Nezničitelný externí disk je jako splněný sen

Nezničitelný externí disk je jako splněný sen

Extrémně odolný

hliníkový zevnějšek ukrývá třívrstvou konstrukci, ochranu proti vodě a prachu, to vše oceníte při úschově svých dat. Ostatní už budou dávno plakat nad zničenými disky, zatímco vy se budete jen smát. Adata představila svůj dosud nejodolnější, takřka nezničitelný externí disk HD830. Perfektní ochranu dat zajišťuje svým solidním hliníkovým tělem, zmíněnou třívrstvou konstrukcí a odolností proti prachu a vodě podle normy IP68. 

Kromě toho má HD830 také certifikaci podle vojenského standardu MIL-STD-810G 516.6 a snese tlak až 3000 kg. Nabídku ochranných funkcí doplňují šokové senzory, které bleskurychle zaparkují hlavy disku při nárazech nebo otřesech, a zabrání tak zbytečnému vzniku vadných sektorů.   

V podstatě nezničitelný

Hliníková konstrukce disku HD830 přežije nejen nechtěné pády nebo vybíjení vzteku. Snese taky až třítunový tlak, což odpovídá přibližně situaci, kdy by se na malý disk postavilo 40 průměrně rostlých lidí. HD830 také splňuje požadavky americké armády podle normy MIL-STD-810G 516.6, takže přežije pád z 1,22 m (tj. 48 palců). Třívrstvá konstrukce zajistí kompletní ochranu uvnitř i na povrchu. Zahrnuje mimo jiné vnější silikonové prvky, které jsou k dispozici v modré nebo červené barvě. Umí absorbovat nárazy a díky speciálnímu uchycení drží disk pevně na místě v každé situaci.

Šokové senzory zabrání nejhoršímu

Méně kvalitní externí disky pracují, i když je uživatel nechtěně shodí ze stolu, což často vede k poškození disku nebo přinejmenším ke vzniku vadných sektorů. HD830 obsahuje šokové senzory, které zastaví veškerou činnost disku v okamžiku, kdy hrozí náraz, například z důvodu nechtěného pádu. Majitel pozná, že disk zrovna z bezpečnostních důvodů nepracuje, podle blikající červené diody. Jakmile nebezpečí pomine, dioda se rozsvítí modře a disk bude zase pokračovat v práci.   

Nezničitelný externí disk je i elegantní

Robustní hliníkové tělo disku HD830 se vyznačuje elegantním rýhováním a pískovaným povrchem. Dva solidní sloupce po stranách propůjčují disku HD830 image pravého válečníka. V éře 4K ultra HD videí a dalších záznamů s vysokým rozlišením je důležité mít vždy po ruce dostatek kapacity. HD830 svým majitelům poskytne 2 TB, 4 TB nebo dokonce 5 TB. Stejně jako na všechny externí disky Adata se i na HD830 vztahuje tříletá záruka.   

Dostupnost HD830 se může v jednotlivých zemích lišit. Přesné informace o ceně a dostupnosti můžete sledovat na webu výrobce.

O dalších vynikajícíích externích discích si můžete přečíst zde.

Další příspěvky
Sdílené dopravní prostředky mají pomoci dopravě ve městech
Sdílené dopravní prostředky mají pomoci dopravě ve městech
V posledních letech vznikají nové koncepty sdílené dopravy další, vylepšené generace. Prvopočátky sdílení jednoho dopravního prostředku více lidmi můžeme vidět...
Největší bezpečnostní riziko každé firmy jsou její zaměstnanci
Největší bezpečnostní riziko každé firmy jsou její zaměstnanci
Jak se firmy mohou ochránit? Každodenní praxe ukazuje, že největší bezpečnostní riziko pro firmy představují jejich zaměstnanci. Ať už jsou...
Godzilla II: Král monster – řežba pořádně mocných potvor
Godzilla II: Král monster – řežba pořádně mocných potvor
Kultovní japonský obří ještěr se dočkal desítek filmových zpracování. Na plátně se poprvé objevil roku 1954, a jeho oblíbenost mimo...