Televizory s certifikací UHD

Televizory s certifikací UHD

Certifikaci uděluje Digital Europe (DE),

nezávislá evropská asociace výrobců IT a spotřební elektroniky.  Asociace Digital Europe, jejímiž členy je 62 společností a 37 národních obchodních asociací, je jednou z nejvlivnějších organizací reprezentujících odvětví digitálních technologií v Evropě. Televizory s certifikací UHD nabízejí zákazníkovi jistotu standardních parametrů. 

V rámci certifikace definovala DE „pixel” jako nejmenší prvek rozlišení obrazu schopný zajistit stejnou míru jasu jako celý displej. Horizontální a vertikální počet pixelů musí obsahovat kompletní blok červených, zelených a modrých subpixelů, zatímco přítomnost subpixelů jiných barev je vyloučena.

Další kritéria pro získání DE certifikátu:

  •  Minimální přirozené rozlišení displeje (např. LCD, PDP, OLED) je 3840 x 2160 při poměru stran 16:9.
  •  Minimální podporovaná barevná vzdálenost (colorimetric) je  BT.709 nebo vyšší.
  •  Spotřebič uživateli nabízí alespoň jeden kanál pro přenos signálu, který nesnižuje snímkovou frekvenci nebo rozlišení obsahu přijatého ze zdroje přes UHD rozhraní.
  •  Spotřebič uživateli nabízí alespoň jeden kanál pro přenos signálu, který nesnižuje rozlišení, nebo snímkovou frekvenci UHD vstupu v průběhu zpracování před zobrazením.

Všechny letošní modely UHD televizorů Samsung splnily přísná kritéria pro certifikaci Ultra High Definition (UHD) TV od Digital Europe (DE). Certifikace byla pochopitelně udělena většině významných výrobců televizorů, nicméně Samsung se první rozhodl pro maximální osvětu tohoto označení.

Screen Shot 2016-08-29 at 20.18.14

Řada Samsung SUHD TV 2016 a UHD TV modelové řady 6 dosahují přísných standardů pro certifikaci UHD TV. Tyto televizory budou označeny evropským logem UHD TV i logem asociace  Consumer Technology Association (CTA). Oba certifikáty již budou prezentovány na modelech UHD TV na letošním veletrhu IFA v Berlíně.

„Naše televizory poskytnou spotřebitelům důležité referenční vodítko pro výběr UHD TV, která přináší prémiovou kvalitu obrazu, a to i v případě, že zákazník nebude detailně obeznámen s technologickou terminologií a všemi funkcemi,” říká Simon Sung, senior viceprezident divize Visual Display Business společnosti Samsung Electronics. „Věříme, že tato nová certifikace od Digital Europe stvrzená využitím  UHD log poskytne spotřebitelům potřebnou jistotu při nákupu UHD TV.”

Od září bude Samsung postupně představovat novou informační kampaň, která se bude zabývat tématem obrazové kvality UHD TV s cílem pomoci spotřebitelům být při nákupu UHD TV maximálně informován. Nová kampaň také upozorní na využití RGB panelů s efektem snížení zkreslení a seznámí uživatele s příbuznými UHD technologiemi.

Screen Shot 2016-08-29 at 20.23.14

Další příspěvky
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Hlavním hrdinou filmu Psi nenosí kalhoty je chirurg Juha (Pekka Strang). Jeho žena (Ester Geislerová) se před pár lety nešťastnou...
Richard Jewell – hrdina nespravedlivě obviněný z atentátu
Richard Jewell – hrdina nespravedlivě obviněný z atentátu
Clinta Eastwooda zaujal skutečný příběh z roku 1986. Tehdy byl spáchán atentát na olympijských hrách v Atlantě. Jen díky bdělosti...
Nejvíce nominací na cenu Český lev 2020 patří filmu Vlastníci
Nejvíce nominací na cenu Český lev 2020 patří filmu Vlastníci
Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) oznámila nominace pro 27. ročník výročních cen Český lev. Akademici vybírali z celkem 64...