Zabijákova žena a bodyguard po letech pokračují v krasojízdě

Zabijákova žena a bodyguard po letech pokračují v krasojízdě

Režisér Zabijáka

Patrick Hughes od minulého filmu Zabiják & bodyguard svou režijní filmografii nijak neobohatil a věnoval se nadále jen reklamám. Nyní mu bylo svěřeno pokračování tehdy úspěšného snímku s neobyčejně nesourodou trojicí – Zabijákova žena a bodyguard.

Dvojka nejvražednějších podivínů, bodyguard Michael Bryce (Ryan Reynolds) a nájemný vrah Darius Kincaid (Samuel L. Jackson) se vydává na další, život ohrožující misi. Bryce je stále ještě bez licence a pod drobnohledem. Do akce ho ale přinutí se vrátit Dariusova značně nevypočitatelná žena, nechvalně proslulá mezinárodní podvodnice Sonia Kincaidová (Salma Hayeková). Bryce se spolu se svými dvěma nejnebezpečnějšími chráněnci až po uši zaplete do celosvětového spiknutí, a brzy zjistí, že to, co dělí Evropu od absolutního chaosu, jsou jen oni sami. Do smrtící vřavy se tentokrát přidávají Antonio Banderas v roli pomstychtivého, mocného šílence a Morgan Freeman v malé, ale překvapivé roli.

Osvědčené schéma

Kromě režiséra zůstali i autoři scénáře a hudby, kameru tentokrát dostal na starost u filmu nepříliš známý kameraman Terry Stacey. V divokém příběhu plném mrtvol jsou opět donuceni okolnostmi spolupracovat tři lidé, kteří by nejraději zabili jeden druhého. Jen Salma Hayek je ještě mnohem brutálnější, kam se na ni chvílemi hrabe její manžel Darius. Oba pánové měli naopak původně v plánu pověsit nebezpečná povolání alespoň na čas na hřebík a usadit se. Osud tomu však nepřál.

Zabijákova žena a bodyguard

Začněme tím, co se podařilo. Oproti předchozímu filmu je snímek Zabijákova žena a bodyguard mnohem více spojitý, příběh působí kompaktněji. Bez výhrad jsou všechny herecké výkony, snad jen Morgan Freeman ve své malé roli působí rozpačitě. Celkově byl ovšem děj předchozího filmu nápaditější a sarkastičtější, měl mnohem chytřejší dialogy. Působil celkově zábavněji.

O humor se i zde tvůrci snaží ze všech sil. A v tom je zřejmě hlavní problém – ve snaze o vtipnost za každou cenu. Více je tentokrát vidět místy přehnaný tlak k parodování všeho možného, slavných filmů i jiných tvůrců. Nenápadné odkazy si divák až příliš snadno dohledá. Pobavilo přidělení tlumočnice americkému agentovi, aby se domluvil s britskou komisařkou. Tlumočnice je ovšem ze Skotska a nerozumí jí díky přízvuku nikdo. Občas si možná vzpomenete na Žhavé výstřely, které jsou ovšem nesrovnatelně vtipnější.

Film Zabijákova žena a bodyguard se nicméně přes uvedené výhrady vidět dá, jako chvilka nenáročné zábavy poslouží dobře.

6,5/10

JJ

Zabijákova žena a bodyguard (Hitman’s Wife’s Bodyguard, USA, 2021)

žánr: akční, komedie

režie: Patrick Hughes

scénář: Tom O’Connor

kamera: Terry Stacey

hudba: Atli Örvarsson

hrají: Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Salma Hayek, Antonio Banderas, Tom Hopper, Frank Grillo, Morgan Freeman, Richard E. Grant

délka: 117 minut

O předchozím filmu Zabiják & bodyguard si přečtěte zde.

Další příspěvky
Das Filmfest 2022 – nejnovější německy mluvené filmy
Das Filmfest 2022 – nejnovější německy mluvené filmy
Přichystány jsou na tři desítky nejnovějších filmů z Německa, Rakouska a Švýcarska, navíc i retrospektiva díla Rainera Wernera Fassbindera. Vše...
Apple Premium Partner prodejna dorazila do Česka
Apple Premium Partner prodejna dorazila do Česka
Na pražském Chodově otevřel iStyle unikátní koncept Apple prodejny. Pro český trh se jedná o důležitý milník. Nová prodejna je...
Dobrý šéf Julio nedá na zaměstnance dopustit
Dobrý šéf Julio nedá na zaměstnance dopustit
V rodinné firmě na výrobu průmyslových vah se šéf a majitel Julio Blanco (Javier Bardem) pečlivě snaží udržovat přátelskou atmosféru...