Test: Hrající límec Bose aneb oblečte si hudbu

Test: Hrající límec Bose aneb oblečte si hudbu

Hodit si kolem krku reproduktory

a vyrazit s nimi na procházku se jen tak nepoštěstí. Proto jsme přivítali možnost otestovat značně originální zařízení, novinku od renomované značky. Jde skutečně o jakýsi bezdrátový, hrající límec Bose z matné, ohebné, tmavě šedé hmoty. Položíte si ho zezadu dopředu kolem krku, spárujete a hrajete. 

Při prvním použití je vám nabídnuta možnost stažení aplikace Bose. Po jejím spuštění a detekování zařízení se dozvíte, že existuje pro vaše zařízení jiná, lepší aplikace, jejíž stažení je vám opět promptně nabídnuto. Finální aplikace však nenabízí prozatím nic jiného, než ovládání hlasitosti, takže obě můžete v klidu vynechat. Stačí klasicky jednoduše spárovat se zdrojem signálu přes Bluetooth a hotovo.

Jak límec funguje

Zařízení má na obou stranách reproduktor namířený směrově vzůru přímo na ucho posluchače. Hned vedle je basový vývod, uvnitř je metr dlouhý, zakroucený basovod. Vyzkoušeli jsme různé druhy referenčních nahrávek a celkový dojem není vůbec špatný.

Zvuk ovlivňují faktory, na které běžně uživatel sluchátek není zvyklý. Jako například délka krku, čím kratší krk poslouchajícího, tím se reproduktor dostane blíže k uchu a hraje čistěji, včetně většího objemu basů. Akustice napomůže například i krempa klobouku nad ušima kolem hlavy.

Hrající límec Bose a jeho místo na slunci

Jako každé průkopnické zařízení si i tento límec svoje místo na trhu bude muset teprve najít. Dá se přes něj kromě poslechu hudby pohodlně telefonovat, mikrofon je umístěn z pohledu uživatele na levé straně. Hudba hraje příjemně čistě, nechybí basy, jak je ostatně u Bose zvykem. Sluchátka jsou nicméně z hlediska reprodukce lepší. Co je ovšem u límce výhoda, že vám umožní zůstat v kontaktu s okolím. Může se ovšem stát, že nejbližší okolí budete naopak hlasitější hudbou rušit.

Bose Soundwear patří do kategorie bezdrátové, „oblékatelné“ elektroniky. Nepochybujeme, že se najdou uživatelé, kteří na trhu takové zařízení postrádali. Zajímavé je, že si k němu můžete pořídit různé módní návleky, které budou korespondovat s vaším momentálním outfitem. V balení se nachází pouze černý. Cena 7 990 Kč za límec a skoro tisícovka za každý dokoupený stylový návlek není jistě žádná láce, ovšem získáte užitečného pomocníka, se kterým budete stoprocentně středem pozornosti.

Plus

Příjemný, měkký, ohebný materiál umožňuje pohodlné, nesklouzávající nošení. Poslouží také jako handsfree.

Minus

Je třeba hlídat, aby vám zařízení třeba při dobíhání tramvaje nebo jiném rychlém pohybu nespadlo. Cena není nikterak lidová, na druhou stranu ani Bose není žádná lidová značka.

Závěr

Bose se neobává přicházet s moderními technickými řešeními, uvidíme, zda jí to vyjde i tentokrát. Rozhodně hrající límec vyzkoušejte, třeba pro něj naleznete využití.

JJ

(Test jiného audiozařízení Bose naleznete zde.)

Hrající límec Bose

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...