Nezničitelný externí disk je jako splněný sen

Nezničitelný externí disk je jako splněný sen

Extrémně odolný

hliníkový zevnějšek ukrývá třívrstvou konstrukci, ochranu proti vodě a prachu, to vše oceníte při úschově svých dat. Ostatní už budou dávno plakat nad zničenými disky, zatímco vy se budete jen smát. Adata představila svůj dosud nejodolnější, takřka nezničitelný externí disk HD830. Perfektní ochranu dat zajišťuje svým solidním hliníkovým tělem, zmíněnou třívrstvou konstrukcí a odolností proti prachu a vodě podle normy IP68. 

Kromě toho má HD830 také certifikaci podle vojenského standardu MIL-STD-810G 516.6 a snese tlak až 3000 kg. Nabídku ochranných funkcí doplňují šokové senzory, které bleskurychle zaparkují hlavy disku při nárazech nebo otřesech, a zabrání tak zbytečnému vzniku vadných sektorů.   

V podstatě nezničitelný

Hliníková konstrukce disku HD830 přežije nejen nechtěné pády nebo vybíjení vzteku. Snese taky až třítunový tlak, což odpovídá přibližně situaci, kdy by se na malý disk postavilo 40 průměrně rostlých lidí. HD830 také splňuje požadavky americké armády podle normy MIL-STD-810G 516.6, takže přežije pád z 1,22 m (tj. 48 palců). Třívrstvá konstrukce zajistí kompletní ochranu uvnitř i na povrchu. Zahrnuje mimo jiné vnější silikonové prvky, které jsou k dispozici v modré nebo červené barvě. Umí absorbovat nárazy a díky speciálnímu uchycení drží disk pevně na místě v každé situaci.

Šokové senzory zabrání nejhoršímu

Méně kvalitní externí disky pracují, i když je uživatel nechtěně shodí ze stolu, což často vede k poškození disku nebo přinejmenším ke vzniku vadných sektorů. HD830 obsahuje šokové senzory, které zastaví veškerou činnost disku v okamžiku, kdy hrozí náraz, například z důvodu nechtěného pádu. Majitel pozná, že disk zrovna z bezpečnostních důvodů nepracuje, podle blikající červené diody. Jakmile nebezpečí pomine, dioda se rozsvítí modře a disk bude zase pokračovat v práci.   

Nezničitelný externí disk je i elegantní

Robustní hliníkové tělo disku HD830 se vyznačuje elegantním rýhováním a pískovaným povrchem. Dva solidní sloupce po stranách propůjčují disku HD830 image pravého válečníka. V éře 4K ultra HD videí a dalších záznamů s vysokým rozlišením je důležité mít vždy po ruce dostatek kapacity. HD830 svým majitelům poskytne 2 TB, 4 TB nebo dokonce 5 TB. Stejně jako na všechny externí disky Adata se i na HD830 vztahuje tříletá záruka.   

Dostupnost HD830 se může v jednotlivých zemích lišit. Přesné informace o ceně a dostupnosti můžete sledovat na webu výrobce.

O dalších vynikajícíích externích discích si můžete přečíst zde.

Další příspěvky
Favoritka – historické drama plné intrik a černého humoru
Favoritka – historické drama plné intrik a černého humoru
Na královském dvoře nešťastné a slabé britské panovnice Anny Stuartovny dochází ke každodennímu boji o její vrtkavou přízeň. Na začátku...
Skleněný na plátně a zklamaní diváci v hledišti
Skleněný na plátně a zklamaní diváci v hledišti
Patrně si ještě vybavíte dva roky starý výborný Shyamalanův snímek Rozpolcený s Jamesem McAvoyem v hlavní roli. Muže s poruchou...
Kursk – tragédie jaderné ponorky znovu ožívá ve filmu
Kursk – tragédie jaderné ponorky znovu ožívá ve filmu
Před osmnácti lety došlo na palubě největší ruské jaderné ponorky při vojenském cvičení k výbuchu. Více jak stopadesátimetrový kolos klesl...