Uber představil vylepšenou verzi své aplikace

Uber představil vylepšenou verzi své aplikace

Vrací se čistota a jednoduchost původní verze

Nová aplikace Uber se přizpůsobuje zákazníkovi. Vychází z toho, že čas je vzácný a informaci, kterou uživatel potřebuje, musí mít k dispozici takříkajíc na jeden dotek. Rozdíly v nové aplikaci se točí kolem jednoduché otázky: „Kam to bude?“. Pokud uživatelé začnou zadáním cíle cesty, umožní jim aplikace rychleji projít objednáním jízdy. 

Zkratky

Nová aplikace Uber se učí z předchozích cílů cest pasažérů. Pravidelní cestující tak uvidí na své domovské obrazovce „zkratky“, které odhadují, kam asi budou chtít jet. To znamená, že k určení cíle cesty stačí jedno klepnutí.

Integrovaný kalendář

Již brzy nebude nutné prokousávat se druhou aplikací pro vyhledání adresy místa nadcházející schůzky. Propojením aplikace Uber s kalendářem se schůzky a setkání automaticky zobrazí jako „zkratky“.

Vyhledávání lidí v aplikaci Uber

Víme, že lidé často využívají Uber k setkáním s přáteli, ale zjistit, kde přesně se nacházejí, vyžaduje posílání zpráv sem a tam. Již brzy se objeví nová funkce, která umožní zadat jako cíl cesty osobu. Stačí synchronizovat osobní kontakty s aplikací, napsat do vyhledávacího řádku jméno osoby, a jakmile potvrdí své umístění, je možné vyrazit na cestu.

Ceny předem a čas příjezdu

Nyní bude mnohem snazší porovnat cenu všech nabízených služeb předem. U uberPOOLu a uberPOP/uberX bude navíc možné vidět, kdy uživatelé dorazí do cílové stanice.

Integrované služby na cestě

Uber již brzy nabídne další služby přizpůsobené na míru cestujícím jako vyhledávání nejbližších odjezdů vlaků, autobusů a metra, procházení recenzí např. restaurací přímo z aplikace, používání filtrů nebo poslouchání muziky pro lepší náladu (např. synchronizace se Spotify).

Uber

Nic není jednoduché, jsme přeci v Česku

Je zajímavé sledovat, jak se v naší zkorumpované společnosti snaží úřady a taxikářská lobby všemožně Uberu komplikovat život. Svůj sysifovský boj přitom nemohou vyhrát. Když se podíváme, jak Uber působí všude jinde ve světě vidíme, jak široký rozsah služeb poskytuje. A dozajista je v budoucnu bude zavádět i u nás, ať se to pražským taxikářům ze staré školy nelíbí sebevíc. V Los Angeles a Londýně například existuje úspěšná služba Uber Pool, kdy je jeden vůz ve stejném směru dokonce operativně využíván více zákazníky najednou. Tímto způsobem se pak zmenšuje množství automobilů v ulicích a doprava se zrychluje. Na tom pak vydělají úsporou času všichni.

Závěrem malé povzdechnutí

Buducnost pochopitelně patří právě takovým službám a potažmo sdílené ekonomice obecně. Výhod je totiž tolik, že se prostě už nelze vracet zpátky na stromy. Bezhotovostní platební systém Uberu například zcela vylučuje okrádání zákazníků. Cena je stanovena podle vzdálenosti prostřednictvím GPS, a je neměnná. Samozřejmě můžete službu odmítnout ještě před jejím definitivním objednáním, protože cena jízdy je zákazníkovi ihned zaslána. Spolupracujících řidičů je tolik, že se doba čekání na vůz zkrátila na řádově minuty. To je způsobeno tím, že řidič je sice před podepsáním smlouvy s Uberem důkladně prověřen, pak si ale jezdí kdy sám chce, většinou ani tito řidiči nejsou profesionálové. Což má výhodu, že umí i něco jiného, než jen točit volantem, a lze si s nimi během jízdy tedy i smysluplně povídat. Navíc v aplikaci uděluje zákazník po skončení jízdy řidiči hodnocení od jedné do pěti hvězdiček. Když přijede český uživatel Uberu do jiné země, kde působí, a jejíž jazyk nezná, nic se neděje. Svojí aplikaci má přeci v češtině, jak je zvyklý, i v jiné zemi.

www.t3mag.cz

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...