Leden 2019 – t3mag.cz

Favoritka – historické drama plné intrik a černého humoru

Favoritka – historické drama plné intrik a černého humoruNa královském dvoře nešťastné a slabé britské panovnice Anny Stuartovny dochází ke každodennímu boji o její vrtkavou přízeň. Na začátku 18. století vládne Velké Británii královna Anna (Olivia Colman), poslední z rodu Stuartovců, která se do historie zapsala spíše neslavně. Je plachá a přehlížená, trpí bolestivou dnou a není příliš vzdělaná, což z ní činí... Read More »

Skleněný na plátně a zklamaní diváci v hledišti

Skleněný na plátně a zklamaní diváci v hledištiPatrně si ještě vybavíte dva roky starý výborný Shyamalanův snímek Rozpolcený s Jamesem McAvoyem v hlavní roli. Muže s poruchou osobnosti, jejíž komplet nazýval Horda a na konci se změnil v poslední alter ego – Bestii. V samotném závěru filmu, kde všichni v baru sledují zprávy o unesených děvčatech, si jistě každý všiml Bruce Willise.... Read More »

Kursk – tragédie jaderné ponorky znovu ožívá ve filmu

Kursk – tragédie jaderné ponorky znovu ožívá ve filmuPřed osmnácti lety došlo na palubě největší ruské jaderné ponorky při vojenském cvičení k výbuchu. Více jak stopadesátimetrový kolos klesl na dno Barentsova moře. Následovalo ještě několik výbuchů. Část posádky se dokázala přesunout do zadních prostor ponorky. Záchranné práce a ostudná reakce prezidenta Putina se staly předmětem celosvětové kritiky. Je pravděpodobné, že kdyby tehdy ruská... Read More »

LG na CES 2019 zabodovalo televizory s umělou inteligencí

LG na CES 2019 zabodovalo televizory s umělou inteligencíNa každoročním největším světovém veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas se výrobci chlubí tím nejlepším, co mají. LG na CES 2019 vsadilo na představení nejnovějších top modelů televizorů s umělou inteligencí ThinQ. S inteligentním procesorem druhé generace α (Alpha) 9 Gen 2 a algoritmem systému deep learning (hluboké učení). Takto vybavené modely nabízejí vyšší úroveň... Read More »

Samsung na CES 2019 představil propojený život

Samsung na CES 2019 představil propojený životUmíte si představit, jak budete už zanedlouho žít v opravdu propojeném světě? Společnost Samsung na CES 2019, největším světovém veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas, představila své budoucí robotické platformy, založené na umělé inteligenci (AI). Lze je využít k lepšímu zvládání každodenních činností. Mohou například pomoci stárnoucímu obyvatelstvu samostatně zvládat úkony související s péčí o... Read More »

Pohled do zákulisí vzniku filmu Mary Poppins se vrací

Pohled do zákulisí vzniku filmu Mary Poppins se vracíVe filmu, jehož příběh se odehrává v Londýně v období ekonomické krize (kdy knihy o Mary Poppins vznikly), je Michael Banks (Ben Whishaw) již dospělým mužem s vlastní rodinou. Dočasně pracuje v londýnské bance Fidelity Fiduciary Bank, stejné instituci, ve které před ním pracovali i jeho otec i dědeček. Hospodářská krize vrcholí a nikdo nemá peněz... Read More »

Ohebný OLED televizor – konečně pořádná inovace

Ohebný OLED televizor – konečně pořádná inovaceNa veletrhu CES 2019 v Las Vegas představila společnost LG první ohebný OLED televizor na světě. LG Signature OLED TV R (model 65R9) mění definici televizoru díky variabilnímu designu. Nejde jen o ukázku technického mistrovství, tento úžasný produkt se může pochlubit tou nejvyšší kvalitou obrazu a zvuku. To vše díky výsuvné obrazovce ve variabilním designu,... Read More »

Beautiful Boy – tragický příběh vztahu otce a syna

Beautiful Boy – tragický příběh vztahu otce a synaZdánlivě pohodový život ve fungující rodině nejspíš Nicovi (Timothée Chalamet) tak úplně bezproblémový nepřišel. Přestože má milující rodiče a blíží se mu nástup ke studiu na prestižní univerzitě, jeho život se zhroutí jak domeček z karet. Otec David (Steve Carell) náhodou přijde na to, že Nick bere drogy. A to už delší dobu. Rodinná idylka... Read More »

Kyberútoky na jablečná zařízení jsou čím dál častější

Kyberútoky na jablečná zařízení jsou čím dál častějšíŘada lidí se domnívá,  že operační systém iOS je imunní vůči mobilním hrozbám a malwaru. Spoléhají na to, že na iOS je méně útoků než na Android. A pokud jde o sofistikované hrozby, jako jsou Trident nebo malware Pegasus, obvykle je argumentem, že se jedná o státy sponzorovaný malware, který málokdy ohrozí průměrného uživatele. Ale realita... Read More »