Červenec 2018 - t3mag.cz

Hotel Artemis je ve skutečnosti tajná nemocnice pro gangstery

Hotel Artemis je ve skutečnosti tajná nemocnice pro gangsteryOcitáme se v Los Angeles roku 2028, tedy v blízké budoucnosti. Společnost ovládají vyhrocené boje o vodu, které je nedostatek, a proto se stala výnosným obchodním artiklem. To ale pro děj filmu není příliš důležité. Nás zajímá hotel Artemis, opuštěný, nepoužívaný hotel nedaleko downtownu, jak se v amerických městech říká... Read More »

Mamma Mia! Here We Go Again pokračuje po deseti letech v krasojízdě

Mamma Mia! Here We Go Again pokračuje po deseti letech v krasojízděCelosvětový fenomenální úspěch muzikálu Mamma Mia! přímo volal po pokračování, a to je po deseti letech tady. Je však nejen pokračováním, ale i prequelem. Vidíme to, o čem se dříve jen mluvilo. Jak Donna po absolvování univerzity chtěla poznat svět, skončila však záhy těhotná na řeckém ostrůvku. Potíž byla v tom, že nevěděla, kdo je... Read More »

Mrakodrap, jaký svět neviděl a nejspíš dlouho neuvidí

Mrakodrap, jaký svět neviděl a nejspíš dlouho neuvidíStavba nejvyššího mrakodrapu na světě byla dokončena a dostal jméno Perla. Na jeho vrcholu je umístěna veliká perla, ve které bydlí, takřka v nebi, majitel. Celkově se tento mrakodrap může pochlubit nejmodernějším zabezpečovacím a protipožárním systémem, což má potvrdit bezpečnostní expert Will Sawyer (Dwayne Johnson). Will je zkušený bývalý agent FBI se specializací na záchranu... Read More »

Studená válka je drama o nešťastně ultimátním vztahu

Studená válka je drama o nešťastně ultimátním vztahuVe válkou zničeném Polsku se začíná život vracet do normálních kolejí. Jeden z nových politických požadavků je vznik folklórního souboru, který by šířil slávu polské lidové kultury. Wiktor (Tomasz Kot) je jmenován uměleckým vedoucím. Začnou jezdit po vesnicích a vyhledávat talenty. Ovšem panuje studená válka, a tak brzy přijdou i komunističtí funkcionáři se svými... Read More »

Sweet Country ukazuje, jak relativní může být cena člověka

Sweet Country ukazuje, jak relativní může být cena člověkaDramatický western inspirovaný skutečnými událostmi se odehrává v Severní Austrálii ve dvacátých letech minulého století. Na každém ranči mají bílí obyvatelé „k ruce“ pár černochů, se kterými nezacházejí z dnešního pohledu vůbec pěkně. Vlastně většinou ani ne jako s lidmi. Zabít černocha nebo znásilnit černošku není ve Sweet Country žádný zločin, ba ani... Read More »

Muž, který zabil dona Quijota – film, který vznikl až na desátý pokus

Muž, který zabil dona Quijota – film, který vznikl až na desátý pokusNeuvěřitelné se stalo skutkem a více jak čtvrstoletí připravovaný film Terryho Gilliama spatřil světlo světa. Scénář se postupně dočkal několika přepsání od základu, mnohokrát byly přeobsazeny role. V roce 2000 se dokonce film začal natáčet s Johnny Deppem v roli Tobyho, ale přírodní kalamita natáčení prokletého snímku Muž, který zabil dona Quijota předčasně... Read More »

Kniha Lidé versus stroje je příručkou pro vstup do éry umělé inteligence

Kniha Lidé versus stroje je příručkou pro vstup do éry umělé inteligenceSíla umělé inteligence tkví v tom, že lidský potenciál posiluje, ne v tom, že ho nahrazuje. Nová kniha odborníků na umělou inteligenci (AI) ze společnosti Accenture ukazuje, že budoucnost byznysu bude definována „inteligencí zaměřenou na spolupráci“ mezi lidmi a stroji. Kniha Lidé versus stroje je příručkou pro úspěšný vstup do éry umělé... Read More »

Ant-Man a Wasp hlásí po třech letech úspěšný návrat do kin

Ant-Man a Wasp hlásí po třech letech úspěšný návrat do kinMarvelovský hrdina Ant-Man, jenž se může pochlubit zmenšovacími i zvětšovacími schopnostmi a obrovskou silou, je zpět. A s ním i jeho parťačka Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) jako nová Wasp. Od posledních příhod mají sice Ant-Man a Wasp trochu pošramocené vztahy, jakož i s duchovním otcem zmenšovacích obleků Hankem Pymem (Michael Douglas), nové úkoly je... Read More »

Sicario 2: Soldado nepřekonal první film o Sicariovi

Sicario 2: Soldado nepřekonal první film o SicarioviVolné pokračování před třemi lety znamenitého snímku Sicario: Nájemný vrah přichází do kin. Josh Brolin a Benicio Del Toro tehdy společně bojovali proti brutálním praktikám narkomafie. Temný snímek, sugestivně podkreslený vynikající hudbou letos zesnulého multiinstrumentalisty a hudebního vizionáře Jóhanna Jóhannssona se dočkal pokračování. V Sicario 2: Soldado už nepotkáme naivní agentku, představovanou Emily Blunt, naopak... Read More »