Windows 8.1

Windows 8.1

První aktualizace „osmičkových“ Windows je tady. A nevypadá špatně.

 

Windows-8.1-600x411

 

Upgrade přináší změny v některých vlastnostech Windows 8, které uživatelé kritizovali. Především se vrací tradiční tlačítko „Start“ a je zde možnost nabootovat počítač s klasickou plochou. Microsoft přichází s Windows 8.1 ve velmi důležité době, kdy hledá nového šéfa a prodeje desktopů stále klesají. Úkolem nového operačního systému je ještě více sjednotit tablety a smartphony s tradičními laptopy a desktopy. A jaké jsou tedy hlavní novinky?

 

  • Personalizace. Zlepšená a více přizpůsobitelná Úvodní obrazovka, která nabízí možnost upravit velikost dlaždic, barvu a vzhled pozadí. Každé zařízení s Windows 8.1 tak může být osobní pro konkrétního uživatele. Po přihlášení může nyní počítač startovat do prostředí, které vám nejlépe vyhovuje – buď na Úvodní obrazovku či do známé plochy Windows (to vše při neustálé synchronizaci s  Microsoft účtem).
  • Dobře známé a snadno ovladatelné prostředí. Windows 8.1 přináší zpět tlačítko Start jako centrální bod pro navigaci. Inovované zobrazení nainstalovaných aplikací umožňuje vidět vše na jednom místě a rychle je spustit. Nová aplikace Nápověda+tipy pomůže rychle si osvojit ovládání systému.
  • Rozšířené vyhledávání. Nové vyhledávání Bing poskytuje nejjednodušší cestu k obsahu a informacím v zařízení nebo na webu. Výsledky hledání jsou zobrazeny v jednom náhledu uzpůsobeném i pro dotykové ovládání. Stačí zadat požadovaný text z Úvodní obrazovky a systém vše vyhledá – ať už se jedná o aplikaci, soubory v počítači, fotky, webovou stránku či soubory na SkyDrive.
  • Výběr aplikací a služeb z nabídky Start. Windows 8.1 nabízí přehled aplikací a služeb přímo z Úvodní obrazovky, což umožňuje přistupovat rychle a pohodlně ke všemu, co potřebuje. Pak je zde nová verze prohlížeče Internet Explorer 11, který je rychlejší, přizpůsobený pro ovládání dotykem a umožňující synchronizaci napříč zařízeními se systémem Windows 8.1. OS rovněž nabízí nativní podporu 3D tisku a formátu pro 3D tisk, takže umožňuje snadné připojení 3D tiskáren a tisk 3D objektů přímo z aplikací.
  • Podpora multitaskingu a produktivity. Systém umožňuje zobrazení až 4 aplikací vedle sebe a možnost flexibilně měnit jejich velikost. Aplikace mohou nově také spustit další aplikaci a automaticky ji zobrazit společně na jedné obrazovce. Uživatelé mohou také v případě použití více monitorů zobrazit prostředí Plochy nebo moderní aplikace na libovolném monitoru.
  • Integrace cloudových technologií prostřednictvím SkyDrive. Windows 8.1 umožňuje snadno pracovat odkudkoliv a mít přitom stálý přístup ke svým souborům – napříč zařízeními. Díky SkyDrive mohou uživatelé vytvářet, upravovat, ukládat a sdílet soubory odkudkoli, kdykoli a na jakémkoli zařízení, které zrovna používají.
  • Přepracovaný Windows Store. Nová podoba Windows Store zlepšuje to, jak jsou aplikace zobrazeny, což umožňuje snadnou orientaci mezi aplikacemi a zrychluje cestu k nalezení té správné. Zavedení kategorií, jako například Nové a populární, umožňuje mít přehled o aplikacích, které přibyly nebo patří mezi nejoblíbenější. Můžete také nově zakoupit předplacenou kartu s kódem, který je možné po zadání v obchodech Windows Store, Windows Phone Store a Xbox Store použít pro nákup aplikací a her. Tuto možnost oceníte pokud neradi zadáváte číslo kreditní karty nebo chcete někoho obdarovat.

 

www.windows.cz

Další příspěvky
Laserový televizor se zvukem přímo z obrazovky
Laserový televizor se zvukem přímo z obrazovky
První sonický laserový televizor na světě Hisense HE88L5V dokonale propojuje 4K obraz se zvukem v nejpokročilejším zvukovém standardu Dolby Atmos. Zvuk...
Luxusní obytný vůz na pohodlné cestování a pobyt v přírodě
Luxusní obytný vůz na pohodlné cestování a pobyt v přírodě
Spokojte se prostě s tím nejlepším Popularitu obytných vozů ještě umocnila pandemie covid-19. Naprostá nezávislost a svoboda na cestách, spojená...
Šarlatán se ocitl před soudem kvůli nelegálnímu šíření
Šarlatán se ocitl před soudem kvůli nelegálnímu šíření
CinemArt se obrátil na soud kvůli porušování autorských práv provozovatelem služby ulož.to v případě filmu Šarlatán a uspěl. Předběžné opatření...