Test kávovaru ovládaného mobilem

Test kávovaru ovládaného mobilem

Chytrý telefon uvaří kávu

Poslední model kávovaru s názvem Prodigio na přípravu kávy Nespresso se od svého předchůdce liší hranatějším, decentnějším, elegantnějším a poněkud industriálním designem, což v tomto případě není vůbec na škodu. Přinášíme vám proto první test kávovaru ovládaného mobilem.

Pečlivé řemeslné zpracování kávovaru budí důvěru, k čemuž přispívá přesné lícování jednotlivých částí i použití kovových prvků. Velice příjemně a čistě působí nádoba na vodu ve tvaru průhledného skleněného (i když plastového) válce v zadní části kávovaru.

Změny se opět dočkala i dvířka, kterými se vkládá kapsle. Nacházejí se na vrchní části přístroje, jsou opatřena ovládací páčkou a otevírají se pohybem od sebe. Posunutím páčky kávovar zároveň zapneme, takže odpadá jeden úkon – manipulace se síťovým vypínačem.

M-Prodigio-Silver-Front-3Quarter-mediaMainHD-888x1010

Ta hlavní, skoro by se chtělo říct revoluční změna je však v tom, že jde o první model ovládaný aplikací v chytrém mobilním telefonu, popřípadě tabletu. Byli jsme zvědaví, jak to funguje, zajímalo nás, k čemu je vůbec taková vymoženost dobrá, a proto jsme se rozhodli ji v redakci vyzkoušet.

Jak to tedy celé funguje
Po stažení a nainstalování aplikace Nespresso budete provedeni rychlým nastavením, kdy dojde ke spárování kávovaru s mobilním telefonem nebo tabletem přes Bluetooth. Přiloženým proužkem si zkontrolujete tvrdost vody a údaj vložíte do aplikace. Celým procesem nastavení vás provázejí srozumitelné instrukce v češtině, které se objevují na displeji, takže vše je opravdu velmi snadné a rychlé. Aplikace pozná, jestli od poslední přípravy kávy byla dvířka pro vložení kapsle otevřena, čímž vás případně upozorní, že jste zapomněli kapsli vložit. Před přípravou kávy doporučujeme alespoň jednou denně kávovar propláchnout jen vodou bez kapsle, tzn. otevřeme a zase zavřeme dvířka, aniž vložíme kapsli, a dáme pokyn k přípravě kávy. Toto platí obecně pro každý kávovar. Budete překvapeni, jak do hněda zabarvená voda vyteče.
Aplikace také eviduje, kolik máte kapslí (pokud jste si do ní ovšem tento údaj zadali), a hlídá, aby vám nedošla káva. Tu si pak můžete prostřednictvím aplikace jednoduše objednat s dovážkou až domů.

IMG_4421
Zajímavá možnost, kterou aplikace také nabízí, je i naplánování přípravy oblíbeného nápoje. Nastavíte si čas, kdy kávu chcete (například na začátek sledování filmu v televizi). Káva se připraví, a ještě vás tak upozorní, že je čas usednout k televizi, abyste neprošvihli začátek. Za nedostatek považujeme, že kávovar nelze prostřednictvím aplikace zapnout.
Použité kapsle padají do nádobky uvnitř, když je plná, řekne si přístroj o vysypání rozsvícením oranžové kontrolky. Dokud ji nevysypete, nelze připravit další kávu, tímto „blbuvzdorným“ opatřením je zabráněno poškození kávovaru.
Nabídka kapslí Nespresso čítá 23 druhů káv různé chuti i intenzity, navíc je několikrát do roka v prodeji pokaždé jiná limitovaná edice pro zpestření. Nespresso má nejbohatší nabídku z veškeré „kapslové“ konkurence na trhu. Příprava kávy pomocí kapslí je jednoduchá, rychlá a čistá.

Kávovar ovládaný aplikací vám ušetří jednu cestu ke kávovaru, protože zahájíte přípravu v kuchyni telefonem z obýváku. Rovněž naprogramování přípravy příjemně zvyšuje komfort. Pro milovníky různých technických vychytávek prostě jasná, i když asi ne úplně nezbytná, volba.

Cena kávovaru Nespresso Prodigio je od 5390 Kč včetně DPH.

prodigio_kapsle

IMG_4420

IMG_4418

Další příspěvky
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Hlavním hrdinou filmu Psi nenosí kalhoty je chirurg Juha (Pekka Strang). Jeho žena (Ester Geislerová) se před pár lety nešťastnou...
Richard Jewell – hrdina nespravedlivě obviněný z atentátu
Richard Jewell – hrdina nespravedlivě obviněný z atentátu
Clinta Eastwooda zaujal skutečný příběh z roku 1986. Tehdy byl spáchán atentát na olympijských hrách v Atlantě. Jen díky bdělosti...
Nejvíce nominací na cenu Český lev 2020 patří filmu Vlastníci
Nejvíce nominací na cenu Český lev 2020 patří filmu Vlastníci
Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) oznámila nominace pro 27. ročník výročních cen Český lev. Akademici vybírali z celkem 64...