Vítězové soutěže krátkých vertikálních filmů Nespresso Talents

Vítězové soutěže krátkých vertikálních filmů Nespresso Talents

V únoru byl vyhlášen již druhý ročník soutěže

krátkých vertikálních filmů Nespresso Talents, do které se letos poprvé zapojila i Česká republika. V průběhu května pak byli vybráni odbornou porotou tři vítězové lokálního českého kola – Veronika Jelšíková, Lukáš Masner a Luboš Kučera. Mladí tvůrci představili své snímky a převzali ocenění.

„Neustále hledáme vše výjimečné, a to nejen v oblasti kávy. Protože svět Nespresso je úzce propojen s filmovým světem, snažíme se nacházet nové možnosti i v tomto směru. Letos jsme se proto zapojili do mezinárodní soutěže Nespresso Talents a uspořádali také lokální kolo. S téměř padesáti soutěžními příspěvky jsme byli po Mexiku druhou zemí s největším počtem zaslaných filmů. Je tedy vidět, že v Čechách se filmařskému řemeslu opravdu daří. Vertikální formát je navíc zatím poměrně neokoukaný. Nabízí mnoho zajímavých způsobů, jak ho využít,“ uvádí Simone Jansen, Business Executive Officer pro Českou republiku.

Svislíci u nás

Do lokálního českého kola soutěže Nespresso Talents pro nadějné filmaře se se svými krátkometrážními snímky přihlásilo téměř 50 ambiciózních tvůrců. Odborná porota, tvořená režisérem, autorem filmových znělek MFF KV Ivanem Zachariášem, herečkou Marthou Issovou a výtvarníkem i autorem grafické koncepce MFF KV Alešem Najbrtem, pak vybrala tři nejlepší. K prvnínu místu patří výhra v hodnotě 3 000 euro a pozvání do Karlových Varů. Získala ho studentka FAMU Veronika Jelšíková se svým snímkem Golden Delicious. 1 000 euro a pozvánku na festival pak obdržel Lukáš Masner z Univerzity Palackého v Olomouci, za druhé místo. Luboš Kučera z pražské FAMU vybojoval třetí příčku.

Nespresso Talents

Mezinárodní úroveň Nespresso Talents

Slavnostního večera se zúčastnila také Daria Kascheeva. Se svým krátkým animovaným snímkem zabodovala v mezinárodním kole této soutěže. Svou výhru si převzala již v květnu na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes. „Opravdu moc jsem si přála jet do Cannes. S tím přáním jsem svůj film točila a celou dobu mě to hodně povzbuzovalo. No a to, že jsem soutěž vyhrála, potvrdilo moje přesvědčení, že když člověk něco hodně chce, a hlavně na tom hodně pracuje, tak svého cíle dosáhne. Za finanční odměnu si koupím nový, rychlejší počítač a dobrou kameru, takže přispěje ke zlepšení mých dalších filmů,“ okomentovala svůj úspěch Daria Kascheeva.

Praktické informace

Předáváním cen vítězům však Nespresso Talents ve Varech nekončí. Informace o vítězech budou po celou dobu festivalu k nalezení na výstavních panelech umístěných v přízemí Nespresso Café, kde bude zároveň možné zhlédnout všechny čtyři oceněné snímky. V prostorách kavárny proběhne také setkání s lokálními porotci soutěže.

Nespresso Café se nachází na stejném místě jako vloni, v těsné blízkosti hotelu Thermal. Své návštěvníky potěší nejen širokou nabídkou kávy, lahodnými ledovými recepturami a dalšími specialitami, ale také příjemnou terasou, kde si mohou všichni filmoví nadšenci užít chvilku klidu nad šálkem kávy.

Příspěvky s kávou Nespresso mohou návštěvníci filmového festivalu sdílet na sociálních sítích s hashtagem #nespressokviff.

Více informací ze světa oficiální kávy festivalu je k nalezení zde.

Více informací o soutěži Nespresso Talents naleznete na webových stránkách.

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...