Virtuální realita v kompletním ekosystému Alcatelu

Virtuální realita v kompletním ekosystému Alcatelu

Mobilní příslušenství slibující úžasný zážitek

Společnost TCL Commmunication představila na veletrhu IFA 2016 dva mobilní produkty, vlastně jakýsi ekosystém Alcatel, jehož hlavním tématem je virtuální realita. Díky produktům Vision a Alcatel 360 Camera je Alcatel první globální značkou na poli smartphonů, která svým uživatelům nabídne vlastní ekosystém zážitek z virtuální reality.

Firma zároveň využila veletrh IFA 2016 v Berlíně k oznámení nových partnerství se čtyřmi předními světovými výrobci 360° kamer.

Vision: Svoboda pohybu

Vision je bezdrátové mobilní zařízení typu vše v jednom, které umožňuje lidem promítat si filmy formátu IMAX u sebe doma. Vision se nepřipojuje ke smartphonu ani počítači. Uživatelé se s ním teoreticky mohou pohybovat zcela přirozeně (i když pozor, návrat do reálu může být tvrdý), a přitom zkoumat různá prostředí virtuální reality. Jeho předností je rychlé dobíjení, takže přerušení oblíbené virtuální činnosti se omezují na minimum. Přístroj lze snadno nasadit i pohodlně nosit, o což se stará ergonomický design.

Vision nabízí silné zážitky i díky zornému úhlu 120° – nejširšímu ve své kategorii. Navíc integruje i nejmenší možnou latenci (17 milisekund). Nízká latence je přitom klíčová pro udržení iluze pobytu ve virtuálním realitě (a eliminaci rizika nevolnosti). Vision se bude prodávat ve dvou barevných provedeních.

Alcatel 360 1

Virtuální realita

Vision je vůbec prvním snadno dostupným mobilním domácím „all-in-one“ zařízením pro virtuální realitu na světě. Lze jej pohodlně nosit po dobu dvou až tří hodin – a to jak s optickými brýlemi, tak i bez nich, protože se přizpůsobí i krátkozrakým lidem, což pohodlně vystačí například na příjemnou virtuální prohlídku muzea nebo shlédnutí oblíbeného filmu. Možnosti zařízení VISION ocení také každý milovník hudby či třeba zapálený fanoušek počítačových her.

Společnost TCL Communication navázala partnerství s firmami Jaunt VR, Magic Interactive Entertainment a Fraunhofer. Partneři dodají předinstalovaný obsah a hardware uživatelům produktu Vision, a ti díky tomu získají vylepšené funkce svého zařízení.

Jaunt VR přináší kinematografickou virtuální realitu, která nabídne uživatelům speciální 360° stereo zážitek při sledování videa. Pro ty, kteří preferují virtuální realitu při hraní počítačových her, obsahuje Vision frisbee bojovku BattleBlock od Magic Interactive Entertainment, která podporuje režim boje jeden proti jednomu hráči. Legendární institut Fraunhofer nabízí kvalitní zvukové řešení podporující virtuální realitu. Spočívá v tom, že se zvuk v reálném čase zcela přizpůsobí tomu, co právě vidíte kolem sebe.

Alcatel 360 2

Alcatel 360 Camera

S Alcatel 360 Camera může natáčet filmy v prostředí virtuální reality opravdu každý. Stačí vytvořit vlastní obsah, který poté můžete sledovat prostřednictvím Vision či jiného produktu Alcatel podporujícího virtuální realitu.

Alcatel 360 Camera je jednoduše ovladatelná 360° kamera, která se díky kapesní velikosti snadno přenáší. Nabízet se bude ve dvou variantách. Obě disponují dvěma 210° objektivy, tzv. „rybími oky“. První z nich má obdélníkový tvar o zhruba poloviční velikosti kreditní karty, druhá varianta má kulatý tvar o velikosti mince. Prostřednictvím microUSB portu je lze snadno připojit ke smartphonům Alcatel Idol 4, Idol 4S nebo Pop 4S a nahrávat VR obsah přímo do telefonu.

Začínající tvůrci díky tomu mohou natáčet VR videa nebo 360° fotografie v několika jednoduchých krocích. Širokoúhlý objektiv se skvěle hodí také pro pořizování skupinových selfie snímků.

Čtyři nová partnerství byla uzavřena s výrobci 360° kamer – značkami 360fly, ALLie Camera, Arashi Vision (Insta 360 4K) a Primesom (Nico360). Tito partneři poskytnou zákazníkům Alcatelu nejrůznější funkce, např. odolnost kamery vůči nárazu či online připojení.

technicke parametry Alcatel

Alcatel 360 4 Alcatel 360 3

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...