášejícím přesnější barvy a čistší obrazy než plastové prvky, je V30 nejvýkonnější zařízení pro zachycení obrazu v chytrých telefonech. Druhý objektiv v duální kameře telefonu má vylepšenou širokoúhlou konstrukci s rozlišením 13 Mpx. Zároveň vykazuje o dvě třetiny nižším okrajové zkreslení oproti modelu V20.

Nový režim LG Cine Video umožňuje komukoli produkovat videa na profesionální úrovni díky výkonným funkcím Cine Effect a Point Zoom. Uživatelé mohou nyní pořizovat vysoce kvalitní videa rozšířená o kinematografická zabarvení různých filmových žánrů a stačí jim chytrý telefon. Běžné kamery obvykle umožňují zoomování v centru obrazu. Funkce Point Zoom (další prvenství společnosti LG v celém odvětví). Nabízí plynulé zoomování na jakýkoli objekt pomocí ovladače Zoom Slider bez ohledu na polohu objektu ve snímku. A funkce Cine Effect přináší paletu 15 předvoleb. Dávají videím jedinečný filmový vzhled, od romantické komedie přes letní trháky, mysteriózní thriller až po klasický film.

Tenká lehká konstrukce a displej OLED

V30 vychází ze silných stránek displeje OLED FullVission v těle, které je překvapivě kompaktní, tenké a lehké. I s velkým 6 palcovým displejem OLED FullVision s poměrem stran 18:9 je o 8 mm kratší a o 3 mm užší než jeho předchůdce, což umožňuje přístroj pevněji a jistěji uchopit. Díky tloušťce pouhých 7,3 mm a hmotnosti 158 gramů je V30 nejlehčím z chytrých telefonů v kategorii displejů s úhlopříčkou 6 palců a více. Temperované sklo, které kryje přední i zadní část přístroje, je zakřivené podél celého okraje a přináší elegantní, celistvý vzhled a dojem.

Pokročilý duální kamerový modul s 16 Mpx kamerou a standardním záběrem a 13 Mpx širokoúhlou kamerou, je menší než modul modelu V20, díky čemuž je zadní část telefonu V30 téměř plochá. Hlavní kamera se standardním záběrem přináší nejplynulejší a nejostřejší snímky, neboť je vybavena optickou stabilizací obrazu (OIS), elektronickou stabilizací obrazu (EIS) a hybridním autofokusem, jenž kombinuje autofokus s laserovou detekcí a autofokus s fázovou detekcí.

Google Assistant a hlasové povely

Google Assistant vnáší do V30 jedinečné funkce, specifické přímo pro tento telefon. Když řeknete „OK Google, take a romantic ‘Cine Video’”, zaktivuje se v režimu Cine Video předvolba Romantic. Když pronesete „OK Google, take a wide angle selfie”, spustí se kamerová aplikace s nastavením širokoúhlého režimu přední kamery. Google Assistant v telefonu využívá pokročilé zpracování signálu. Díky němu může uživatel vyslovit hlasový příkaz „OK Google”, i když hraje hlasitá hudba. Kromě toho jsou s pomocníkem Google Assistant kompatibilní i vybrané domácí spotřebiče LG. Myčka nádobí, sušička, chladnička, čistička vzduchu, trouba, klimatizace a robotický vysavač – pokud používáte zařízení Google Home. Uživatel může říci, „OK Google, talk to LG to wash my clothes,” a spustit tak prací cyklus. Služba Google Assistant bohužel nepracuje v českém a slovenském jazyce.

Vysoký stupeň zabezpečení

Zabezpečení telefonu je nyní ještě pokročilejší a nabízí čtyři odlišné možnosti. S využitím funkce Rozpoznávání obličeje (Face Recognition) se V30 může okamžitě a bez stisknutí jakékoli klávesy odemknout pomocí předního fotoaparátu, i když je displej telefonu vypnutý. Rozeznávání hlasu používá k odemknutí kombinaci uživatelova hlasu a definovaných klíčových slov (nejlépe tři až pět slabik). Na zadní straně telefonu se nalézá spolehlivý snímač otisků prstů. Nabízí rychlé, přesné zabezpečení, zatímco poklepový kód (Knock Code) umožňuje odemknout V30 vyťukáním vzoru na displej.

Díky odolnosti proti vodě a prachu ve třídě IP68 lze telefon bez obav používat v jakékoli situaci. Je dokonale chráněn proti prachu a lze jej ponořit až do 1,5metrové hloubky po dobu až 30 minut, aniž by došlo k narušení jeho funkce. Díky nabíječce Quick Charge 3.0 se nabije z vybitého stavu na 50 % za zhruba 30 minut. Kvůli maximálnímu pohodlí nabízí rovněž bezdrátové nabíjení.

Klíčové vlastnosti – telefon LG V30:

• Chipset: Qualcomm® Snapdragon 835 Mobile Platform

• Displej: 6.0 palcový; 18:9 QuadHD+ OLED FullVision Display (2880 x 1440 / 538ppi)

• Paměť: V30: 4 GB LPDDR4x RAM / 64 GB UFS 2.0 ROM / MicroSD (až 2 TB) V30+: 4 GB LPDDR4x RAM / 128 GB UFS 2.0 ROM / MicroSD (až 2 TB) – k dispozici pouze na vybraných trzích

• Fotoaparát: duální zadní: 16 Mpx standartní úhel (F1.6 / 71°) / 13 Mpx širokoúhlý (F1.9/ 120°), přední: 5 Mpx širokoúhlý (F2.2 / 90°)

• Baterie: 3300 mAh

• Operační systém: Android 7.1.2 Nougat

• Rozměry: 151,7 x 75,4 x 7,3 mm

• Váha: 158 g

• Síť: 2G/3G/4G/4G+ (LTE-A 4 Band CA)

• Konektivita: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 5.0 BLE / NFC / USB Type-C 2.0 (kompatibilní s 3.1)

• Barvy: Aurora Black / Cloud Silver / Moroccan Blue / Lavender Violet

Ostatní: odolnost dle IP68 – odolné vůči prachu a vodě /standard MIL-STD 810G / skleněná čočka – Crystal Clear Lens / 32-bit Hi-Fi Quad DAC / HDR10 / Daydream / Google Assistant / UX 6.0+ / Rozpoznání hlasu / Rozpoznání obličeje / Čtečka otisků prstů / Qualcomm® Quick Charge™ 3.0 technologie rychlého nabíjení / bezdrátové nabíjení

telefon LG V30

Další příspěvky
Šarlatán se ocitl před soudem kvůli nelegálnímu šíření
Šarlatán se ocitl před soudem kvůli nelegálnímu šíření
CinemArt se obrátil na soud kvůli porušování autorských práv provozovatelem služby ulož.to v případě filmu Šarlatán a uspěl. Předběžné opatření...
Tenet – nové akční sci-fi Christophera Nolana
Tenet – nové akční sci-fi Christophera Nolana
Hrátky s časem jsou Nolanovo oblíbené téma (Dokonalý trik, Interstellar, Počátek). Filmy britského režiséra Christophera Nolana jsou vždy promyšlené do...
Palm Springs – zdařilá komedie dorazila do českých kin
Palm Springs – zdařilá komedie dorazila do českých kin
Originalita a humor tomuto ztřeštěnému snímku v krátké době vynesly řadu ocenění. Pohodový bavič Nyles (Andy Samberg) se na jedné...