Květen 2019 – t3mag.cz

Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem

Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s BanderasemSlavný filmový režisér Salvador Mallo (Antonio Banderas) dosáhl takřka všeho, co ve svém oboru mohl dokázat. Nikdo však netuší, jaká muka, fyzická i psychická, zakouší. Trpí samotou, a zejména syndromem vyhoření. Dříve pro něho bylo psaní scénářů a natáčení filmů způsobem, jak se vyjádřit, přinášet divákům zážitek a radost. Film Bolest a sláva ukazuje smutný... Read More »

Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx

Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPxNový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm full-frame obrazový snímač. Rychlost zaostřování se blíží dvojnásobku rychlosti předchozích GFX modelů a zároveň nabízí sledování pohyblivých objektů i přesnější kontinuální ostření. Dalším prvenstvím mezi snímači většími než 35mm full-frame je vestavěná obrazová stabilizace (IBIS).... Read More »

Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C

Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-COkamžitou projekci přes USB-C z notebooků, stolních počítačů i MacBooků umožňuje bezdrátová projekce BenQ InstaShow. Nová verze s označením WDC10C umožňuje bezdrátové promítání bez nutnosti dalšího nastavení. Díky technologii plug-and-play funguje v širokém množství zařízení s USB-C a Thunderbolt 3, včetně MacBooků. Tím eliminuje problémy s připojením při schůzkách a firemních... Read More »

John Wick 3 přetéká nápaditými bojovými akcemi

John Wick 3 přetéká nápaditými bojovými akcemiPochybnosti po minulém dílu se Chadu Stahelskému podařilo rozptýlit neobyčejně velkoryse. John Wick 2 si nesl v jistých ohledech stigma „dvojky“, proto bylo třetí pokračování vyhlíženo s nemalou zvědavostí. Hlavního hrdinu jsme opustili ve chvíli, kdy byl exkomunikován z ochrany tzv. Velké rady a služeb hotelu Continental. Což je, jak si jistě pamatujete, mocné útočiště... Read More »

Beoplay A9 – hlasem ovládaný reproduktor Bang & Olufsen

Beoplay A9 – hlasem ovládaný reproduktor Bang & OlufsenNejnovější verzi ikonického reproduktoru Beoplay A9 představil Bang & Olufsen na 58. bienále v Benátkách. Tento reproduktor je celosvětově známý jako jeden z nejvýraznějších produktů inspirovaných spojením prémiového zvuku a nezaměnitelného designu. Dánská značka Bang & Olufsen si dala specificky záležet na výběru těchto zařízení Beoplay A9 pro čyřpatrovou budovu Ca‘ d’Oro palazzo z roku... Read More »

Zlo s lidskou tváří představuje milovaného sériového vraha

Zlo s lidskou tváří představuje milovaného sériového vrahaSoudní proces s masovým vrahem Tedem Bundym před zhruba čtyřiceti lety sledovala v přímém přenosu celá Amerika. Bylo to poprvé v historii americké justice, kdy bylo dění u soudu přenášeno živě v celostátní televizi. Souzen byl přitom psychopat, který zabil minimálně tři desítky žen. Má se však za to, že jich bylo mnohem více. Zlo... Read More »

Petr Jákl získal pro Žižku jednoho z nejlepších střihačů světa

Petr Jákl získal pro Žižku jednoho z nejlepších střihačů světaO tom, že zázraky se opravdu dějí, by mohl hodiny vyprávět producent a režisér Petr Jákl. Že bude v jeho velkofilmu Jan Žižka hrát taková hvězda, jako je Ben Foster, bylo splněné přání. Když ale přijal roli i držitel dvou Oscarů Michael Caine, považoval to za zázrak. V té chvíli ještě neměl ani tušení, že... Read More »

Láska na druhý pohled přináší vkusnou romantiku i ponaučení

Láska na druhý pohled přináší vkusnou romantiku i ponaučeníOlivia s Raphaelem měli vztah, jaký jim každý záviděl. Od prvního okamžiku, kdy se v osmnácti letech potkali, mezi nimi vzplála láska na první pohled. Od té chvíle prožívali ráj na zemi. Dokončili školu, vzali se a jejich idylka pokračovala. Z Raphaela (François Civil) se stal slavný spisovatel, Olivia (Joséphine Japy) mu s jeho kariérou všemožně... Read More »

Kamera Huddly se díky vlastní inteligenci sama učí

Kamera Huddly se díky vlastní inteligenci sama učíUmělá inteligence proniká do čím dál většího množství produktů spotřební elektroniky. Inteligentní (web)kamery stejnojmenné norské společnosti na českém trhu představuje firma Audiopro. Že kamera Huddly není jen běžná webkamera dokazuje svými zobrazovacími a softwarovými funkcemi. Její výjimečnost spočívá v tom, že je softwarově updatovatelná. Softwarová platforma Huddly Vision zajišťuje to, že se kamery stále vyvíjejí... Read More »