Ostrý vstup do virtuální reality v podobě HTC Vive

Ostrý vstup do virtuální reality v podobě HTC Vive

Nejdokonalejší headset HTC Vive konečně v prodeji

Speciální brýle, které vytvoří iluzi skutečného světa, takový je headset pro virtuání realitu v provedení HTC Vive. Byl vyvinut ve spolupráci s herním vývojářem, společnosti Valve.

„Když jsme před měsícem postavili v prostorách našeho showroomu hernu virtuální reality, abychom představili HTC Vive doplněné počítačem se třemi nejvýkonnějšími grafickými kartami GeFroce GTX najednou, vzbudilo to velký ohlas u našich zákazníků. HTC sklízí obdiv za řešení pohybu po virtuálním prostoru a možnost manipulace s předměty,“ uvedl Karel Kučera, marketingový ředitel Alzy.

CES9a003h_33

Headset obsahuje dva zobrazovací panely s rozlišením 1 080 × 1 200 pixelů. Pro vytvoření co možná nejkvalitnějšího obrazu virtuální reality je video streamované s obnovovací frekvencí 90 Hz.

Pro správnou funkci jsou důležité dvě základnové stanice, které je potřeba umístit do rohů místnosti. Obě vysílají laserové paprsky směrem ke 32 senzorům na headsetu a 48 senzorům na ovladačích, čímž určují přesnou polohu hráče v prostoru.

Minimální herní prostor pro pohyb je 1,5 x 1,5 metru, maximálně však 4,5 x 4,5 metru. Platí, že čím větší prostor, tím lepší zážitek.

bryle_htc3

Balení obsahuje:

Náhlavní soupravu (helmu s OLED displeji, 32 senzory, přední kamerou), 2 ovladače s haptickou odezvou (48 senzorů), 2 základnové stanice, 2 držáky pro zavěšení v místnosti, synchronizační kabel, 2 MicroUSB nabíječky pro ovladače, 3 napájecí adaptéry pro headset a základnové stanice, propojovací kabely (2 HDMI, 2 USB), vyměnitelné omyvatelné polstrovaní pro headset.

Výhradním prodejcem je u nás Alza.cz. Prodejní cena HTC Vive byla stanovena na 25 999 Kč. Alza se chystá uvést brzy do prodeje kromě samotného headsetu také veškeré příslušenství, například vibrující obleky, běhací pásy, apod.

bryle_htc1

Screen Shot 2016-07-21 at 22.05.02

Screen Shot 2016-07-21 at 22.07.13

Screen Shot 2016-07-21 at 22.05.40

https://www.alza.cz

Další příspěvky
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Hlavním hrdinou filmu Psi nenosí kalhoty je chirurg Juha (Pekka Strang). Jeho žena (Ester Geislerová) se před pár lety nešťastnou...
Richard Jewell – hrdina nespravedlivě obviněný z atentátu
Richard Jewell – hrdina nespravedlivě obviněný z atentátu
Clinta Eastwooda zaujal skutečný příběh z roku 1986. Tehdy byl spáchán atentát na olympijských hrách v Atlantě. Jen díky bdělosti...
Nejvíce nominací na cenu Český lev 2020 patří filmu Vlastníci
Nejvíce nominací na cenu Český lev 2020 patří filmu Vlastníci
Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) oznámila nominace pro 27. ročník výročních cen Český lev. Akademici vybírali z celkem 64...