Tři blízcí neznámí vypráví strhující případ trojčat

Tři blízcí neznámí vypráví strhující případ trojčat

V osmdesátých letech

ohromila celou Ameriku senzace. Náhoda svedla dohromady tři mladé kluky, kteří zjistili, že jsou jednovaječná trojčata. Byli hned po narození rozděleni a adoptováni. Až do dospělosti netušili, že nejsou jedináčci. V devatenácti letech se setkali a snímek Tři blízcí neznámí vypráví jejich neuvěřitelný příběh, natočený podle skutečné události.

Pro všechny tři mladíky odstartovalo shledání nejkrásnější období jejich života. Byli si k nerozeznání podobní, měli stejné zvyky, pohyby, názory i vkus. Pronajali si bydlení vedle sebe, děvčat měli, co hrdlo ráčí, stali se celebritami. Jejich nevlastní rodiče se vždy ráno z novin dozvídali, co zase tropili včera večer.

Bobby, Eddy a David

Vše vypadá jako nádherný příběh se šťastným koncem. Kluci si otevřeli dokonce luxusní restauraci s názvem Trojčata a velmi rychle zbohatli. Zkusili vyhledat i svoji biologickou matku, což se neukázalo jako dobrý nápad. Proč ale došlo k jejich rozdělení po narození? Adopci měla na starost tehdy renomovaná, bohatá agentura. Zatímco kluci si užívali života, jejich adoptivní rodiče začali společně pátrat po důvodech rozdělení. Všichni by totiž přistoupili na osvojení i zbylých dvou bratrů, kdyby o nich ovšem věděli.

Tři blízcí neznámí

Rodičovské pátrání dá do pohybu nečekaný sled událostí a takřka neuvěřitelných objevů. Po zhlédnutí filmu si budete klást mnoho otázek. Například, co je důležitější pro vývoj člověka: zděděný genetický fond, nebo prostředí, v němž vyrůstá a žije?

Film je dokumentem, vystupují v něm reálné osoby. Všichni aktéři hrají sami sebe. Dnes dospělí pánové vyprávějí svůj příběh a vypadají, jako by dodnes nemohli zcela uvěřit všemu, co zažili. Tím, že se neustále objevují nové skutečnosti, je snímek po celou dobu poutavým vyprávěním, které nenudí, a jehož závěr vás překvapí. Doporučuji si nic o těchto událostech před zhlédnutím filmu dopředu nezjišťovat.

8/10

JJ

Tři blízcí neznámí (Three Identical Strangers, USA, Velká Británie, 2018)

žánr: dokumentární

režie: Tim Wardle

kamera: Tim Cragg

hudba: Paul Saunderson

hrají: Robert Shafran, David Kellman, Eddy Galland, Rachel VanDuzer

délka: 96 minut

O jiném zajímavém dokumentu si můžete přečíst zde.

Tři blízcí neznámí

Tři blízcí neznámí

Další příspěvky
Bourák – české filmové peklo pokračuje
Bourák – české filmové peklo pokračuje
Příběh se odehrává ve Šlukdorfu, imaginárním městě na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se...
Můj otec Antonín Kratochvíl – dokument o skvělém fotografovi
Můj otec Antonín Kratochvíl – dokument o skvělém fotografovi
Celovečerní dokument Andrey Sedláčkové Můj otec Antonín Kratochvíl přichází do kin s dvouměsíčním zpožděním. Film zachycuje dramatický životní příběh jednoho...
V síti – A nevadí, že mi je teprve dvanáct?
V síti – A nevadí, že mi je teprve dvanáct?
Před několika lety oslovila společnost O2 režiséra Víta Klusáka s nabídkou natočit naučný videoklip pro mládež o nebezpečích číhajících na...