Test dockovací stanice UE Air Speaker

Test dockovací stanice UE Air Speaker

Nová reprosoustava od Logitechu umí bezdrátově streamovat z iTunes, iPadu a iPhone

 

Hudební zařízení, které slouží pro reprodukci komprimované hudby z telefonu či přehrávače ba dokonce tabletu se staly běžnou výbavou obývacích pokojů. Představují nejkomfortnější způsob konzumace hudby, dokonce ani není již dnes nutné až tolik slevit z požadavků na kvalitu. Tedy pochopitelně klasickou sestavu zesilovače a alespoň dvou reprosoustav nenahradí, na druhou stranu lidí požadujících opravdu špičkovou kvalitu je menšina. (Stačí si všimnout na ulici, kolika lidem stačí jen obyčejné, špatně hrající, pecky do uší, které dostali ke svému telefonu.)

 

Ještě než začnete přístroj používat, je nutno ho seznámit se svou bezdrátovou sítí a nainstalovat si do telefonu aplikaci UE Air, která je zdarma k dispozici v App Store.

Na horní straně se nacházejí tři zapuštěné ovládací prvky. Při obsluze je třeba poněkud nekomfortně sahat za tablet, dálkový ovladač chybí, nahrazuje ho mobilní telefon uživatele.

 

 

Z elegantního oblouku jinak hranatého, černého přístroje nevyčnívají žádné prvky, pouze pokud vysuneme připojovaci konektor k jablečným zařízením. Připojit totiž můžeme iPod, iPhone, ale také iPad. Ten sice působí poněkud nezvykle mohutně, ale to jsme si o japonských turistech, natáčející tímto tabletem video, mysleli donedávna také.

 

Ještě pár slov k reprodukci. Lze říct, že se Logitechu podařil nadprůměrný přístroj, možná nejlepší tohoto druhu, jaký kdy vyrobil. Vyšší kmitočty jsou čisté, přitom neagresivní, také střední tóny jsou reprodukovány překvapivě uspokojivě. Trochu laborování s umístěním vyžadují basové kmitočty, mající občas tendenci dunět. Stereofonního efektu lze pochopitelně dosáhnout jen přiblížením hlavy k telefonu (tabletu) podobně jako kdysi u tzv. jezevčíků.

 

Pokud porovnáme Air Speaker s legendární „vzducholodí“ B&W Zeppelin, případně audiostanicí Philips Fidelio, šlape této konkurenci Logitech na paty, mimo jiné skoro poloviční cenou, a takřka srovnatelnou kvalitou.

 

NEDOSTATKY Chybí dálkový ovladač

 

Cena: 8800 Kč

 

-jaj-

Další příspěvky
Beoplay A9 – hlasem ovládaný reproduktor Bang & Olufsen
Beoplay A9 – hlasem ovládaný reproduktor Bang & Olufsen
Nejnovější verzi ikonického reproduktoru Beoplay A9 představil Bang & Olufsen na 58. bienále v Benátkách. Tento reproduktor je celosvětově známý...
Audio Video Show 2019 je především svátkem kvalitního zvuku
Audio Video Show 2019 je především svátkem kvalitního zvuku
Každoroční výstava nejlepších a nejzajímavějších komponentů pro domácí zvukové aparatury. Čtyři patra luxusního pražského hotelu Don Giovanni u stanice metra...
Dva nové Ultra HD Blu-ray přehrávače Pioneer
Dva nové Ultra HD Blu-ray přehrávače Pioneer
Pokud chcete dosáhnout nejvyšší kvality obrazu a zvuku při sledování filmů, nabízí se jediná možnost. Ultra HD Blu-ray přehrávač v...